Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Lęk przed samotnością
Autor Wiadomość
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2013-01-09, 15:31   

niedźwiedź666, nie możesz czekać, bo? Jesteś nieuleczalnie chory, nie chcesz być gorszy niż koledzy czy co?



 
 
Lęk przed samotnością
mynia 
autoagresywna



Wiek: 31
Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 126
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2013-01-11, 21:18   

Każdy w głębi serca chciałby mieć swoją bratnią duszę, kogoś na kogo może liczyć, przytulić się,wygadać, otrzymać wsparcie, czasami i pomilczeć, zabawić się, zaszaleć, wygłupiać, śmiać, żartować, wypłakać się na ramieniu itd.
Chyba niezależnie od wieku. Fakt, 16 lat, to bardzo mało, by już rozpaczać. Ja mam prawie 20 na karku i jestem samotna. Mam dużo znajomych, przyjaciół, ale brakuję mi czegoś. W wyższych postach mówiliście, że można się do samotności przyzwyczaić. Sami siebie oszukujecie. Możecie to mówić swoim znajomym, ale tutaj możecie być szczerzy. Tak Was nikt tutaj nie zna.
Owszem, dużo czasu spędzam sama: uczę się, czytam coś, oglądam filmy, na kompie pogram, czasami spotykam się z przyjaciółki, jakieś imprezy itd, ale to nie jest to, dopóki nie znajdzie się drugiej połówki, to zawsze będzie czegoś brakowało. Nawet jakiś głupi film lepiej się ogląda w objęciach faceta..
Musimy jednak cierpliwie czekać, a nie rozpaczać, zwłaszcza gdy mamy 16 lat, to bardzo mało..




 
 
Lęk przed samotnością
Gość

Wysłany: 2013-01-11, 21:21   

mynia napisał/a:
W wyższych postach mówiliście, że można się do samotności przyzwyczaić. Sami siebie oszukujecie. Możecie to mówić swoim znajomym, ale tutaj możecie być szczerzy.


Do samotności można się przywyczaić. Niemniej przywyczajenie się nie oznacza akceptacji i odczuwania z tego powodu radości. To tak jak do pobytu w więzieniu można sie przywyczaic po paru latach, ale i tak chce się być na wolności. Mechanizm jest ten sam. Czasami poprostu przyzwyczajenie się zmniejsza ból psychiczny.




 
 
Lęk przed samotnością
emm
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-31, 00:16   

Samotność jest o tyle okropna,że ona nie zabije od razu,ona potrafi powoli wykańczać człowieka,zadając mu przy tym jeszcze więcej bólu... Coś na styl jednego z cytatów K. Cobaina,że "Lepiej spłonąć od razu,niż tlić się powoli..."



 
 
Lęk przed samotnością
ŚmierciŚmiech 



Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 146
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-01-31, 02:02   

emm, racja. Samotność to wyrafinowany morderca. Zabija nas powoli i tak bardzo boleśnie.. Zabija uczucia.



Co jest gorszego od śmierci? Życie, jeśli chcesz umrzeć
 
 
Lęk przed samotnością
niedźwiedź666 
Inferno...



Wiek: 27
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 167
Skąd: ...z Ciemności...

Wysłany: 2013-01-31, 19:19   

czasami można odejść od zmysłów przez samotność... brak bliskiej osoby przyprawia o poczucie pustki...



Dźwigasz brzemię co jak kamień kolana gnie
co do domu ciągle woła
zapomniałeś sam co prawdą jest, a co nie
czy ją jeszcze znaleźć zdołasz...
 
 
Lęk przed samotnością
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 32
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2013-01-31, 19:57   

niedźwiedź666 napisał/a:
brak bliskiej osoby przyprawia o poczucie pustki

Żeby tylko. Człowiek po pewnym czasie wrasta w ściany i ma lęk przed kontaktami z ludźmi. To jest dopiero kiepska sytuacja, ciężko wtedy z tego wyjść.




Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Lęk przed samotnością
inspire2306 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 325
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-01-31, 20:04   

Moze wystarczajaco duzo zajec rozproszy troche samotnosc... skoro inaczej nie wychodzi...

czasem przykro, ze nie ma sie do kogo ust otworzyc... ale za to cenie bardziej dziendoby na klatce schodowej :D




Ostatnio zmieniony przez inspire2306 2013-01-31, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lęk przed samotnością
znikajaca 



Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 89
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-02-01, 17:04   

metanoied napisał/a:
niedźwiedź666 napisał/a:
brak bliskiej osoby przyprawia o poczucie pustki

Żeby tylko. Człowiek po pewnym czasie wrasta w ściany i ma lęk przed kontaktami z ludźmi. To jest dopiero kiepska sytuacja, ciężko wtedy z tego wyjść.


oj tak, im bardziej się jest samotnym, tym bardziej się człowiek chowa i tak w kółko. ciężko z tego wyjść.

myślicie, że dużo jest takich ludzi, którzy nie mają kompletnie NIKOGO?

i czy są ludzie, którym by to nie przeszkadzało?




