Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dla sprawców przemocy
Autor Wiadomość
Maremma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 13:53   Dla sprawców przemocy

Artykuły:
Szansa dla sprawców przemocy i ich ofiar
Z Jadwigą Kubiak, psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień, prowadzącą szkolenia dla sprawców przemocy według programu Duluth, rozmawia Tadeusz Pulcyn
http://www.swiatproblemow.pl/2009_05_1.html

Gdy sprawca przemocy się leczy. Jak rozpoznać, czy się zmienia
http://www.przemocdomowa....czy-sie-zmienia

Grupy dla osób stosujących przemoc:
http://www.forum.niebiesk...topic.php?t=964
woj. mazowieckie ----> http://www.mazowieckie.pl/ps/strona113.html
http://legnica.so.gov.pl/...przemoc_rodzina

Ośrodek Terapeutyczny dla Sprawców Przemocy prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy "Akson"

W ośrodku Terapeutycznym przy pl. Strzeleckim 23a/3 we Wrocławiu proponujemy bezpłatną pomoc w postaci zajęć grupowych, poradnictwa i psychoterapii. W Ośrodku prowadzony jest program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie:
071 328 70 41

DZIAŁANIA O?RODKA TERAPEUTYCZNEGO:

ADRESACI

Program adresowany jest do osób stosujących przemoc zarówno kobiet jak i mężczyzn w tym:
- mężczyzn, skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, wobec których Sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując ich do uczestnictwa w programie
- kobiet, które mają ograniczoną władzę rodzicielską lub są jej pozbawione w wyniku zaniedbań i niewypełniani funkcji rodzicielskich
- osób stosujących przemoc w rodzinie, które zakończyły terapię uzależnień od alkoholu lub narkotyków
- osób, które same zgłoszą się do uczestnictwa w programie lub zostaną skierowane przez pracowników socjalnych, kuratorów, terapeutów, pracowników ośrodków interwencji kryzysowej lub inne osoby, które powzięły wiadomość o stosowaniu przez nich przemocy wobec osób najbliższych.

PODSTAWY PRAWNE

Program realizowany jest na podstawie Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie z dnia 29 lipca 2005 roku oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 6 lipca 2006 roku w sprawie standardu podstawowych usług świadczonych przez specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, a także szczegółowych kierunków prowadzenia oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych.
Oferta programu została opracowana na podstawie wytycznych zawartych w Krajowym Programie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Dodatkową możliwością prawną jest art. 72 & 1, punkt 6 Kodeksu karnego tj. ”zawieszając wykonanie kary Sąd może zobowiązać skazanego do: poddania się leczeniu, w szczególności odwykowemu lub rehabilitacyjnemu albo oddziaływaniom terapeutycznym”.

OFEROWANA POMOC

a) program korekcyjno – edukacyjny dla mężczyzn prowadzony w oparciu o metodę Duluth

Program przeznaczony jest dla mężczyzn stosujących przemoc wobec bliskich. Zajęcia odbywają się w formie grupowej. Grupa ma charakter otwarty. Oznacza to, że do grupy mogą być kierowane osoby w sposób ciągły. Włączenie nowej osoby do grupy poprzedzone jest 3 konsultacjami indywidualnymi.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (czwartki)i trwają 3 godziny. Liczba godzin uczestnictwa jednej osoby w grupie wynosi m.in. 78 godzin (26 tygodni).
Osoby prowadzące grupę będą ściśle współpracować z Sądem w szczególności z kuratorami sądowymi.

b) zajęcia grupowe dla kobiet prowadzone w oparciu o trening umiejętności wychowawczych

Grupa przeznaczona jest dla kobiet, które mają ograniczoną władzę rodzicielską lub są jej pozbawione z powodu zaniedbań i przemocy wobec dzieci. W grupie uczestniczą kobiety, które w związku z ograniczeniem władzy rodzicielskiej mają nadzór kuratora lub dzieci przebywają w placówce.
Zajęcia, odbywają się raz w tygodniu przez 2 godziny. Grupa ma charakter zamknięty i prowadzona będzie cyklicznie. Czas trwania grupy – 4 miesiące. Planowany termin rozpoczęcia grupy to 16-ty marca.

c) pomoc pedagogiczna - monitorowanie sytuacji rodziny, których członkowie uczestniczą w programie

Zadaniem pedagoga będzie monitorowanie sytuacji w środowisku rodzinnym sprawców przemocy uczestniczących w programie.

Cele działań pedagoga:
- zebranie informacji na temat sytuacji w rodzienie,
- dostarczenie informacji o: zjawisku przemocy, konsekwencjach prawnych i innych, planowanych działaniach, możliwościach szukania pomocy- zarówno dla osób doznających jak i stosujących przemoc,
- zadbanie o dobro dzieci przebywających w danym środowisku,
- zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim członkom rodziny (izolacja, procedury prawne).

