Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Męskość
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 07:08   Męskość

Lubię placki i jego pekińczyk zainspirowali mnie do założenia tego tematu.
Słucham opinii na temat:
Co to jest męskość?
Co czyni mężczyznę mężczyzną?
Czy to zależy od wieku, czy jest się mężczyzną od urodzenia, a może od jakiegoś wiekopomnego wydarzenia typu wyrośnięcie zębów mądrości?
Czy osoba trzecia może ująć/dodać mężczyźnie męskości? A może zachowanie lub wygląd? A choroba w wyniku której staje się bezpłodny?
Macie jeszcze jakieś nurtujące was pytania w tym temacie, o których ja zapomniałam, a chcecie poznać opinię ogółu?
Panowie, czujecie się męsko?

I moje ulubione pytanie:
Czy można powiedzieć, że mężczyzna, który musi na każdym kroku podkreślać i udowadniać swoją męskość jest jej pewny? Czy może właśnie dlatego, że nie czuje się w pełni mężczyzną musi się ciągle tą męskością popisywać?




 
 
Męskość
Gość

Wysłany: 2012-11-03, 07:24   

rozwielitka napisał/a:
Czy osoba trzecia może ująć/dodać mężczyźnie męskości? A może zachowanie lub wygląd? A choroba w wyniku której staje się bezpłodny?


Jest taka scena w Fight Clubie gdy na grupie wsparcia dla osób z rakiem jąder pada tekst "We are still men" - "Yes we're men, men is what we are" :)

Kiedyś męskość to był honor, odwaga, jakieś zasady itp. A teraz? Nie mam pojęcia. Może cwaniakowanie i spuszczanie wpie*dolu innym to jest dla niektórych jakaś oznaka męskości. I może ma to jakiś związek z testosteronem i adrenaliną, ale to chyba nie to.

rozwielitka napisał/a:
Czy to zależy od wieku, czy jest się mężczyzną od urodzenia, a może od jakiegoś wiekopomnego wydarzenia typu wyrośnięcie zębów mądrości?


Weźmy taki kryzys wieku średniego, ponowne uganianie się za dużo młodszymi od siebie, kupowanie nowego szybkiego auta, jakieś wyjazdy by właśnie zaspokoić swoją potrzebe "bycia mężczyzną". Bo facetowi ktoś musi udowodnić że jest mężczyzną, bo bycie mężczyzną to troche opinia innych na twój temat. To jakieś uznanie, szacunek, podziw. Jak ktoś sam w sobie czuje się mężczyzną to niepotrzebuje przed nikim w żaden sposób tego udowadniać.




 
 
Męskość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 07:32   

Nusquam napisał/a:
Jak ktoś sam w sobie czuje się mężczyzną to niepotrzebuje przed nikim w żaden sposób tego udowadniać.

Też tak myślę. Jak mawia mój kumpel "Prawdziwy mężczyzna różu się nie boi".
Ja do tego dodaję "A prawdziwa kobieta różu nie potrzebuje", ale to już do innego tematu...




 
 
Męskość
Gość

Wysłany: 2012-11-03, 10:19   

Mercy napisał/a:
Bo to my powodujemy jak ktoś się czuje


No jak kogoś wyśmiejecie i dacie mu ksywe "Mały Ptasiek" to jego poziom męskości mu spadnie do zera :D




 
 
Męskość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 10:50   

Mercy napisał/a:
rozwielitka napisał/a:

Co czyni mężczyznę mężczyzną?

Ubiór, zachowanie, szacunek do innych ludzi.

A anatomia nie?

Mercy napisał/a:
facet skwarka

Kto to? Jakiś miłośnik smalcu? ;)




 
 
Męskość
lubieplacki 



Wiek: 34
Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 74
Skąd: wiesz ?

Wysłany: 2012-11-03, 11:12   

Co koleżanki sądzą o facetach, którzy potrafią przy was płakać ? ;) nie piszę jednak o takiej chorobliwej płaczliwości.



Mów zawsze TAK. Bo mówienie TAK oznacza mówienie NIE swoim lękom !

Zwycięzcy nie mają czasu na przegranych.
 
 
Męskość
lubieplacki 



Wiek: 34
Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 74
Skąd: wiesz ?

Wysłany: 2012-11-03, 11:18   

Nie męskie jest to, że facet potrafi się otworzyć ? :)



Mów zawsze TAK. Bo mówienie TAK oznacza mówienie NIE swoim lękom !

