Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Tęsknota, pustka, samotność
Autor Wiadomość
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-23, 20:09   Tęsknota

Tęskniłam za nim. Bardzo długo... Nawet będąc z kimś innym, nie udało mi się o Nim zapomnieć.
Teraz jest w porządku, ponieważ poznałam kogoś, kto daje mi to, czego potrzebowałam.

Uczucie tęsknoty jest straszne... A tęsknię bardzo często...




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2013-09-26, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tęsknota, pustka, samotność
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-28, 15:55   

Ale się naszukałam tego tematu :P

Ja tęsknię. Za spotkaniami. Już 2 lata razem, choć oddaleni o ponad 400km. Im dłużej taki stan rzeczy trwa - tym trudniej, ciężej. Czasem męczarnia, gdy chcesz się bardzo mocno przytulić do ukochanej osoby, a najzwyczajniej się nie da.
Przyjeżdża na weekend, co to jest weekend? Końcówka piątku, cała sobota i pół niedzieli...
Albo jesteśmy blisko przez tydzień, tyle czasu obok siebie, już następny dzień wydaje się pusty i bezsensowny.

Znajoma ostatnio dobrze stwierdziła: "dobrze że chociaż ten niemiecki Cię jeszcze tutaj trzyma".

Nawet już za samym miastem - Warszawą, tęsknię. Aż dziwne, bo kiedyś w ogóle nie wyobrażałam sobie że tam jeździć będę, lub co gorsza że tam będę chciała mieszkać. :D

Ano tęsknię.
I już.




 
 
Tęsknota, pustka, samotność
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-29, 01:37   

Cherry napisał/a:
Dawny Ty siedzisz za skorupa ta co jest teraz

zacytuje odpowiadając
Cherry napisał/a:
Czlowiek nie zmienia sie na zawsze..tylko dostosowuje sie do sytuacji, danej chwili.


Chodzi mi o to, że mówisz jakby stary on był oryginalną, pierwotną wersją Wojtka. Myślę jednak, że istota nie tkwi z tym jakim się jest. Tak jak poglądy i emocje się zmieniają tak zmienia się i człowiek, więc nic nie siedzi za żadną skorupą - po prostu trzeba wybrać inną możliwość, zdecydować inaczej, i trochę siły by w to pobrnąć.




 
 
Tęsknota, pustka, samotność
hum_dk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 00:46   

A ja tęsknię za tym, jak przez jakiś czas było fajnie i wierzyłam, że tak będzie zawsze, cokolwiek niefajnego by się nie działo.



 
 
Tęsknota, pustka, samotność
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 00:59   

Hm... Ostatnio zaczęłam tęsknić za dzieciństwem, gdzie moim największym problemem było to, że nie lubiłam rysować szlaczków w zeszycie...



 
 
Tęsknota, pustka, samotność
Pestka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 15:59   

Tęsknię za Nią. Wyszła 20 minut temu, ale już tak cholernie tęsknię, że te 150 dni do wakacji będą najprawdziwszą męką...



 
 
Tęsknota, pustka, samotność
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 17:44   

jestem zlepkiem przeróżnych tęsknot. :roll:



 
 
Tęsknota, pustka, samotność
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2010-01-30, 19:24   

Tęsknię... Za czymś trudnym do określenia. Domyślam się, co to znaczy i aż się nieco boję. Jeszcze nie czas, jeszcze nie czas...



:myszka:
 
 
Tęsknota, pustka, samotność
Cathhhy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 23:38   

aga_myszka napisał/a:
Tęsknię... Za czymś trudnym do określenia. Domyślam się, co to znaczy i aż się nieco boję. Jeszcze nie czas, jeszcze nie czas...



Aga, dziękuję Ci , że to napisałaś.
Bo ja czuję dokładnie to samo, ale nie umiałam tego opisać słowami.
Czasami mnie tak dopada, że aż boli i ja tego nienawidzę. Można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało?




 
 
Tęsknota, pustka, samotność
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 10:35   

Cathhhy napisał/a:
Można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało?

Pewnie, że można, dlaczego nie?

W sumie to w jednym względzie mam podobnie, tęsknie za czymś, co trudno jest opisać słowami...




 
 
Tęsknota, pustka, samotność
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 10:41   

inside napisał/a:
Cathhhy napisał/a:
Można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało?
Pewnie, że można, dlaczego nie?


Pytanie tylko, czy to jest tęsknota, czy pragnienie posiadania, albo właśnie niespełnione pragnienie posiadania, w związku z czym odczuwamy...może smutek, albo coś?




 
 
Tęsknota, pustka, samotność
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 10:47   

Dante napisał/a:
Pytanie tylko, czy to jest tęsknota, czy pragnienie posiadania, albo właśnie niespełnione pragnienie posiadania,

Czym według Ciebie jest tęsknota?
W jaki sposób Ty ją mógłbyś zdefiniować?




 
 
Tęsknota, pustka, samotność
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 10:51   

Tęsknota to wg. mnie pragnienie powrotu(gdzieś), bądź ponownego posiadania (bądź spotkania z kimś), co mieliśmy, lecz utraciliśmy (czasowo, bądź nie).



Ostatnio zmieniony przez Dante 2010-01-31, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tęsknota, pustka, samotność
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 11:03   

Przyznam że nie rozumiem Twojego wcześniejszego pytania... ponieważ tęsknota objawia się poprzez smutek...
Często pojawia się odczuwanie niepokoju, smutku, zamyślenia. Im bardziej odczuwany jest brak kogoś/czegoś, tym bardziej wzmaga się cierpienie psychiczne.

Czy wg Ciebie nie można tęsknić za czymś czego się nigdy nie miało/nie doświadczyło itp?




 
 
Tęsknota, pustka, samotność
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 11:23   

inside napisał/a:
Czy wg Ciebie nie można tęsknić za czymś czego się nigdy nie miało/nie doświadczyło itp?

Jak już pisałem tęsknota jest chęcią ponownego doświadczenia czegoś, co się utraciło. Jeśli się czegoś nie doświadczyło można jedynie odczuwać smutek, że się tego nie doświadczyło, i odczuwać pragnienie doświadczenia tego. Smutek jest tym większy, im bardziej chcemy owej rzeczy doświadczyć.




 
 
Tęsknota, pustka, samotność
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13