Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przeczytane
Autor Wiadomość
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-04-26, 17:52   

Ja wczoraj skończyłam Córkę gangstera. Lubię te mafijne klimaty. W ogóle książki z motywem mafijnym są u mnie poważane.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Przeczytane
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-04-27, 09:10   

Zabrałam się za Parabellum (R. Mróz), przeczytałam pierwszy tom... a właściwie przez niego przebrnęłam. Jednak lektura nie dla mnie, nie pokuszę się o dalsze tomy ;)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Przeczytane
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-05-03, 18:46   

Chaos zmysłów od Pepper Winters oficjalnie dołączył na półkę 'Przeczytane' w serwisie Lubimy Czytać.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2020-05-04, 07:47   

W cieniu tamtych dni - Magdalena Majcher
Ta książka nie reprezentuje gatunku który czytam na co dzień jednak czasami dobrze przeczytać coś innego. W pierwszej chwili obawiałam się, że będzie to książka typowo historyczna, czyjś pamiętnik z czasów wojny. Na szczęście się pomyliłam. To chyba zasługa stylu jakim posługuję się autorka bo nie było czuć takiej ciężkości w fabule pomimo czasu w jakim toczy się część wydarzeń z książki. Na pewno kiedyś jeszcze sięgnę po jakąś powieść pióra tej autorki.

Ćma - Jakub Bielawski
Na początku mnie ta książka zawiodła. Nie ciekawiły mnie opisy życia nastolatków. Jednak im dalej w książkę, tym bardziej zaczęłam się w nią wciągać. Nie nazwałabym tej książki horrorem - dla mnie był to bardziej thriller z elementami horroru. Bać zaczęłam się dopiero pod koniec, wcześniej towarzyszyło mi napięcie ale nie strach. Przy zakończeniu miałam ochotę się popłakać. Dosyć mocno mną wstrząsnęło i długo siedziało mi w głowie. Polubiłam Kaję - mocno przypominała mi siebie z tego okresu (no może poza nałogami). Postać Niny jakoś do mnie nie przemówiła. Obie jednak wydały mi się zagubione, tak jak ja była w ich wieku zagubiona. Jest to chyba jedyna książka, która dosłownie przeczytałam od deski do deski (przeczytałam nawet posłowie i notkę od autora, czego nigdy nie robię.)
Jeżeli autor napisze jeszcze kiedyś napisze jakiś horror to na bank go przeczytam.

Inkub - Artur Urbanowicz
Jestem tak bardzo rozczarowana tą pozycją. Spodziewałam się horroru, po którym będę bała się zasnąć a dostałam słaby thriller. Ta książka to kilkaset stron mordęgi. Jak myślałam, że się rozkręciła (co nastąpiło dopiero na ok 440 stronie) to sto stron później autor stwierdził, że starczy już tego napięcia w książce. Koniec kompletnie mnie rozczarował. Odniosłam wrażenie, że został napisany na odpierdol bo autorowi skończył się pomysł a czas gonił. Jedno z największych rozczarowań roku 2019. Ciężko mi też nie porównywać tej książki do powieści ''To'' Stephena Kinga. Dwie płaszczyzny czasowe, samotna walka z powracającym co jakiś czas złem. Nawet objętość powieści jest podobna. Jestem zdanie, że horrory powinny mieć maksymalnie 500 stron.

Ukryty pokój - Jørn Lier Horst
Jak na Horsta to bardzo słabo. Zarówno autor jak i jego bohater się wypalili, jest to widoczne już od kilku części. No i Line - naczelna postać irytująca tej serii. Czy naprawdę chociaż raz może nie wpieprzać się w sprawę prowadzoną przez ojca?Kolejny minus to bardzo rozwinięty wątek polityczny. Już chyba wolę po raz tysięczny czytać o seryjnym mordercy niż taplać się w politycznym szambie. Wiem, że w opisie było ostrzeżenie, że ta książka nie jest dla mnie ale myślałam, że nie będzie aż tak źle. No cóż, było fatalnie...

Gniew - Zygmunt Miłoszewski
Obawiałam się tej części. "Ziarno prawdy" nie popisało się wysokim poziomem i bałam się, że "Gniew" będzie na jeszcze niższym poziomie. Ostatnia część przygód Szackiego jest bardzo rozwleczona i fragmentami bardzo nudna. Już od początku wiedziałam, że Hela i jeszcze jedna postać odegrają w fabule główne role. Ogromny minus otrzymuje zakończenie. Było dziwne i niezrozumiałe dla mnie. Jestem zła, że autor napisał zakończenie na "odpierdol". Nie wiem czy przeczytam jeszcze jakąś książkę tego autora.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-07-26, 20:16   

Zew krwi - Jack London
Szara Wilczyca - James Oliver Curwood
Bari, syn Szarej Wilczycy - James Oliver Curwood




 
 
Przeczytane
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-09-08, 18:32   

https://lubimyczytac.pl/biblioteczka?shelfs=7239840#libraryElements
Dużo książek przeczytałam jak widać. Choć nie wszystkie mi się podobały. Chociaż moja biblioteczka się rozrasta.
Przymierzam się do przeczytania ''Złączonych zemstą''




You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Przeczytane
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-09-21, 22:41   

Cappy, nie wiem czy zły link wkleilas, ale nie odpala się Twoja biblioteczka, a taki chyba był zamiar? :)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Przeczytane
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-09-25, 19:12   

Instytut Stephen King.

