Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przeczytane
Autor Wiadomość
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-08-01, 08:50   

Ostatnio przeczytane:

Margit Sandemo - Zęby smoka
Dla mnie jeden z ciekawszych tomów sagi, skupia się na bohaterze, który dopiero w dorosłości uświadamia sobie, że jest jednym z dotkniętych ze swojego rodu, towarzyszymy mu w podróży i widzimy jego ciemną stronę, no i poważną konsekwencję pewnego działania.

Margit Sandemo - Skrzydła kruka
I tu znowu ciekawy tom, że względu na towarzyszącą mu baśniową historię... Tajemnicze miejsce, uwodzicielka, księżniczka... Okazuje się jednak, że sytuacja jest inna, niż na pierwszy rzut oka wydaje się bohaterom. ;)

Robin Cook - Nano
Drugi tom serii z Pią, dla mnie ciekawy, bo skupiał się na nanotechnologii - ukazał jej plusy, ile może zmienić w medycynie, ale oczywiście idące za tym zagrożenia, do czego mogą stosując ją posunąć się ludzie dla własnych korzyści. Pia standardowo pakuje się w nieźle tarapaty i inni muszą zająć się ratowaniem jej tyłka. Co mnie zaskoczyło, ta historia nie została do końca zakończona, tak jakby w trzeciej części cyklu miała być jej kontynuacja, a ten autor przyzwyczaił mnie, że jedna książka -> jedna jakaś historia od początku do końca.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Przeczytane
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-08-01, 22:24   

Nie wspominałam, że kiedyś założyłam bloga. :D Jako że to chyba jedyny blog, który wydaje się, że przetrwał próbę czasu, mogę w końcu podzielić się linkiem.

Oto on: Myśli zapisane

Poniżej prezentuję fragment jednej z moich ostatnich recenzji książki Michela Bussiego – Mama kłamie.

Małe dzieci potrafią mieć bardzo bujną wyobraźnię i opowiadać wiele niestworzonych historii. Ich pamięć jest krótkotrwała, a wspomnienia szybko zacierają się i mieszają z fikcją, dzięki czemu bardzo łatwo nimi manipulować. Czy można więc wierzyć trzyipółletniemu chłopcu, który twierdzi, że kiedyś miał zupełnie innych rodziców i jego mama nie jest jego prawdziwą mamą? Malone Moulin podaje jednak zbyt wiele szczegółów ze swojego poprzedniego życia, by można było zignorować jego słowa. Vasile Dragonman - psycholog dziecięcy pracujący w północnym rejonie Hawru jako jedyny daje wiarę słowom malucha. Pomimo tego, że wszystkie namacalne dowody przeczą opowieściom Malone'a, Vasile postanawia rozwikłać zagadkę jego rodziny.


Całość recenzji dostępna jest TUTAJ.

Mam nadzieję, że nie zlinczujecie mnie za ten post i podejdziecie do mojej pisaniny z przymrużeniem oka. ;)




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Przeczytane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-08-02, 20:05   

Ogród wieczornych mgieł, Tan Twan Eng

Po niezliczonej ilości literackich kupsztali (docelowo mających być lekkimi i przyjemnymi, a nie urągającymi inteligencji) w końcu dociągnęłam jakąś książkę do końca.




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-05, 19:41   

"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes. Niechętnie patrzę na romansy i wszelkiego rodzaju "lekkie czytadła", ale to wyjątkowo przypadło mi do gustu. Tak wdzięcznie, delikatnie pisanej prozy dawno nie czytałam. W sam raz na wakacje.



 
 
Przeczytane
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-08-05, 19:59   

Arya, mnie również się podobało, ale już druga część bardzo zawiodła. :ech:



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Przeczytane
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-08-06, 22:27   

Osho - Księga ego. Wolność od iluzji.



