Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dziedziczenie chorób i zachowań
Autor Wiadomość
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-11-07, 13:17   

wannables, ale ja byłam "nie dość..." i w dodatku wg Babci "jak moja matka i niczego nie osiągniesz..." a ja wole ponad naukę rodzinę i szczęście. I nie mam zamiaru strofować dziecka i spełniać na nim swoich ambicji nie spełnionych bo każdy z nas jest inny i ma inne zainteresowania i dobre strony.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-08, 21:40   

Trzeba tylko uważać, żeby nie przegiąć w drugą stronę.



Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Strigoi 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 347
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-10, 11:53   

Ja bym się strasznie bała być odpowiedzialną za życie innej istoty, całkowicie ode mnie zależnej. Nawet jeżeli dziecko nie odziedziczyłoby po mnie żadnych skłonności do zaburzeń psychicznych, to obawiam się że gdybym ja je wychowywała, nabyłoby takowe skłonności. I nie dlatego że nie kochałabym go, albo nie wspierała. Robiłabym wszystko co mogę żeby być dobrą matką, ale tak mnie jakoś doświadczenie nauczyło, że staranie się nie wystarczy. Cały czas czułabym że coś robię nie tak, że nie nadaję się na matkę. To by raczej nie pomogło w wychowywaniu. Jeżeli samemu ma się problemy, to prędzej czy później odbiją w jakimś stopniu swoje piętno na dziecku. Za wszelką cenę chciałabym tego uniknąć, więc będę robić w przyszłości wszystko, żeby nie mieć dzieci.



 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-10, 15:13   

Mercy napisał/a:
Zeby mieć dzieci trzeba je chcieć i wtedy dobrze się je wychowa. :) będzie kochane a jak ktoś nie chce a ma to potem sa zabijane, bite itd.
Dobrze dla Ciebie, że w to wierzysz będąc matką, ale myślę, że to nie jest do końca tak. Twoje dziecko może być w przyszłości chore, bo trudno jest nie zauważać, że jego matka ma chwilami zjazdy w dół.



Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-11-10, 15:32   

wannables napisał/a:
Twoje dziecko może być w przyszłości chore, bo trudno jest nie zauważać, że jego matka ma chwilami zjazdy w dół.
każdy człowiek ma chwilami zjazd w dół, tu też działają hormony, praca, pogoda. Ja miałam zjazd w dół bo hormony mi w którąś stronę buzowały i w ciąży nie mogę tego rozładować ćwicząc, idąc na bardzo długi spacer czy najzwyczajniej w świecie zjeść ogromnej ilości słodyczy.
Po za tym jeśli nie będzie się otaczanym miłością, akceptacją i zrozumieniem dzieją się właśnie zaburzenia typu aa czy inne, nie mówię tu o chorobach, które typowo można odziedziczyć po rodzicach. Bo zaburzenie psychiczne a choroba psychiczna to dwie różne sprawy wg mnie.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-11, 01:40   

Duszka napisał/a:
Bo zaburzenie psychiczne a choroba psychiczna to dwie różne sprawy wg mnie.
Czyli depresja to nie choroba psychiczna?

Sęk w tym, że dzieci ze skłonnościami do zaburzeń psychicznych inaczej zareagują na matkę, która przez kilka dni w roku ma ochotę przeleżeć problem w łóżku niż dzieci bez takich skłonności.




Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-11-11, 11:06   

wannables, a czy ja powiedziałam, że depresja to nie choroba? Jest duża różnica między stanami depresyjnymi a depresją.
wannables napisał/a:
Sęk w tym, że dzieci ze skłonnościami do zaburzeń psychicznych
nie ma dzieci ze skłonnościami do zaburzeń psychicznych. Możesz mieć skłonności do chorób nie zaburzeń. Zaburzenia nie biorą się z genetyki tylko z psychiki i kształtowania jej. Choroby biorą się z genetyki i dziedziczenia, złych leków i błędów lekarskich lub nadużywania używek.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 11:26   

Duszka napisał/a:
Jest duża różnica między stanami depresyjnymi a depresją

Owszem jest różnica, ale DSM IV używa w stosunku do depresji określenie "zaburzenie" (Major Depressive Disorder), podobnie ma się sprawa przy chorobie afektywnej dwubiegunowej (Bipolar Disorder) - przyczyna jest dość prosta - trudno wskazać określoną zmianę patologiczną w strukturach biologicznych odpowiedzialną za objawy. Predyspozycje do zaburzeń także są dziedziczne - dziedziczne są przykładowo skłonności do zaburzeń jedzenia. Najmniej związane z genetyką wydają się zaburzenia osobowości, a niektóre z nich często przebiegają z zaburzeniami depresyjnymi.




