Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Samobójstwo drugiej osoby
Autor Wiadomość
zaya4
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-04, 16:24   Samobójstwo drugiej osoby

Nie wiem gdzie mam założyć ten temat ale to nie jest najważniejsze.
Czuję, że jak o tym gdzieś nie napiszę to eksploduje albo coś podobnego.
Dzisiaj rano zadzwoniła do mnie koleżanka i powiedziała, że jedna z dziewczyn z którą chodziłyśmy kiedyś do szkoły popełniła wczoraj samobójstwo.
Szczerze to nawet nie znałam tej dziewczyny na tyle by ryczeć cały dzień ale mimo wszystko coś we mnie pękło. Nie mogłam uwierzyć , że 16 letnia dziewczyna mogła skoczyć z okna chociaż nie jeden raz obiecała, że tego nie zrobi. Nie wiem co działo się w jej głowie ale ...
Boże, nie uwierzę w to, że jedyną rzeczą jaką teraz jej bliscy mogą zrobić to zapalenie znicza na jej pogrzebie.
Tutaj pojawia się druga sprawa, która nie daje mi spokoju. Moje dwie znajome idą na ten pogrzeb. Jedna bo ją dobrze znała druga bardziej po to by wesprzeć tą pierwszą. Ja jak już mówiłam nie znałam dobrze tej dziewczyny ale nie wiedzieć czemu jakaś część mnie chce iść na pogrzeb.
Sama nie wiem co robić. Nie wiem czy wypada iść na pogrzeb kogoś kogo prawie się nie znało.
Co mam robić ?

Zmieniłam nazwę tematu. | Ella




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-27, 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-04, 16:36   

zaya4 napisał/a:
16 letnia dziewczyna mogła skoczyć z okna chociaż nie jeden raz obiecała, że tego nie zrobi.

Gdyby nikomu nie przyszło do głowy, że może to zrobić, to by nie musiała o tym zapewniać. Ja nie zapewniam o tym, że z całą pewnością nie obetnę nikomu głowy samurajskim mieczem, bo ani nei mam takiego zamiaru, ani nikt mnie o takie pomysły nie podejrzewa. Także skoro już zapewniała, to chyba jednak coś było na rzeczy.

zaya4 napisał/a:
nie znałam dobrze tej dziewczyny ale nie wiedzieć czemu jakaś część mnie chce iść na pogrzeb.

To idź. Stań gdzieś z tyłu, jako dalsza znajoma, nie pchaj się na stypę, nie rzucaj w oczy. Jeśli chcesz (a rodzina cię nie znała) złóż kondolencje. Jeśli znała - koniecznie złóż kondolencje. Z pogrzebu raczej nikt cię nie wygoni. Tym bardziej, że to młoda dziewczyna i pewnie więcej jej znajomych się pojawi tak jak ty albo ze zwykłej ciekawości lub chęci szpanowania 'byłem tam'. Może nawet cała jej klasa będzie miała oficjalne 'wyjście z lekcji' z wychowawczynią.
Krótko mówiąc - nie widzę przeszkód.




 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-04, 16:42   

Jeśli czujesz wewnętrzną potrzebę to idź, nikt ci za to głowy nie utnie, a będzie to raczej bardzo szlachetne posunięcie. Tylko nie pchaj się na przód.



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-04, 18:42   

zaya4 myślę, że to może być nawet dobrze widziane przez Twoją znajomą.



"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-11-04, 18:59   

zaya4, idź. Często jak ktoś tak młody umiera tragicznie na pogrzeb przychodzą tłumy często obcych ludzi.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-04, 19:35   

zaya4, jeżeli tak o tym myślisz, to idź. Nikt nie będzie na Ciebie krzywo patrzył, nie ma powodu...



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
NiNeTeEn.SoUlS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-17, 02:34   

Znowu jest mi źle ,a już było tak fajnie. Już było tak optymistycznie a teraz się zaczęło.
Nie znoszę ludzi !!!! Są beznadziejni!!!! Chce być sama !!!!
Mam problem, bo ciągle do mnie koleżanka przychodzi z chłopakiem, przesiadują całe dnie. Mam ich dość a miałam mieszkać sama a mieszkam z kolejną para, im dłużej siedzą mi na głowi, tym ich zaczynam nie znosić. Co mam zrobić aby się odczepili ode mnie ???

