Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Napisy, lektor czy dubbing?

Jak lubicie oglądać filmy?
z napisami
60%
 60%  [112]
z lektorem
23%
 23%  [43]
z dubbingiem
9%
 9%  [18]
bez różnicy
5%
 5%  [11]
Głosowań: 142
Wszystkich Głosów: 184

Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2012-11-25, 15:10   

Ja jestem leniwa jeżeli chodzi o taką filmową rozrywkę i nie chce mi się czytać dlatego wybieram filmy z dubbingiem bądź lektorem.
A że źle mi się ogląda bajki czy filmy dla dzieci i młodzieży z lektorem, więc takie kino tylko z dubbingiem




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-11-25, 17:06   

Ja przy filmach z napisami zasypiam. I strasznie szybko męczą mi się oczy. Ewentualnie mogę oglądać odcinki Sailor Moon z napisami w wersji japońskiej:)
Bajki i nie które filmy muszą być z dubbingiem.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-25, 18:10   

Duszka napisał/a:
mogę oglądać odcinki Sailor Moon z napisami w wersji japońskiej:)

Umiesz czytać po japońsku? I wtedy mniej ci się oczy męczą niż jak czytasz po polsku?




 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2012-11-25, 18:19   

Cytat:
I wtedy mniej ci się oczy męczą niż jak czytasz po polsku?


Jeśli napisy zapisane są w kanji, gdzie jeden "krzaczek" oznacza cały wyraz to napisów na ekranie jest dość mało a co za tym idzie oczy mniej się męczą... :D Ha, ale rozkminiłem! :)




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-25, 18:24   

Tylko że w tym krzaczku musisz dojrzeć masę szczegółów i nadążyć z interpretacją obcego języka.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-11-25, 18:41   

rozwielitka, nie :P Chodziło mi, że w wersji japońskiej bajkę a napisy PL lub ENG to jest jedyne anime ze wszystkich anime, bajek i filmów w którym mogę czytać i mi to nie przeszkadza, gdyż odcinki są stosunkowo krótkie i bardzo mnie pochłaniają. Nie cierpię tych bajek dla dzieci typu "Dora" i innych mieszanek językowych, bo moja siostrzenica miesza języki teraz i nie powie Ci na nie które rzeczy po polsku tylko miesza w zdaniach angielski z polskim.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-28, 20:38   

napisy lub lektor inne wersje odpadają



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
mynia 
autoagresywna



Wiek: 31
Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 126
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2013-01-11, 21:44   

Lektor;)



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-09-04, 10:35   

Ja tam osobiście najbardziej lubię filmy z napisami. Lektor często psuje klimat filmu, szczególnie z jakąś dziwną barwą głosu lub co gorsza z syntezatora. Chociaż powiem, iż lektorem nie pogardzę, od czasu do czasu, szczególnie gdy moje oczy są zmeczone.

Za to wszelakie animacje komputerowe przyzwyczaiły mnie do dubbingu, jeżeli jest dobrze wykonany. Właściwie to jedyne filmy, gdzie akceptuję dubbing.




Este blestemata
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Gość

Wysłany: 2013-09-04, 12:31   

Ja oglądam prawie wyłącznie filmy z napisami. Ze względu na moją ułomność słuchową lektor odpada całkowicie, często za bardzo nakłada się on z oryginalnym dźwiękiem. Jako tako ogarniam jeszcze animacje z dubbingiem, więc zdarzy mi się takową obejrzeć. Filmów z dubbingiem nie lubię, słowa nie pasują do ruchu ust aktorów, a ja zawsze zwracam na to uwagę. Ogólnie to słuchanie męczy mnie dużo bardziej niż czytanie, więc skoro film ma być dla mnie rozrywką to wolę napisy. ;)



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-09-14, 17:07   

Ja lubię filmy z napisami i po takie najczęściej sięgam. Zniosę też lektora, jeśli jest udany. Z kolei dubbing mnie drażni i męczę się, oglądając takie filmy.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-09-25, 09:53   

Jeśli oryginalny język filmu jest angielski to wybieram napisy. W ten sposób doszlifowuję swój angielski. Gdy film jest w innym języku to jednak sięgam po te z lektorem. Filmy animowane oglądam tylko z dubbingiem - bo synek takie ogląda :)



Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-11, 03:17   

Z napisami. Mogę jednocześnie korygować błędy w tłumaczeniu i uczyć się języka :) Świetnie sprawdza się w moim wypadku oglądanie filmów po francusku :) Świetny sposób na osłuchanie :)



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
AliCS 



Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Radom

Wysłany: 2013-11-03, 21:20   

Zdecydowanie najbardziej podchodzą mi filmy z napisami, a zaraz po nich te z lektorem. Dubbingu po prostu nie trafię, zwłaszcza jak jest źle wykonany i oprócz tego, co mówią osoby dubbingujące w tle słychać oryginalny głos aktorów w innym języku, który bardzo mnie irytuje i przeszkadza w oglądaniu filmu.



Najgłębiej patrzą oczy, które najwięcej płakały.
Najbardziej kochają serca, które najwięcej cierpiały.
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
an angel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 21:22   

Zdecydowanie z napisami. Nawet bajki wolę w oryginale. To pewnie dlatego, że za moich czasów byli tylko lektorzy.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13