 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 11:30   

Emaleth napisał/a:
związane z genetyką wydają się zaburzenia osobowości

Nie musisz mi dwa razy powtarzać. Coraz częściej widzę, że zachowuję się jak własna matka. Chociaż ona nigdy awantur nie wszczynała, bo przecież nie wypada.




 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-11, 13:24   

Duszka napisał/a:
wannables, a czy ja powiedziałam, że depresja to nie choroba? Jest duża różnica między stanami depresyjnymi a depresją.

Właśnie to dałaś do zrozumienia, bo (jak napisała Emaleth) depresję i jej podgrupy określa się raczej mianem zaburzeń (np. zaburzenia depresyjne nawracające, zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Zresztą w tym ostatnim naprzemiennie używa się słów "zaburzenia" i "choroba").
Kontynuując: dzieci ze skłonnościami do zaburzeń (czy chorób, jak kto woli) psychicznych na trudne sytuacje rodzinne, finansowe reagują inaczej niż te bez takowych skłonności.




Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
wojn007 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sie 2017
Posty: 10
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-08-06, 15:02   

Ja to się najbardziej boję tego że moje dzieci będą miały taki sam los jak ja.
To dlatego nie zdecyduję się na dzieci. Nie chcę aby przeżywały to samo co ja. Chodzi mi o to że nie zapewnię im bytu materialnego. Tłumaczyć im że pieniądze nie są najważniejsze, wyglądać czy starczy mi do kolejnej wypłaty albo patrzeć jak nikt nie chce się z nimi przyjaźnić po nie mają tego czy tamtego. Po co powielać schematy lepiej oszczędzić sobie tego niż potem usłyszeć ze jestem beznadziejnym rodzicem.




I'm holding on
Why is everything so heavy? - Linkin Park
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-08-06, 21:18   

wojn007, pieniądze to nie wszystko. Może być ciężko, u mnie też wiecznie nie było pieniędzy, ale to nie determinuje bycia złym rodzicem. Złym rodzicem jest się wtedy, gdy lekceważy się dziecko i jego potrzeby, ubliża mu się, podkopuje poczucie własnej wartości, doprowadza go do kryzysów psychicznych, gdy się nad nim znęca i zaniedbuje. Status materialny to nie jedyny filar dobrego rodzicielstwa.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-08-06, 21:58   

Zdecydowanie popieram Żurawek Jeśli Twój aktualny zawód nie pozwala na zarobienie dużej kwoty zawsze możesz się przebranżowić. Jest też możliwość pracy za granicą :)



Ostatnio zmieniony przez Sourlie 2017-08-06, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-08-07, 15:44   

Ja po mojej mamie odziedziczyłam to, że kiedy siedzę nie potrafię trzymać nóg w spokoju. Zazwyczaj zakładam nogę za nogę i tą nogą która jest ''na górze'' kiwam, poruszam, cokolwiek. Do tego mam po tacie to, że jak się czymś strasznie cieszę albo stresuję to się jąkam gdy o tym mówię.
Poza tym nie chciałabym żeby moje dzieci odziedziczyły po mnie bruksizm, okropieństwo :x




Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-08-07, 21:12   

Cirnellé, bruksizm nie musi występować wyłącznie z powodów genetycznych. Może pojawić się bez uwarunkowań, albo nie pojawić z uwarunkowaniami. Często wynika też z zaburzeń psychicznych, stresu. Przerabiałam i dopóki nie zaczęłam sypiać z moim chłopakiem w jednym łożku nie byłam go świadoma. Mi minął wraz z wdrożeniem leczenia psychiatrycznego.

Co do poruszania nogami to mam to samo i to też może być objaw nerwicy, choć ponoć mój wujek miał tak samo, teraz ja i starsza siostra robimy identycznie. Nie wiem od czego to zależy, ale irytuje mojego chłopaka. :D




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Dziedziczenie chorób i zachowań
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12