Zwycięzcy nie mają czasu na przegranych.
 
 
Męskość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 11:23   

Mercy napisał/a:
ja nie widzę u nich nic męskiego.

A ja widzę kwadratową szczękę i zarost. Ja nie mam zarostu i mam bardziej 'opływową' szczękę, bo jestem dziewczynką.




 
 
Męskość
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 12:20   

Dla mnie męskość to inteligencja, spryt. Wysokość. Tak, tak. Im facet wyższy tym bardziej podniecający ;)

Zarost! twarz, grube zarośnięte brwi (do przesady oczywiście), owłosione nogi, klata, plecy, ręce. Wystające żyły na rękach. Można to kojarzyć z siłą i ćwiczeniami fizycznymi.

A co do różowych koszul i solarium to potępiam :D




 
 
Męskość
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-11-03, 13:45   

Dla mnie męski facet to taki, który daje mi poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście odpowiedni wzrost i zarost i owłosione ręce i nogi. Nie lubię za bardzo włosów na klacie a na plecach to już w ogóle.
Cytat:

Czy można powiedzieć, że mężczyzna, który musi na każdym kroku podkreślać i udowadniać swoją męskość jest jej pewny? Czy może właśnie dlatego, że nie czuje się w pełni mężczyzną musi się ciągle tą męskością popisywać?

skoro stara się ją udowadniać, to próbuje znaleźć potwierdzenie, że jest męski. A z drugiej strony jeśli się popisuje, to ma chyba za wysokie mniemanie o sobie. Takie moje zdanie.




Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Męskość
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 14:04   

opcjonalna napisał/a:
Nie lubię za bardzo włosów na klacie a na plecach to już w ogóle.


zauważyłam, że mało kobiet to lubi. znam taką, która jak widzi kłaka na pościeli z klaty, nóg czy - jak to mówi - nie daj boże z krocza, idzie rzygać :D




 
 
Męskość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 14:13   

hole napisał/a:
Wysokość. Tak, tak. Im facet wyższy tym bardziej podniecający ;)

To chyba wzrost, co? ;) Zapisz się do klubu wysokich:
www.klubwysokich.pl
www.klub-wysokich.pl
wysocy.com
Ludzie na wszystkich trzech mniej więcej ci sami, ale mimo to różnią się te fora od siebie.


Szkoda, że panowie nie chcą się zbytnio wypowiadać. Zwłaszcza Puritan i Cosmo ;D




Ostatnio zmieniony przez 2012-11-03, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Męskość
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 14:13   

jak dla mnie facet musi mieć lekki zarost na twarzy, nawet i brodę, no i charakter ;)
musi mieć własne zdanie, a nie być taką totalną ciapą i pantoflem :P




Ostatnio zmieniony przez wirus 2012-11-03, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Męskość
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-11-03, 14:20   

Mercy napisał/a:
Ej ale co lubicie w facetach albo nie nie ma nic do męskości :P Nie zmieniajcie tematu


dla mnie ma. To co lubię w facetach jest dla mnie męskie, to czego nie lubię - nie.




Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Męskość
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 16:50   

rozwielitka napisał/a:
hole napisał/a:
Wysokość. Tak, tak. Im facet wyższy tym bardziej podniecający ;)

To chyba wzrost, co? ;) Zapisz się do klubu wysokich:
www.klubwysokich.pl
www.klub-wysokich.pl
wysocy.com
Ludzie na wszystkich trzech mniej więcej ci sami, ale mimo to różnią się te fora od siebie.


Tak wzrost.. spieszyłam się z pisaniem ;) a i ja wysoka nie jestem. Mam zaledwie 157 cm :D


rozwielitka napisał/a:
Szkoda, że panowie nie chcą się zbytnio wypowiadać. Zwłaszcza Puritan i Cosmo ;D


ahahahahaha :D Ale czy w ogóle Purcio i Cosmo wiedzą co to jest męskość? ;)

opcjonalna napisał/a:
Mercy napisał/a:
Ej ale co lubicie w facetach albo nie nie ma nic do męskości :P Nie zmieniajcie tematu


dla mnie ma. To co lubię w facetach jest dla mnie męskie, to czego nie lubię - nie.


Dokładnie ;)




Ostatnio zmieniony przez 2012-11-03, 16:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Męskość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13