Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Euphoriall
2020-01-31, 07:50
31 w portfelu
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 14:40   31 w portfelu

Ostatnio głośno jest o tym panu:
Kanał na YouTube
Postanowił jeść za złotówkę dziennie (nie wliczając kosztów przygotowania posiłku typu prąd i gaz oraz kranówki). Najlepiej niech sam opowie o co chodzi.

Jak się podoba?

Oglądałam dzisiaj cały ten jego kanał i siostra mi zaproponowała, żebyśmy we trójkę (ona, jej syn i ja) spróbowali czegoś podobnego. To znaczy, że ja miałabym przez miesiąc być odpowiedzialna za to, żeby oni oboje nie pomarli. Jakoś mi się to nie widzi.
Ale wpadłam na inny genialny plan (jeszcze się z nią tym nie podzieliłam). Obie mamy nadwagę. Czyż odchudzenie lub chociaż w miarę zdrowe karmienie dwóch dorosłych bab o zupełnie różnych upodobaniach i nawykach żywieniowych (ja nie jem mięsa, ona nie przełknie nic co choć trochę przypomina fasolę itd.), mających w dodatku dziecko niewidzące świata poza naleśnikami, nie jest dostatecznym wyzwaniem? A jak dołożymy do tego jeszcze okresowo pojawiającą się babcię z cukrzycą i jej manię zasypywania domu tonami słodyczy (tak, wyolbrzymiam, ale strasznie mnie to kłuje*)?
Idę zapytać co o tym myśli... No i was pytam co o tym myślicie.

---
*Co jest nie tak ze słowem kłuje, że mi je podkreśliło? Postępuje mi wtórny analfabetyzm, czy coś jest nie tak z komputerem?




 
 
31 w portfelu
Gość

Wysłany: 2012-11-11, 15:12   

Widziałem jego jadłospis i osobiście nie polecam, no chyba że ktoś jest w stanie zjeść wszystko, np ziemniaki w plasterkach smażone bez tłuszczu... rozumiem przeżyć za powedzmy 100zł na miesiąc, ale za 1 zł dziennie, to już sie to robi dla idei, a nie dla siebie. Bo to jednak duże poświęcenie.



 
 
31 w portfelu
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 15:18   

Nusquam napisał/a:
ziemniaki w plasterkach smażone bez tłuszczu...

Ziemniaki w kawałkach gotowane bez tłuszczu są bardziej zjadliwe, a kilogram ziemniaka do smażenia i do gotowania kosztuje tyle samo ;) Po prostu jadł to co lubi. Ja bym np. nie zniosła tyle marchewki i postawiła głównie na kaszę i buraki.




 
 
31 w portfelu
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 15:42   

Nusquam napisał/a:
np ziemniaki w plasterkach smażone bez tłuszczu...

Ej... ja lubię takie ziemniaki XD Niemniej jednak lepiej zawinąć w folię i wsadzić do piekarnika ;) Bez soli oczywiście - ja bardzo mało solę.




 
 
31 w portfelu
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 15:49   

Emaleth napisał/a:
bardzo mało solę

Masz skurcze? Ja się ich nabawiłam kiedyś z niedoboru sodu :/ Od tamtego czasu solę makaron.




 
 
31 w portfelu
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 16:20   

rozwielitka napisał/a:
Masz skurcze?

Mam... ciekawe... sądziłam, że co jak co, ale niedobory sodu przy naszej kulturze pełnej wysoko-przetworzonego jedzenia mi nie grożą, ale kto wie :)




 
 
31 w portfelu
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-11-11, 16:40   

Emaleth, musiałabyś sobie sprawdzić poziom elektrolitów we krwi. Bo skurcze mogą być z niedoboru sodu no i oczywiście potasu, magnezu itd:. Niedobory tych pierwiastków mogą zaskutkować nawet otępieniem umysłowym, pobudzeniem, agresją, brakiem kontaktu, które ustępują po ich uzupełnieniu w organizmie. Oczywiście jak wystąpią takie objawy to trzeba podać kroplówy bo inaczej ani rusz. Ja kiedyś byłam na takiej diecie- jak mieszkałam w internacie. Starczyło mi 5 zł na tydzień. Żywiłam się kaszą manną gotowaną na wodzie z dodatkiem odrobiny cukru żeby nie odjechać z powodu spadku cukru. Da się przeżyć, ale nie polecam. Choć perspektywa szybkiej utraty wagi oczywiście kusi. To takie odchudzanie bliższe ruchowi pro-ana. Schudłam dużo, ale jak zaczęłam jeść normalnie to waga wróciła.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
31 w portfelu
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-11-11, 16:47   

Otóż to :)



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
31 w portfelu
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 16:53   

megi -s napisał/a:
Bo skurcze mogą być z niedoboru sodu no i oczywiście potasu, magnezu

No właśnie ja też bardziej się skłaniałam ku idei, że to magnezu mi brakuje, bo kawa... piwo... no wiecie "zdrowy" tryb życia :P

Co do diety za 31 zł... dobrze, że chłopak kupił sobie paczkę suplementów diety, bo ciężko by było patrząc na jego przepisy.




 
 
31 w portfelu
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 16:59   

Raz zrobił sobie kanapkę z plasterkiem wędliny. Widać chłopak lubi marchewkę.



 
 
31 w portfelu
Tsukiko
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-26, 20:54   

Ja bym mogła jeść za 1 zł dziennie. Robiłam tak i wpadłam w anemie i było wtedy fajnie bo nie miałam okresu, byłam trupio blada i wtedy czułam sie kimś.



 
 
31 w portfelu
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-04-26, 22:05   

Tsukiko napisał/a:
JRobiłam tak i wpadłam w anemie i było wtedy fajnie bo nie miałam okresu, byłam trupio blada i wtedy czułam sie kimś.


:facepalm: Ty tak na serio?




 
 
31 w portfelu
Tsukiko
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 11:26   

Tak. xd Bo to wszystko zaczęło się przez bolące zęby.



Ostatnio zmieniony przez PanFoster 2014-04-27, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
31 w portfelu
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-27, 15:06   

Nie widzę związku pomiędzy bolącymi zębami, a satysfakcją z anemii... Mogłabyś mi to wyjaśnić? :>



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
31 w portfelu
Tsukiko
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 16:56   

Nie miałam satysfakcji z tego że miałam anemie tylko z tego że byłam trupio blada i nie miałam okresu.



 
 
31 w portfelu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13