 
 
Przeczytane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-08-13, 16:36   

Łaskawszy niż samotność, Yiyun Li


<<< Dodano: 2017-08-14, 15:13 >>>


Szaleniec, Khalil Gibran




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-08-14, 14:13   

Papierowe miasta John Green
Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski? Dariusz Kaliński




W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Przeczytane
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-08-20, 23:42   

Robin Cook - Komórka
Robin Cook - Znieczulenie

Przeczytałam wszystkie wydane książki tego autora i mimo, że było ich tak wiele trochę, ani trochę nie znudził mi się ten klimat, czy tematyka. Zdecydowanie mistrz thrillera medycznego, przemyślana fabuła, bohaterowie... Chociaż schemat często jest podobny, zawsze potrafi czymś zaskoczyć. Polecam w ogóle ten gatunek - lekarze, którzy uważają, że mogą decydować, kogo opłaca się leczyć, a kogo nie, firmy farmaceutyczne/ubezpieczeniowe, gotowe posunąć się do strasznych rzeczy dla pieniędzy, aplikacja iDoc, czyli lekarz rodzinny w kieszeni, który wymyka się spod kontroli i zabija właściciela... Książki wciągają od pierwszych stron. ;)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-08-24, 14:16   

Bernadeta Prandzioch - Terapeutka

Połowę tej książki przeczytam jednym tchem. A później coś się zepsuło i nie mogłam znieść tej książki. Za dużo psychologii a za mało kryminału. Psycholog, który nie potrafi poradzić sobie, że swoimi popędami i problemami, wdająca się w romanse z żonatymi facetami. Ale za to końcówka była mocna. Chyba jestem za bardzo rozpieszczona norweskimi kryminałami bo oczekiwałam dynamicznej akcji oraz bohatera, który wie co robi.
Ta książka to chyba najgorzej wydane 35 zł w moim życiu. Nie polecam.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-08-24, 17:59   

Głupio mi przychodzić z moją lekką książką, jaką ostatnio udało mi wcisnąć między podręczniki potrzebne do pisania pracy licencjackiej. Mam wrażenie, że Wasza literatura jest dosyć wysoka i poważna, a ja wciąż ubóstwiam książki dla nastolatek. :>

Tym razem przeczytałam Błahostkę i kamyk Ewy Nowak. Jak zwykle świetna. Książki tej autorki to według mnie taka trudniejsza Jeżycjada - równie przyjemne, ale poruszają też trudniejsze wątki psychologiczne.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Przeczytane
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-24, 18:05   

Ella, ja uwielbiam tę autorkę i lubię do niej wracać, choć nastolatką już nie jestem. ;)



 
 
Przeczytane
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-08-24, 18:17   

Arya, miło mi to słyszeć. :D
Mam w planach na nowo przeczytać całą serię Miętową, tym razem po kolei.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Motyl 2017-08-24, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Przeczytane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-08-24, 21:36   

Pierwsza miłość, ostatnie posługi oraz Solar Iana McEwana

Nie są to pozycje, od których chciałam zacząć zapoznawanie się z twórczością tego pana, ale wiem już, czego mogę się spodziewać po kolejnych. Przesadne (jak to zwykle bywa) było stwierdzenie wyczytane w jakiejś gazecie coś w deseń, że albo się go kocha albo nienawidzi (pamięć nie ta, ale operowano skrajnościami).




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-08-30, 08:57   

Nicola Yoon - Ponad wszystko

Jakoś ostatnio wszędzie rzucała mi się w oczy ta książka, przeczytałam, ale nie wciągnęła mnie ani trochę. Od początku do końca była dla mnie bardzo przewidywalna. Może po prostu przejadły mi się już jakiś czas temu tego typu książki.

HP Delaney - Lokatorka

Tutaj natomiast wciągnęła mnie szybko, spodobał mi się jej sposób pisania, ale również sam pomysł na dom, którego właściwie można nazwać jednym z bohaterów powieści. Co mi się również podobało - nikt nie był w 100% szczery, każdy miał jakieś tajemnice.

B.A. Paris - Za zamkniętymi drzwiami

Historia na pozór idealnego małżeństwa to dosyć popularny motyw, ale tutaj zostało to przedstawione w interesujący sposób. Ciekawi bohaterowie, kilka zaskakujących czytelnika momentów.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Przeczytane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12