Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Manga i anime
Autor Wiadomość
Hachi
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 23:49   

Nie oglądałam, ale jak już się za nie zabierzesz to sama się wypowiedz :P (bez spoilerowania ;) )



 
 
Manga i anime
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-12-15, 19:10   

Hunter, w tamtym roku często ją miałam na sobie :)



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Manga i anime
Hunter 



Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 50
Skąd: Rivendell

Wysłany: 2012-12-15, 19:39   

Kurcze, szkoda, że moja wada wzroku nie pozwoliła mi tego dostrzec :(



"Ale kto wie, co mówiła w ciemności, gdy była sama, w gorzkie bezsenne noce, myśląc o swoim życiu, z każdym dniem uboższym, w czterech ścianach pokoju, w którym czuła się uwięziona jak leśne zwierzątko w ciasnej klatce."
 
 
Manga i anime
Tytan26
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 22:18   

twoj avatar jest z death note ;) wiem bo kiedys ogladalem, ale teraz uwazam to za strate czasu raczej :) bo to troche dziecinne, ale niektorzy lubia, wiec zycze im szczescia



 
 
Manga i anime
Hachi
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 23:45   

Tytan26, dziecinne? Wiesz, anime to nie 'chińskie bajeczki' niektóre mają taką fabułę jak nie jeden dobry film, więc z łaski swojej nie oceniaj tego typu animacji po obejrzeniu jednej produkcji.



 
 
Manga i anime
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-16, 08:44   

A czy mówi tu o ogóle anime, czy o tym jednym tytule? :D



 
 
Manga i anime
Hunter 



Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 50
Skąd: Rivendell

Wysłany: 2012-12-16, 10:38   

Tytan26, dyskusje o gustach raczej dążą donikąd, więc życzę Ci szczęścia w tym, co Tobie się podoba :)



"Ale kto wie, co mówiła w ciemności, gdy była sama, w gorzkie bezsenne noce, myśląc o swoim życiu, z każdym dniem uboższym, w czterech ścianach pokoju, w którym czuła się uwięziona jak leśne zwierzątko w ciasnej klatce."
 
 
Manga i anime
Aya 



Wiek: 37
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2012-12-16, 15:03   

Dziwi mnie trochę podejście do tematu anime tego typu - dziecinne. Słyszałam to wyrażenie wielokrotnie - najczęściej z ust tych, którzy nie zagłębili się w ten temat, ale oceniali po okładce. Nie wydaje mi się to kwestią gustu, a raczej pewnego rodzaju ignorancją ;) . Jest bardzo wiele anime poruszających dojrzałe tematy, których nie znajdziemy w wysokobudżetowych filmach. Anime ukrywa się pod kreską, rysunkiem... ale nie jest nim samym.



"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Manga i anime
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-16, 15:15   

A mnie zastanawia, że o szalenie wysokich walorach artystycznych anime mówią tylko fanatycy.



 
 
Manga i anime
Aya 



Wiek: 37
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2012-12-16, 15:20   

rozwielitka, osobiście nie uważam się za fanatyka - nie oglądam aż tak dużo anime.
Nie mówię, że są tylko takie anime, które faktycznie coś przekazują :P Są też szalone i mniej zrozumiałe... jak w każdej sztuce.




"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Manga i anime
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-16, 15:22   

Nie uważam się za fanatyka, a avatar i nick są totalnie przypadkowe.



 
 
Manga i anime
Aya 



Wiek: 37
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2012-12-16, 15:37   

rozwielitka, okej... widzę, że znasz mnie lepiej - więc zamilknę i tam Ci żyć w tej słodkiej wiedzy.



"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Manga i anime
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-16, 15:56   

Mówię co widzę, a ty zamiast się bronić wolisz uciekać z fałszywym poczuciem wyższości.



 
 
Manga i anime
Kiyami
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-16, 16:30   

Aya napisał/a:
Dziwi mnie trochę podejście do tematu anime tego typu - dziecinne. Słyszałam to wyrażenie wielokrotnie - najczęściej z ust tych, którzy nie zagłębili się w ten temat, ale oceniali po okładce. Nie wydaje mi się to kwestią gustu, a raczej pewnego rodzaju ignorancją ;) . Jest bardzo wiele anime poruszających dojrzałe tematy, których nie znajdziemy w wysokobudżetowych filmach. Anime ukrywa się pod kreską, rysunkiem... ale nie jest nim samym.


Ooo tak, wiele razy zetknęłam się z określeniem ,,dziecinne".
Jednak te osoby często nawet nie oglądały anime, a ja już, to był to Naruto, który faktycznie jest ,,ikoną" anime w Polsce, niestety... Sama akurat oglądam, choć nie przepadam, ale z drugiej strony czasem ktoś powie tam coś mądrego :D

I fakt, to się nazywa ignorancja, kiedy ktoś od raz coś ocenia, nie znając tego i nawet nie próbując dowiedzieć się czegoś więcej w temacie. Naprawdę znam wiele ,,głupiutkich" anime i nie jest to żadna obraza, skoro takie oglądała, xD Po prostu te lżejsze serie rozładowują napięcie. I fakt faktem są anime, które swoją fabułą wywyższają się ponad te filmowe. Chociażby Nana, czy Kimi ni Todoke, gdzie samotna jak dotąd dziewczyna przełamuje swoją nieśmiałość i zdobywa przyjaciół. DN zreszta mimo fantastycznej oprawy, Notesu ?mierci czy też obecności Shinigami było świetnym odzwierciedleniem niektórych postaw ludzkich i nawet mój starszy brat cioteczny, który dopiero niedawno zdecydował się to obejrzeć i który jest osobą, która anime uważa za bajki, to sam przyznał, że to było świetne, serię obejrzał w dwa dni i szczerze był podekscytowany. Więc no sorry, jeśli on tak stwierdził, to naprawdę było coś cudownego <3




 
 
Manga i anime
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-16, 16:37   

Kiyami napisał/a:
nie oglądały anime, a ja już, to był to Naruto, który faktycznie jest ,,ikoną" anime w Polsce

Kurcze, a ja się zadawałam z maniakami anime i tego nie oglądałam.




 
 
Manga i anime
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11