Truth is, everybody is going to hurt you; you just gotta find the ones worth suffering for...
 
 
Lęk przed samotnością
emm
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-01, 21:04   

Cytat:
oj tak, im bardziej się jest samotnym, tym bardziej się człowiek chowa i tak w kółko. ciężko z tego wyjść


No właśnie...
Co prawda każdy przypadek jest inny,ale u mnie to wynika z braku zaufania do ludzi,po kilku razach nie widzę sensu,by dalej walczyć... Ludzie są cholernie zakłamani -.-




 
 
Lęk przed samotnością
John Doe
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-01, 22:07   

inspire2306 napisał/a:
Moze wystarczajaco duzo zajec rozproszy troche samotnosc... skoro inaczej nie wychodzi...

Też tak myślałam, że jak będę miała dużo zajęć to nie będę czuła się taka samotna. W moim przypadku to nie działa, naprawdę kiedyś chodziłam (z własnej woli) na kilka zajęć dodatkowych (nadal chodzę tylko teraz na mniej) i jest tak samo. Z nikim nie nawiązałam głębszej znajomości. Wydaje mi się to trochę dziwne, tyle osób spotykam i nic ... Może jest nawet gorzej, bo widzę jak ludzie nawiązują znajomości a ja nie potrafię ...

znikajaca napisał/a:
metanoied napisał/a:
niedźwiedź666 napisał/a:
brak bliskiej osoby przyprawia o poczucie pustki

Żeby tylko. Człowiek po pewnym czasie wrasta w ściany i ma lęk przed kontaktami z ludźmi. To jest dopiero kiepska sytuacja, ciężko wtedy z tego wyjść.


oj tak, im bardziej się jest samotnym, tym bardziej się człowiek chowa i tak w kółko. ciężko z tego wyjść.

?więta prawda (niestety). I jeszcze jak ktoś został skrzywdzony, zraniony. Jeszcze trudniej zaufać komuś.




 
 
Lęk przed samotnością
Balance 



Wiek: 32
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 47
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-02-01, 22:12   

emm napisał/a:
po kilku razach nie widzę sensu


Nie ma to jak za każdym razem być odrzuconym.

Zaufałem przyjacielowi - nie rozumie mnie, widzi kogoś innego we mnie.

Byłem bardzo szczery dla dziewczyny, pokazałem się z najsłabszej strony - już nie chce być ze mną.

Szukałem zrozumienia u koleżanki którą uważałem za osobę która jest wystarczająco wyrozumiała - pomyliłem się, już się do mnie nie odzywa.

Epic fail na całej linii. Byłem sam i jestem sam. Nie wiem co daje mi dalej siły, może jestem naiwny ale wierzę że spotkam jeszcze kogoś z kim podzielę myśli.




 
 
Lęk przed samotnością
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-01, 22:31   

Ixistillixi napisał/a:
Nie ma to jak za każdym razem być odrzuconym.

To jest interesujące, bo ja generalnie rzadko spotykam się z odrzuceniem... ciekawa jestem od czego to może zależeć.

Co do samotności... odkąd mi napisali w papierach border to jestem samotna z wyboru i przez większość czasu mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza.




 
 
Lęk przed samotnością
emm
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-01, 23:21   

Ixistillixi napisał/a:
emm napisał/a:
po kilku razach nie widzę sensu


Nie ma to jak za każdym razem być odrzuconym.



Ja to już zaczynam myśleć,że problem jest we mnie,bo skoro próbowałam rozmawiać z różnymi ludźmi,a za każdym razem spotykałam się właśnie z odrzuceniem,to coś jest nie tak...
Problem jest we mnie,ale nie w porządku jest to,że za każdym razem zamiast z odrobiną wsparcia spotykam się z odrzuceniem...




 
 
Lęk przed samotnością
Balance 



Wiek: 32
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 47
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-02-01, 23:32   

emm napisał/a:
Ja to już zaczynam myśleć,że problem jest we mnie

emm napisał/a:
Problem jest we mnie


Ja na to tak nie patrzę, patrzę na to tak że jeszcze nie spotkałem odpowiedniej osoby.




 
 
Lęk przed samotnością
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12