Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Napisy, lektor czy dubbing?

Jak lubicie oglądać filmy?
z napisami
60%
 60%  [112]
z lektorem
23%
 23%  [43]
z dubbingiem
9%
 9%  [18]
bez różnicy
5%
 5%  [11]
Głosowań: 142
Wszystkich Głosów: 184

Autor Wiadomość
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2013-11-13, 15:01   

Oczywiście z napisami - gra aktorska lektora niezbyt mnie pociąga;)
a dubbing w bajkach mi nie przeszkadza, gorzej z filmem - jakieś licho podkusiło mnie iść do kina na hobbita w tej wersji OH GOD




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Pomanita 
Baba



Wiek: 31
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1019
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-11-13, 22:28   

Zdecydowanie wolę filmy z napisami, jeśli nie ma innej możliwości to może być z lektorem, ale nie znoszę dubbingu. Dubbingowany może być Shrek czy inne filmy animowane, ale jeśli mam do czynienia z aktorami, to nie znoszę, kiedy mówią głosami znanych mi polskich aktorów.
Filmy anglojęzyczne zazwyczaj oglądam najpierw w oryginale, a potem drugi raz - z napisami. Raz z braku laku oglądałam nawet Bergmana z angielskimi napisami, ale to dlatego, że chciałam oglądać teraz, zaraz, natychmiast, a do wyboru miałam jeszcze oryginał i napisy po francusku.




:wałek:

Dobroć można niekiedy znaleźć w środku piekła.
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-16, 13:46   

Zdecydowanie lektor. To chyba przez lenistwo. Przy napisach trzeba być cały czas skupionym na filmie. :)



Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-16, 17:26   

Filmy z lektorem oglądam tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nie mogę znaleźć wersji z napisami, a bardzo zależy mi na "zaliczeniu" seansu. Dla mnie to ostateczność, w pewien sposób czuję się rozpraszana przez głos narratora i oglądanie mnie zaczyna szybko nużyć.

Jak zdubbingują jakąś animację i się to tego przyłożą - to ok, ale nie film fabularny. Tego nie zniosę.




Disqualified as a human being.
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Kaj
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-07, 17:53   

Specyficznie polskiego fenomenu w postaci lektora zupełnie nie rozumiem, natomiast jest grupa filmów, które z dubbingiem oglądać nawet warto- mam tu na myśli sporą część animacji Disneya i Dreamworks, w których świetny polski dubbing dostarcza jeszcze dodatkowych atrakcji ;) (ze względu na czołowych aktorów i urocze tłumaczenia, w których celuje szczególnie Bartosz Wierzbięta). Na co dzień jednak zdecydowanie napisy, wydaje mi się, że tylko one umożliwią pełne docenienie gry aktorskiej i umożliwią oddanie całego zamysłu filmu.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Julietta
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-07, 21:42   

Napisy i tylko napisy. Nie niszczą muzyki, zachowują naturalne głosy bohaterów i pozwalają na trening swoich umiejętności językowych. Raj :D
Lektor to po prostu tragedia, nienawidzę... A przy dubbingu nigdy nie słychać oryginalnej muzyki, zawsze jest ona przekształca. Tylko i wyłącznie oryginał.




 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-01-26, 16:49   

Lektor zabija klimat filmu :C



ELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELELOELOELOELOELOELO
ELOELOELOELOELOELOELOELOEOELOELOELOELOELOELOELEOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELOELEOLEOLEOLEOELEOLEOL
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-31, 15:31   

Lubię filmy z napisami, toleruję lektora, dubbing działa mi ciut na nerwy.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Tenebre 



Wiek: 25
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 69
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-31, 19:08   

Jakiekolwiek filmy i seriale animowane - dubbing.
W pozostałych toleruję tylko i wyłącznie napisy.




 
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Bezbarwna 
weltschmerz



Wiek: 26
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 682
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-02-01, 18:09   

Filmy z lektorem oglądam tylko wtedy, gdy np. rysuje i nie mogę skupić się na czytaniu. W innym przypadku zawsze oglądam z napisami bo jednak wtedy czuje się ten klima filmu no i fajnie jest wsłuchać się w głosy wszystkich tych przystojnych aktorów :lol:



 
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Forever Alone 



Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 993
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-02-05, 21:05   

Preferuję filmy z napisami. Z lektorem oglądam jedynie wtedy, kiedy leci coś akurat w telewizji. Dubbing toleruję jedynie w animacjach. W innej formie mnie drażni.



:fori:
13.02.2017
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-12, 15:08   

Zazwyczaj staram się oglądać filmy z napisami, ale lektor mi nie przeszkadza - kiedy nie jest irytujący. Dubbing - jestem na nie, wyłącznie w bajkach, filmach animowanych czy Harrym Potterze. :D



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-12, 16:11   

Jak sam oglądam to tylko napisy, no chyba że bajki oglądam, lektor też spoko jak w tv coś jest, nie przeszkadza mi. Tak poza tym to anime z angielskim dubbingiem powinno być zakazane, wszystko toleruję poza tym.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-12, 16:53   

LightingOwl napisał/a:
anime z angielskim dubbingiem powinno być zakazane

:piątka:

Najbardziej odpowiada mi oglądanie filmów z napisami. Dubbing tylko w filmach animowanych. Co do lektora, to jakoś szczególnie mi nie przeszkadza.




 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Yennefer 
obserwator



Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3164
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-12, 18:45   

Filmy z dubbingiem w ogole powinny byc zakazane. We Francji wszystko jest z dubbingiem.

Najczesciej wybieram opcje z lektorem, gdyz seriale ogladam robiac cos i leca one w tle. Czesto zdarza mi sie smiac z tego, jak cos przetlumaczyli na polski. :lol:
Jesli mam wiecej czasu, to ogladam z napisami, to pomaga mi w nauce jezykow.




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14