Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Autor Wiadomość
Strigoi 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 347
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-24, 20:40   

Tak się zastanawiam, czy masz jakieś racjonalne podstawy by zakładać że ten człowiek jest jakimś problemem? Z tego co piszesz wynika że po prostu się nie lubicie. Jest w tym coś więcej, czy faktycznie po prostu się nie lubicie? Bo jeżeli to tylko kwestia Waszej wzajemnej niechęci, to... Masz 19 lat, rozwiążcie to jak dorośli. Porozmawiaj z mamą, z tym facetem jeśli trzeba i uświadom im że nie chcesz żeby wchodził z butami w Twoją relację z matką.
A to że Twoja mama jest nim zaślepiona- cóż, ma do tego prawo. Dopóki nie wynikają z tego poważniejsze problemy ani zaniedbania, wydaje mi się że powinieneś uszanować jej decyzję.
Rozumiem Twoją troskę w kontekście ojca alkoholika, ale obecna sytuacja przypomina coś w rodzaju konfliktu terytorialnego. Jeżeli nowy facet mamy nie jest przyczyną żadnej patologii, to taki konflikt nie powinien mieć miejsca.




 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-11-24, 20:54   

Noyee napisał/a:
Jest w tym coś więcej, czy faktycznie po prostu się nie lubicie? Bo jeżeli to tylko kwestia Waszej wzajemnej niechęci


Właśnie. Też się zastanawiam nad tym. Moim zdaniem powinieneś pokazać mamie jak się czujesz. Porozmawiać z nią.




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 22:59   

lizard_smith napisał/a:
co ja mam zrobić bo już dłużej nie mogę siedzieć cicho... mama się zakochała i nic nie widzi...

Masz 19 lat - idź na studia gdzieś daleko albo znajdź pracę i się wyprowadź - jak mama będzie chciała utrzymywać z Tobą relację to będzie wiedziała gdzie Cie znaleźć, a jak nie, bo tylko mąż się liczy to i tak jej nie zmusisz.




 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-26, 09:40   

Effy napisał/a:
A tak poza tym, babcia jest wspaniała, bo jak tylko z nią porozmawiałam ona poszła do mamy, od razu po powrocie z pracy zamknęła się z nim w pokoju i wyszli dopiero pół godziny temu, po czym mój wspaniały ojczym razem ze swoimi gratami wyleciał za drzwi :D A mama powiedziała tylko "Idziemy z tym na policje..." i wyszła ochłonąć, ale widziałam że jest jej przykro..
To wszystko jeszcze do mnie nie dotarło tak na prawdę.


Gratuluję sukcesu ;) Teraz chociaż we własnym domu jesteś bezpieczna... ;) Mówiłam, że dasz radę :)




 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
quietis 


Wiek: 28
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 172
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-11-28, 00:50   

strasznie się cieszę że się go pozbyłaś! ulżyło mi jak to przeczytałam :)



 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Effy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-01, 11:34   

Mam pytanie, wie ktoś jak długo może sie ciągnąć taka sprawa w sądzie?..



 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-12-01, 13:38   

Effy, nie udzielałam się w wątku ale wszystko czytałam :) Super, że Ci się udało tą sprawę wyjaśnić. Zazdroszczę tyle siły i zaparcia :D cieszę się razem z Tobą. A co do tego, ile sprawa może trwać, to zależy chyba od tego, czy ojczym będzie składał odwołania. Mogę się mylić. Poszukaj o tym informacji w necie, na pewno coś konkretniejszego się dowiesz.



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-05, 20:58   

Scaliłam z "Nowy facet mamy" i zmieniłam nazwę tematu




 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-03-06, 17:08   

A ja mam pytanie: Czy warto wchodzić między problemy między matką a jej partnerem? Wiem, że w ich związku jest sporo niedomówień i moja mama jest tam bardzo nieszczęśliwa z wielu powodów, ale wiem też, że ona nie potrafi mu powiedzieć o tym co ją ,,boli''. Myślicie że warto by było żebym z nim o tym pogadała? Boję się że to wszystko się źle skończy, a wydaje mi się, że potrzebują mediatora :c



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-03-07, 23:23   

CurlyHead, lepiej zawsze spróbować pomóc. Szczególnie, że twoja mama nie jest szczęśliwa przez to co się dzieje. Nie radzi sobie, więc ty pomóż to jej to udźwignąć. Moja mama radzi sobie sama, ale jakby przestała to wtedy napewno wkroczyłbym bez wachania. :)



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-23, 23:30   

Moja mama ma jakieś problemy z facetami. Mój ojczym był fajnym kolesiem, ale zrobił się 'alkoholikiem' (pracował prawie non-stop, ale jak miał tylko wolne to od razu piwo za piwem), a teraz po rozwodzie znalazła sobie nowego. Ze stanów przyjechał i ma 72 lata... No i ja teraz nie mam nic do różnic między osobami w związku, ale no nie wiem. 20 lat to spora różnica. Wydaje się miły, ale co on będzie robił w Polsce? Tylko ten mój biedny brat, musi właściwie mieszkać z obcym obcokrajowcem. Szczególnie że nie został poinformowany o tym przyjezdzie — na razie na trzy miesiące z możliwością stałego pobytu.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-24, 11:41   

Artemisia A gdzie się poznali? Bogaty jest? Może chce zapewnić Wam stabilne życie jeśli facet ma dużo kasy.



 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-24, 19:26   

jo_aśka, przez internet... Na takiej stronie, której ja używałam do gadania z ludźmi z całego świata. Jest pisarzem. Nie wiem, czy bogaty, może mojej mamie się tak wydawało... Cos mi mówiła, że niby ma emeryturę $4000, ale nie wiem, czy to prawda. Ogólnie to nie wiem, jak to wszystko wygląda. Chyba na razie jest szczęśliwa, bo i ze znajomymi się zaczęła częściej spotykać i wychodzić z domu, czego przedtem nie robiła. Tylko jakoś tak... oni jest w wieku mojej babci!



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-24, 21:20   

Więc to prawdopodobne, że chce Wam zapewnić stabilne życie.
Mama mojego przyjaciela kiedyś poznała angola przesz internet. Mówił, że jest majętny, co okazało się później nieprawdą. Chyba nawet też mówił, że jest pisarzem. Przyjechał do nich, zamieszkał, kobieta oszalała na jego punkcie. Skończyło się na tym, że mama przyjaciela go utrzymuje, z synem nie ma kontaktu, bo syn próbował uświadomić matce, że angol ją tylko wykorzystuje, więc angol ich skłócił.

Więc czuwaj tam nad Amerykańcem, żeby podobnej sytuacji nie było ;)




 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-24, 21:30   

jo_aśka, o matko! :shock: :przestraszony:



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Problemy z ojczymem/nowym facetem mamy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12