Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Euphoriall
2020-01-31, 07:50
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2012-10-29, 11:10   

Halloween to złoooo, trzeba spytać Puritana, on pewnie poluje wtedy na przebrane dzieci i ich nawraca.

A tak na poważnie to kościół chce przejąć i już zresztą przejął większość świąt pogańskich, wiec te które nie są z nim powiązane nie mają szansy istnieć. Trzeba mówić ludziom że to zło i pójdą do piekła.




Ostatnio zmieniony przez 2012-10-29, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 12:00   

Nusquam napisał/a:
poluje wtedy na przebrane dzieci i ich nawraca.

Raczej leje kablem w ramach chrześcijańskiego miłosierdzia.

Mercy napisał/a:
"Anton Lavey, twórca współczesnego satanizmu, stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Mają wtedy miejsce wzmożone liczebnie akty przemocy o charakterze okultystycznym. Kościół otwarcie sprzeciwia się takim praktykom"

Ten fragment jest świetny. To, że ktoś uznał sobie, że ten dzień ma dla niego jakieśtam znaczenie to najlepszy dowód na zło czające się w robieniu balu przebierańców tego dnia.
Już gdzieś na forum wspominałam, że mój ojciec uważał się za boga, bo się urodził w 25. grudnia. A antyklerykałem i ateistą był do szpiku kości. Czyli idąc tokiem rozumowania kurii chrześcijanie powinni przestać obchodzić boże narodzenie, bo jakiśtam Zbyszko z Bogdańca uważa się za boga i sądzi, że cały świat świętuje jego urodziny ;D




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 13:59   

Kościół walczył niegdyś z dziadami i jak jeszcze to mogło się w pewnym sensie wydawać zrozumiałe z jego punktu widzenia, tak tępienie Halloween jest po prostu popadaniem w śmieszność.



 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-29, 15:05   

kokosowa szczególnie, ze My nie żyjemy już w XVIII wieku.

Współczuje dzieciakom, które przyjdą do Purcia po cukierki... stawiam nie na lanie pasem a na egzorcyzmy z jego strony.




"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-29, 15:31   

Mercy jeszcze nie wiemy. Myślę, że niedługo sytuacja ulegnie zmianie.



"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-10-29, 15:32   

Kościół niszczy wszelkie tradycje i obyczaje. Najważniejszy jest przecie zwyczaj honorowego lania kablem/innej formy zadawania cierpienia.



 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 17:49   

Mercy napisał/a:
Halloween ma jednak charakter zdecydowanie pogański.

Obecnie Halloween ma charakter typowo świecki. Przebierają się ludzie niezależnie od wyznania i zasadniczo nie widzę w tym kontekstu religijnego. Co do pogańskich korzeni - cóż poganie świętowali Samhain czy Dziady Zimowe długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa i będą świętować jeszcze długo po tym jak chrześcijaństwo pokryje się kurzem historii. KK powinien się liczyć z tym kiedy umieścił swoje święto w tym dniu.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-10-29, 19:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 19:17   

Przepraszam, ale Halloween to święto pastafariańskie, a nie pogańskie ani świeckie ;)



 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Strigoi 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 347
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-29, 19:45   

Zabawne jak taka poważna, 'potężna' i szanowana instytucja jak kościół obawia się że jej fundamentami zatrzęsą dzieci przebrane za duchy i trupy :D
Trochę mi osobiście szkoda że zwracamy się w stronę powszechnego na zachodzie halloween zamiast naszych rodzimych dziadów, ale cóż- kijem Wisły nie zawrócimy :>




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Gość

Wysłany: 2012-10-31, 07:35   

To z dzisiejszego artykułu na onecie:

Cytat:
W Rzymie w środę późnym wieczorem w bazylice świętej Anastazji z inicjatywy Wspólnoty im. Jana XXIII odprawiona zostanie – jak ogłoszono - "msza zadośćuczynienia za zniewagi i profanację, do jakich dochodzi w noc Halloween". Po niej odbędzie się procesja na teren starożytnego stadionu Circus Maximus, miejsca męczeństwa pierwszych chrześcijan.


Cytat:
W rejonie Modeny księża apelują do rodziców, aby nie puszczali dzieci na zabawy Halloween, lecz by ubrali je na biało i poszli z nimi do kościoła.


No comment.




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-31, 23:12   

Dzisiaj siostra mi mówiła,że na katechezie ksiądz opowiadał o tym, że Halloween ,to jest odwrócenie chrześcijańskiego święta... i że Natanek ma rację w swoich poglądach...
nie wie m,czy mam się śmiać,czy płakać




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-10-31, 23:17   

Te chrześcijańskie psy się boją. Boją się, bo coraz więcej ludzi odchodzi od kościoła. Muszą coś robić, żeby zarabiać, i ustawiać sobie ludzi według swojego widzimisię, zasłoniętego Bogiem, prawda?
'Nie wydawajcie na kostiumy tych szatańskich przebierańców, dajcie na tacę, nie mam za co wlać paliwa do swojego BMW, a muszę jechać na dziwki!'




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-31, 23:28   

Sadist napisał/a:
'Nie wydawajcie na kostiumy tych szatańskich przebierańców, dajcie na tacę, nie mam za co wlać paliwa do swojego BMW, a muszę jechać na dziwki!'


Ostro. Ale prawdziwie.
Ja rozumiem,że można wierzyć w Boga, czcić go itd... ale niekoniecznie jest do tego potrzebny kościół i cała masa gości w sutannach




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-31, 23:32   

LadyDracula napisał/a:
Ja rozumiem,że można wierzyć w Boga, czcić go itd... ale niekoniecznie jest do tego potrzebny kościół i cała masa gości w sutannach

Odłamów chrześcijaństwa w Polsce mamy skolko ugodno jak komuś nie pasują tylko panowie w czarnych sukienkach może zostać protestantem (niekoniecznie takim jak Puritan ;) )




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-10-31, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-31, 23:36   

to wiem,ale użyłam tego sformułowania odnośnie każdej takiej organizacji... nie czepiajmy się szczegółów :P



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13