Może nie jest to najlepsza pozycja Kinga, ale jest interesująca. Ciekawy, dość prawdopodobny pomysł na grabież umysłów. Jak zwykle dużo relacji, niektórych sielskich, innych dość upiornych. Wciągnęłam się i żal mi było kończyć..




 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2020-10-01, 14:51   

Ślepiec - Max Czornyj
Wahałam się między oceną 1 a 2. Ostatecznie padło na tę drugą. Książka jest do bani, chyba jedyny jej plus to postać Oresta. Jeżeli Liza ma aż takie problemy ze sobą to co robi w jednostce kryminalnej. Nie wiem ile razy padło w tej powieści sformułowanie "deszczowy pies", ale moim zdaniem o wiele za dużo. Autor powinien nazywać rzeczy po imieniu, a nie uciekać się do jakiejś durnej metafory. Zapowiadało się dobrze ale fatalnie skończyło. Fabuła na późniejszych stronach po prostu mnie usypiała, chyba nie taki powinien być dobry kryminał. Było to moje pierwsze spotkanie z autorem i na razie odpuszczę sobie jego twórczość.
Stażystka - Alicja Sinicka
Czytając opinie myślałam, że będzie jedno, wielkie WOW i ocena 10, tymczasem cały czas odnosiłam wrażenie, że odsłuchuję jakieś marne powieścidło nastolatki z Wattpada. Jedyne co mnie zaskoczyło w tym erotyku o kryminalnym zabarwieniu, to osoba mordercy. Tutaj autorce udało się mnie zadziwić, absolutnie nie spodziewałam się tej osoby obsadzonej w tej roli. Główna bohaterka jest tak bardzo głupia, że nie potrafiła dostrzec prostego powiązania. Nie lubię takich bohaterek jak Klaudia. Jest to moje pierwsze spotkanie z Alicją Sinicką - jak na pierwszy raz bardzo słabo.
Czas herkulesów - Marcin Wroński
Odsłuchiwanie tej książki trochę przypominało spotkanie z dawno nie widzianym przyjacielem. Na początku fajnie się gada, wspomina dawne czasy ale im dłużej takie spotkanie trwa, tym robi się nudniej. Tak było w przypadku tej powieści - na początku zapowiadało się na ocenę 9, jednak później ta historia robiła się coraz bardziej nużąca. Ocenę 6 wystawiam tylko za jakiegoś rodzaju sentyment do Zygi i czasów przedwojennych. Został mi jeszcze tylko zbiór opowiadań - oby były lepsze.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-10-20, 18:42   

Szczepan Twardoch- Król
Szczepan Twardoch- Królestwo
Randall Munroe- What if? A co gdyby? Naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania
Diana Gabaldon- Obca


<<< Dodano: 2020-11-06, 15:47 >>>


Lew Tołstoj- Anna Karenina

Jestem rozczarowana. Zanim zaczęłam lekturę, to myślałam, że mi się spodoba, ale niestety nie. Później momentami wydawało mi się, że się wciągnę. Męczyłam się, czasami mnie denerwowała, przerywałam, odkładałam. Następnie wracałam... ale w końcu się udało! Skończyłam z nią. ;)
W posłowiu było napisane, że postać Anny Kareniny wzbudza sympatię... no cóż mojej nie wzbudziła.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Przeczytane
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-11-20, 14:02   

"Zbrodnia i kara" Dostojewskiego. Pierwsze czytanie od czasów liceum. Majstersztyk. Budowanie postaci, tło psychologiczne, cudowne opisy miasta. Przemiana Rodii poprzez miłość Soni.. No cudo. Było jak zapamiętałam, a nawet lepiej.



 
 
Przeczytane
Śugestia 
Niegroźna



Wiek: 21
Dołączyła: 31 Sie 2017
Posty: 427
Skąd: śląskie

Wysłany: 2020-11-20, 17:39   

takajakinne, ojej, cieszę się, że wreszcie ktoś napisał coś miłego o tej książce, myślałam, że jestem w tym sama. <3

Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow

Niekoniecznie mi się podobała, chyba liczyłam na coś innego. Choć mimo wszystko, czytało się dobrze i ciekawiły mnie dalsze perypetie świty Wolanda. Na mój gust za dużo pobocznych postaci i groteski, a za mało głównego bohatera i wątku samego Szatana.




 
 
 
Przeczytane
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-11-20, 18:04   

Śugestia, cieszę się :)
"Mistrz i Małgorzata" to mój osobisty top of the top. Czytam raz na kilka lat.




 
 
Przeczytane
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-12-14, 15:12   

Ostatnia książka The Blood Mafia Chronicles. Złączeni miłością.
Będzie mi brakować mafijnych klimatów.




You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Przeczytane
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2020-12-31, 17:53   

Adam Kay - "Świąteczny dyżur"

Tak przyjemnie napisanej książki o nieprzyjemnym temacie (opieka medyczna, choroby) i to z perspektywy lekarza wcześniej nie udało mi się dorwać. Te tematy medyczne chyba mnie nie puszczą...




 
 
Przeczytane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11