Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkania komunalne
Autor Wiadomość
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 12:14   Mieszkania komunalne

Starał się ktoś o mieszkania z urzędu? Bo ostatnio się dowiedziałam, że skoro leci mi czwarty rok zameldowania tymczasowego u mojej siostry, to mogę zacząć się starać o takie lokum.
Ktoś tak robił? Znacie może procedury, potrzebne dokumenty?




 
 
Mieszkania komunalne
Gość

Wysłany: 2012-11-28, 12:19   

W każdej gminie są inne zasady co do tego. Jeśli u Ciebie w gminie tzw zasada domicylu (czyli czasu zamieszkiwania na terenie tej gminy) wynosi 4 lata, to ten warunek masz spełniony. Są też kryteria dochodowe i inne. Musisz sie dowiedzieć już sama, jak to jest w Twojej gminie.



 
 
Mieszkania komunalne
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 12:21   

Nusquam, ktoś podpowiedział mi, żebym poszła do mecenasa i żeby on mi napisał podanie itp. Myślisz, że to dobry pomysł?



 
 
Mieszkania komunalne
Gość

Wysłany: 2012-11-28, 12:23   

Naamah napisał/a:
Nusquam, ktoś podpowiedział mi, żebym poszła do mecenasa i żeby on mi napisał podanie itp. Myślisz, że to dobry pomysł?


Wiesz, jeśli masz pieniądze to możesz iść :D Nie wiem ile bierze prawnik za taki jeden wniosek. Ale tak jak pisze Mercy, nie jest tak łatwo dostać mieszkanie.




 
 
Mieszkania komunalne
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 12:27   

Moja siostra czekała 2 lata. Wujek K. chyba rok... Więc u nas nie ma takiej tragedii... Mamy ogółem strasznie dobrego burmistrza, gość jest magiczny.

Co do stanu... Remont to raczej nie problem. Weźmiemy z K. kredyt i powoli się go spłaci. Znajoma płaci za takie mieszkanie niecałe 200 zł komornego, do tego z wodą więc osobno zostaje gaz i prąd... Więc z kasą myślę, że się wyrobimy nawet na raty.

A zabawa w mecenasa podobno kosztuje 30 zł od wniosku, przynajmniej u tego, co został nam polecony...




Ostatnio zmieniony przez Naamah 2012-11-28, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mieszkania komunalne
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 13:09   

U mnie w Rybniku znajoma czekała około roku, dostała mieszkanie do malowania, z nowymi oknami i podłogami. Meble musiała mieć swoje.
Dwa pokoje, kuchnie i łazienka. Opłat ma nie całe 300 zł.

Tylko, że ona była sama z dzieckiem a to daje pierwszeństwo (przynajmniej u nas).




 
 
Mieszkania komunalne
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 13:10   

Czuczi, u nas też... Z tym, że na wiosnę dla tych z mieszkań będą oddane mieszkania w blokach. Czyli sporo tych takich domków się zwolni... Dlatego mam nadzieję.
W podaniu napiszę o sytuacji z siostrą itp. i będę w urzędzie częstym gościem.


<<< Dodano: 2014-07-27, 22:30 >>>


Przeniosłam z "Rozmowy przy kawie i papierosie"




 
 
Mieszkania komunalne
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-01-11, 14:23   

Odgrzebię ten temat. Wiem, że to nie pora na takie myślenie, ale... Skoro i tak będę czekać, a może ktoś się zna...

Dokładnie mówiąc, obawiam się stabilności mojej pracy, więc obawiam się też o przyszłe utrzymanie. A że nigdy nie musiałam bawić się w zasiłki, dotacje itp. bo potrafiłam się utrzymać, to jestem w tym zupełnie zielona. Wie ktoś jak to teraz wygląda? Czy są jakieś ogólne zasady dostania takiego mieszkania? Tym bardziej, że mieszkałabym sama. Z takich bardziej klarownych, rzuciło mi się tylko, że trzeba nie przekraczać x zarobków. Nie jestem wymagająca, ale boję się, że np. w moim mieście jest dzielnica, w której strach nawet za dnia wyjść na ulicę (tak naprawdę naprawdę) i to właśnie stamtąd pochodzą prawie wszystkie mieszkania.
Pomyślałam też o ewentualnym dodatku na czynsz, które proponuje państwo.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Mieszkania komunalne
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2021-01-12, 11:56   

L.M., a interesuje Cię stricte komunalne? Czy może myślałaś o programie "mieszkania do remontu"?



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Mieszkania komunalne
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-01-12, 12:17   

Nie musi. Po prostu się nie znam, a to chyba jedyna rzecz, o której słyszałam. Poczytam.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Mieszkania komunalne
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2021-01-12, 14:04   

L.M., bo też ciężko tak ogólnie powiedzieć o zasadach, ponieważ są różnice, nieznaczne ale zawsze, zależne od miasta.

W jednych trzeba mieć meldunek w danym mieście, w innym nie - wystarczy np. umowa najmu lub miejsce pracy.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Mieszkania komunalne
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-01-12, 14:14   

Właśnie sama próbowałam się rozeznać, ale na stronie mojej gminy rzucano tylko ogólnikami, bez żadnych skonkretyzowanych kryteriów.
Myślałam też, że liczy się tylko moja gmina, a jak mówisz, że wystarczy czasem miejsce pracy... Choć skoro czeka się np. rok, praca może mi się zmienić. Hmm...




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Mieszkania komunalne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11