Nawet nie mogę przez nich spać, jak sobie pomyślę, że jutro znowu przyjdą to aż mi się coś robi w środku. I na dodatek mam głośnych sąsiadów. Zabić ich wszystkich !!!




Ostatnio zmieniony przez 2012-12-17, 02:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Aya 



Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2012-12-17, 12:30   

NiNeTeEn.SoUlS, próbowałaś o tym porozmawiać z koleżanką? Tak na spokojnie, wytłumaczyć, że źle się czujesz i wolałabyś, aby przychodzili rzadziej.



"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-13, 20:21   

Przeniosłam z "Problemy"



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Kata 
po co ?



Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 33
Skąd: Six Feet Under

Wysłany: 2013-02-23, 21:13   

Ja przeżyłem samobója drugiej osoby (udane).
Do dziś mi się śni co noc, każdej nocy, teraz też ja widzę...




"Samobójstwo nie jest kwestią wyboru, następuje, gdy cierpienie przekracza siły do walki z nim"
Ostatnio zmieniony przez Sadist 2013-02-23, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
iamthenobody
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-04, 12:28   

Nie wiem, gdzie o tym napisać. Ten temat jest chyba odpowiedni. Moja przyjaciółka chciała popełnić samobójstwo, kolejny raz. Dowiedziałam się dopiero jakieś 2 tygodnie temu... Nie była w szpitalu, ale mówiła, że była naprawdę blisko wyskoczenia przez okno, ale powstrzymał ją strach. Chciało mi się płakać, jak o tym usłyszałam. Ja wiem, że nie doszłabym do siebie, gdyby ona się zabiła. Najgorsze jest to, że nie było po niej nic widać. Czy jest jakiś sposób, żeby wybadać, czy ktoś planuje coś takiego? Ja myślę, żeby się zabić codziennie. Jednak, czy po mnie coś widać? Nie wiem.



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-03-04, 14:11   

iamthenobody napisał/a:
Czy jest jakiś sposób, żeby wybadać, czy ktoś planuje coś takiego?


Nie ma na to reguły. :roll:
Jedna osoba zacznie porządkować swoje sprawy, nagle próbować czegoś co nigdy nie robiła, rozdawać swoje rzeczy, spotykać się z każdym z kim kontakt się urwał, itp.; ktoś inny natomiast będzie taki jak zawsze i nic niepokojącego nie da się zauważyć.




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2014-03-07, 13:49   

Przechodziłam taką sytuację dwa razy (niaciągane trzy nawet). Sądzę, że da się to wyczuć, ale trzeba być kimś ważniejszym niż znajomy czy kumpel z okolicy. To zbiór drobnych zmian, które powodują niepokój, nawet jeśli same w sobie nie są złe. Trudno mi pisać o czymś konkretnym, bo każdy zachowuje się w takiej sytuacji inaczej, ale zawsze daje jakieś znaki, nawet jeśli są one ledwo dostrzegalne.



Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-24, 15:07   

W wakacje powiesiła się dziewczyna z mojej szkoły, którą znałam z widzenia. Kiedy się o tym dowiedziałam nie czułam żalu czy smutku, ale zazdrość. Jej się udało, a ja nadal tutaj żyję. Może jest we mnie za dużo złości, czy nienawiści. Sama nie wiem...



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
anieyo 
halcyon days



Wiek: 26
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 63
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-07-09, 19:41   

Zaraz miną 2 lata odkąd stracilam w ten sposób bardzo ważną dla mnie osobę. Co gorsze wiedziałam do czego może się posunąć ale nic nie zrobiłam. Przyjechałam w odwiedziny... a zobaczyłam tylko ciało wiszące na werandzie. Nie zrobiłam nic, i właściwie tylko świadomość jak bardzo cierpialam po tym daje mi siłę aby nie robić tego moim bliskim. Ponieważ głęboko, wewnątrz przeżywam problemy innych bardziej niż własne było to dla mnie jak koniec świata. Z resztą prawdopodobnie nadal jest. Widok który będzie mi się śnił do końca życia i poczucie winy które nigdy nie odejdzie.



 
 
Samobójstwo drugiej osoby
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15