Podejmowane działania mają na celu nie zmuszanie do zmiany, ale stworzenie skutecznych warunków zapewniających bezpieczeństwo i obronę praw osób zagrożonych w rodzinie ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

d) konsultacje indywidualne i terapeutyczne dla osób stosujących przemoc
Konsultacje indywidualne obejmują :

- sesje indywidualne z osobą stosującą przemoc, przed wprowadzeniem do grupy (sesje mają na celu opracowanie historii przemocy, opracowanie wstępnego planu bezpieczeństwa i wprowadzenie w metodę :przerwy na ochłonięcie” oraz zawarcie kontraktu na udział w programie
- konsultacje indywidualne, poradnictwo dla osób szukających pomocy
- terapię indywidualną dla osób stosujących przemoc, które ukończyły zajęcia grupowe i mają motywacje do pracy terapeutycznej.

Wprogramie nie mogą uczestniczyć osoby uzależnione.
W pierwszej kolejności zostaną skierowane na terapię uzależnień.

GODZINY FUNKCJONOWANIA O?RODKA:
PONIEDZIAŁEK: 09.30-16.00
WTOREK: 09.00-18.00
?RODA: 13.00-18.00
CZWARTEK: 09.30-17.00
PIˇTEK: 12.00-16.00

W CZASIE TRWANIA SESJI NIE ODBIERAMY TELEFONÓW - PROSZĘ PRÓBOWAĆ W INNYM TERMINIE!

źródło: http://akson.org.pl/

[ Dodano: 2010-01-08, 09:55 ]
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” informuje, że w latach 2010 – 2012 realizowany będzie cykliczny, ciągły program korekcyjno – edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Pomoc udzielana jest BEZPŁATNIE w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Żurawiej 16/20 w Warszawie (tel. 22 499 37 33).


Program adresowany jest do osób stosujących przemoc zarówno kobiet jak i mężczyzn, w tym:

- osób, które same zgłoszą się do uczestnictwa w programie lub zostaną skierowane przez pracowników socjalnych, kuratorów, terapeutów, pracowników ośrodków interwencji kryzysowej lub inne osoby, które powzięły wiadomość o stosowaniu przez nich przemocy wobec bliskich,
- osób wobec których Sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w programie,
- osób, które mają ograniczoną władzę rodzicielską lub są jej pozbawione w wyniku zaniedbań i nie wypełniania funkcji rodzicielskich.

Program prowadzony jest w oparciu o podejście skoncentrowane na rozwiązaniach

PROPONOWANE FORMY PRACY
W RAMACH JEDNEGO CYKLU PROGRAMU

1. Grupa korekcyjno – edukacyjna – grupa ma charakter otwarty. Oznacza to, że do grupy mogą być kierowane osoby w sposób ciągły. Włączenie nowej osoby do grupy poprzedzone jest konsultacjami indywidualnymi. Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach popołudniowych i trwać będą 3 godziny.

2. Indywidualne konsultacje psychologiczne, które obejmować będą: wstępne rozpoznanie problemu, diagnozę sytuacji klienta, ustalenie wspólnie z psychologiem celu i kierunku zmian, które miałyby nastąpić poprzez udział w programie, a także poszukiwanie konkretnych rozwiązań służących zaprzestaniu stosowania przemocy oraz budowaniu konstruktywnych relacji.

3. Warsztaty umiejętności psychospołecznych – dwudniowe, 16-godzinne (sobota, niedziela). Odbywać się będą raz w ciągu jednego cyklu. Zajęcia te będą stwarzać okazję do ćwiczenia konstruktywnych, poza przemocowych sposobów zachowywania i wywierania wpływu na innych.

WARUNKIEM UKOŃCZENIA (otrzymania zaświadczenia o ukończeniu programu) będzie uczestnictwo w co najmniej 45 godzinach różnych form pracy (indywidualne konsultacje, grupa korekcyjno – edukacyjna, warsztaty).

PODSTAWY PRAWNE:
Program realizowany jest na podstawie Ustawy o Przeciwdziałaniu przemocy w Rodzinie
z dnia 29 lipca 2005 r. Oferta programu została opracowana na podstawie wytycznych zawartych w Krajowym Programie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Dodatkową możliwością prawną jest art. 72 § 1, punkt 6 Kodeksu Karnego tj. „zawieszając wykonanie kary Sąd może zobowiązać skazanego do poddania się leczeniu, w szczególności odwykowemu lub rehabilitacyjnemu albo oddziaływaniom terapeutycznym”.

ZAPISY:
Osobiście lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku
w godzinach 9.00 -15.00 w biurze Stowarzyszenia „Niebieska Linia”
ul. Żurawia 16/20
(wejście w podwórko przy numerze 20)
00-515 Warszawa
Tel.: 22 499 37 33

źródło: http://ops.pl/news.php?cmd=click&id=18721

[ Dodano: 2010-02-12, 15:37 ]
Kielce i okolice:
http://bip.kielce.so.gov....d=174&Itemid=86

Poznań i okolice:
http://www.google.pl/url?...7h89JVPgjMbCqTQ




 
 
Dla sprawców przemocy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11