Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina religijna
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 20:16   

Czy muszę zmienić avatar?



 
 
Paplanina religijna
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 21:05   

I bardzo dobrze. Najpierw co niektórzy tutaj wchodzą, widzą, że nie religią się zajmujemy, pytają nas o opinie, a następnie nawracają. Gdy się bronimy, jesteśmy oskarżanie o obrażanie uczuć religijnych. A co z naszymi uczuciami, które polegają na tym, że NIE WIERZYMY i nie chcemy aby ktoś nam wciskał coś, czemu sam podlega?

Podaję kilka miejsc, gdzie można wygadać się do woli na te tematy, z osobami których, to nie zanudza:

www.wiara.pl
www.mojadroga.fora.pl
www.racjonalista.pl
www.oaza.pl
www.religia.npx.pl/news.php

Droga wolna.




Ostatnio zmieniony przez Naamah 2012-10-24, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paplanina religijna
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-24, 21:24   

Jeśli mogę się wypowiedzieć...
Ja nawet nie mam siły czytać większości tych postów. Po prostu nie mam sił... męczy mnie to. Ja rozumiem,że ktoś wierzy głęboko. Jestem tolerancyjna, więc nie będę się mu do tego wtrącać. Ale niech mnie taki na siłę nie nawraca! Dopiero znajduję swoją drogę i chcę zrobić to sama...




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Paplanina religijna
Otto 



Wiek: 40
Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 232
Skąd: Pyrlandia

Wysłany: 2012-10-24, 22:01   

Nie wierzę w boga tak jak i nie lubię pomidorów i żadne pier*olenie nie sprawi że zmienię zdanie. :)



Ostatnio zmieniony przez 2012-10-24, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paplanina religijna
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-24, 22:36   

skąd wiesz ze są Mercy?



 
 
Paplanina religijna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 22:39   

99ewap napisał/a:
skąd wiesz ze są Mercy?

To długa historia... Puritan z tego co mi wiadomo został tutaj zaproszony przez byłą użytkowniczkę, która udzielała się także na tamtym forum.




 
 
Paplanina religijna
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 08:07   

Otto napisał/a:
Nie wierzę w boga tak jak i nie lubię pomidorów i żadne pier*olenie nie sprawi że zmienię zdanie. :)

Pomidory przynajmniej zdrowe są ;)




 
 
Paplanina religijna
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 11:46   

Łażą tak po necie i nawracają nie wiadomo po co. A potem się jeszcze obrażają, że niby są atakowani.



 
 
Paplanina religijna
Cosmo 



Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 89
Skąd: ?ląskie

Wysłany: 2012-10-25, 19:42   

Kto się obraża? Ja nie czuję się obrażony. Jak ktoś mówi złe rzeczy o Bogu, czy o mojej wierze, to jest mi oczywiście przykro, i jestem zły, ale nie o to przecież chodzi, żeby się obrażać. :) Jakbym miał się obrażać, to bym tu nawet nie przyszeł, bo wiadomo co się myśli o prawdziwej wierze.



 
 
Paplanina religijna
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 19:47   

Nie ty jeden jesteś tu wierzący.



 
 
Paplanina religijna
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 19:48   

Dokładnie. My z rozwielitką, np. mamy inną niż Twoja prawdziwą wiarę ;)



 
 
Paplanina religijna
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-10-25, 19:49   

Ja mam serdecznie dość nawracania na siłę i narzucania mi czegokolwiek. Każdy człowiek ma prawo do własnego zdania i inni powinni to uszanować. Jeżeli Ktoś chce by go szanowano powinien szanować innych. Mój mąż jest człowiekiem wierzącym, ale jak mówi wierzy w Boga a nie w księży. Ja to szanuje i nie próbuję go zmieniać na siłę. On mnie też nie. I tak powinny też wyglądać nasze relacje tutaj. Życie wtedy będzie łatwiejsze choć w jednej kwestii.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Paplanina religijna
Cosmo 



Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 89
Skąd: ?ląskie

Wysłany: 2012-10-25, 19:53   

Cytat:
a nie w księży

Jak mozna nie wierzyć w księży? Przecież ksiądz to istota namacalna, mozna ją zobaczyć, dotknąć, więc to dziwne jak ktoś w księży nie wierzy.

Poza tym ja powtarzam po raz kolejny:
Nikogo na siłę nie nawracam, mówię tylko o swoim Bogu, i o tym o czym mówi Biblia. I jeśli dyskutujecie ze mną, to ja dyskutuję z wami, bo gdy ktoś mówie kłamliwie o Bogu, to to prostuję.
Jakbym kogoś tu na siłę nawracał, to pewnie bym miał podobne metody co średniowieczni katolicy. Zresztą, już mnie tu przyrównywano nie raz do inkiwizytorów palących na stosach, no ale cóż. Jak odrobina ewangelii powoduje taką złość, to tylko ją potwierdza. :>




 
 
Paplanina religijna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 19:57   

Cosmo napisał/a:
Jak odrobina ewangelii powoduje taką złość, to tylko ją potwierdza.

Oczywiście zgodnie z zasadą, że jeżeli odbijesz się od ściany na peronie to ten fakt dowodzi, że odnalazłeś właśnie wejście do Hogwartu.




 
 
Paplanina religijna
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-10-25, 20:01   

Cosmo, jak nie potrafisz wyczytać ukrytego sensu to już twój problem. Wiadomo, że nie chodzi w wiarę w księży jako namacalne istoty tylko o hipokryzję w ich działaniach. Jak tu wierzyć komuś kto głosi słowo boże a jak wierni nie widzą to hulaj dusza! Sami sobie zaprzeczają i dla mnie nie są osobami godnymi zaufania. Nie mówię oczywiście, że wszyscy tacy są- jak we wszystkim są wyjątki od reguły. Ale ja takiego wyjątku osobiście nie znam- tylko samych złodziei i sku*****nów. Ale to moje subiektywne zdanie i nikomu go nie narzucam.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Paplanina religijna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12