Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Samobójstwo drugiej osoby
Autor Wiadomość
WysokieLoty 



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 14
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-03-28, 10:49   

Heheh...Ja mówię tylko z własnego doświadczenia - przedstawiam swoją opinię. Piszę, gdyż chcę poznać zdanie innych.
Nie jestem osobą młodą...mam trochę ponad 30 lat :P i jakieś tam doświadczenia. Jestem osobą cierpiącą na chorobę afektywną dwubiegunową i depresja nie jest mi obca. Leczę się już lata i mam bardzo dużą świadomość choroby. Wiem, że są stany, w których nie chce się żyć, a otoczenie kompletnie nas nie interesuje - sama to przeżyłam. Jestem osobą aktywną zawodowo i życiowo :) Mieszkam w dużym mieście, gdzie prowadzę własny biznes.
Mój związek był bardzo poukładany - dążący do ślubu, który był już zaplanowany.

Samobójstwo też niejednokrotnie jest wynikiem choroby - zaburzeń psychicznych o różnym podłożu.




 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-28, 10:55   

WysokieLoty napisał/a:
Heheh...


To zabawne?




 
 
Samobójstwo drugiej osoby
WysokieLoty 



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 14
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-03-28, 12:17   

Naprawdę to jest clue wypowiedzi?
Napisałam to bo dla mnie oczywistą oczywistością jest fakt subiektywnosci opinii :)




 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-28, 12:21   

Tyko to wzbudziło jeszcze jakąś wątpliwość. Resztę informacji zawartych w poście przyjęłam do wiadomości i nie czułam potrzeby dopytywania o nic.

Uzyskałam informacje, o które pytałam. Dziękuję.




 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Lunawera 


Dołączyła: 09 Kwi 2016
Posty: 10
Skąd: świat

Wysłany: 2016-04-11, 23:01   

WysokieLoty, jak udało się Tobie funkcjonować po samobójstwie partnera?Czy jakaś terapia Tobie pomogła?Szukam takiej dla siebie po podobnych przeżyciach i zgadzam się w 100%, że śmierć samobójcza jest najgorsza dla bliskich.



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-09-14, 23:14   

Zabił się, odszedł 14 sierpnia 2014 roku. Do dzisiaj się z tym nie pogodziłem, ostatnie słowa "See you tomorrow, bro.". I ****, nie było już jutra. Nie dla Niego. Dla mnie, niestety, dla mnie tak. Odszedł, zostawił mnie. Obiecał, złamał obietnicę.



They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
niewidzialna_ 


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 21
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-11-10, 22:47   

Samobójstwo w tak młodym wieku jest czymś strasznym, nie umiem tego sobie wyobrazić.



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Pollock 



Wiek: 26
Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 68
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2016-11-18, 20:15   

Czesc, dzien dobry, mam problem a to chyba dobry temat.
Znajoma z internetow z drugiego konca Polski co jakis czas zaczyna temat ze sie zabije. Wyslala mi dzisiaj zdjecie pocietej reki. Mnie to szczerze meczy, to jest paskudna, zaborcza osoba i jest mi przez nia zle. Nie moge tak po prostu zakonczyc tej relacji bo boje sie ze to bedzie ostateczny impuls ktory ja popchnie do samobojstwa. Ale tez nie chce jej dluzej znac, bo ona nie chce sie leczyc z tego, woli w tym tkwic i sepic moja uwage.
Tu pytanie - czy i gdzie moge to zglosic? Na policje z tym zdjeciem reki? Znam tylko jej imie i numer telefonu. Czy jest jakas mozliwosc ze ktos jej pomoze?




Wciąż wrzucam syf na kartki jak Pollock
Nie rozumieją mojej sztuki, niech się pier...
 
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-19, 00:47   

Pollock napisał/a:
Tu pytanie - czy i gdzie moge to zglosic?

Zgłaszać możesz, pytanie czy zostanie podjęta interwencja. Generalnie z doświadczenia wiem, że policja dość niemrawo reaguje na zgłoszenia, jeżeli to nie jest coś w stylu 'widzę laskę stojącą na dachu i krzyczącą, że skoczy'. Jeżeli to nie jest osoba pełnoletnia, to może wyślą dzielnicowego do jej rodziców. Sam też możesz próbować ich powiadomić (jeżeli jesteś w stanie ich namierzyć). Dobrym pomysłem byłoby zagajenie do kogoś z jej znajomych na miejscu, jeżeli ma facebooka i jesteś w stanie dotrzeć do nich. Ostatecznie możesz próbować w MOPS. Może zdecydują się na interwencję pracownika socjalnego.
Pollock napisał/a:
Nie moge tak po prostu zakonczyc tej relacji bo boje sie ze to bedzie ostateczny impuls ktory ja popchnie do samobojstwa.

Nawet jeżeli, to nie będzie Twoja wina. Masz prawo dbać o swój komfort psychiczny i zrezygnować z tej relacji. Oczywiście możesz to zrobić delikatnie tłumacząc z czego wynika Twoja decyzja. Jeżeli w odpowiedzi Ci napisze 'to ja w takim razie idę się zabić', to masz z czym iść na policję i wtedy powinni zareagować.




 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Leo 



Wiek: 25
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 88
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-01-15, 19:50   

Mam znajomą osobę (internetową), która jest w raczej ciężkim stanie i wiem, że miała w przeszłości próby samobójcze. Później stwierdziła, że to złe rozwiązanie i tego nie zrobi, ale ostatnio też jest gorzej i nie wiem w jaki sposób pomóc, podnieść na duchu, no kompletnie nie mam pomysłu,a nie chcę pleść farmazonów. Ktoś coś? Będę niezmiernie wdzięczna



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
eithné
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-15, 22:05   

utzi.nazazu, a czy ta osoba się leczy?



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Leo 



Wiek: 25
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 88
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-01-15, 22:40   

Eithné nie



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-16, 07:55   

utzi.nazazu, a zawiadomienie pogotowia, policji? Nie wiem jakiś służb. Chyba tak się robi.



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Leo 



Wiek: 25
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 88
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-01-16, 09:24   

Nie, to jeszcze nie ten etap. Chodzi mi o zwykłe podniesienie na duchu



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-01-16, 13:36   

Często gdy pokłócę się z moim chłopakiem mówi, że idzie się wieszać, niby osoby które o tym mówią, tego nie robią, ale jednak czasem się o niego boję. Wiem, że to może być jego sposób manipulacji mną.
Ostatnio zaczął mieć drobne epizody autoagresywne. Co mam robić?




 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12