Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Chillihead
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 23:31   

No... nie. Pikantne rzeczy też mają smak. Na przykład nie lubię Tabasco bo mocno jedzie octem. Nie lubię Sambal Oelek, bo jest paskudnie słone itp. Jakbym chciała coś co tylko pali, to bym kreta nosem wciągnęła.



 
 
Chillihead
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-25, 11:32   

Wiesz, Chochliku, rzadko zdarzają się takie marudy, jak Ty. Ja na przykład pierwszy raz w życiu widzę kogoś, kto nie lubi soli/kto nie ma potrzeby solenia potraw. Ja solę wszystko co nie jest słodkie i niesłonego nie zjem, także... Pasta komuś, komu sól nie przeszkadza, powinna smakować. :) To wszystko.



 
 
Chillihead
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-25, 11:58   

Sadist napisał/a:
Pasta komuś, komu sól nie przeszkadza, powinna smakować.

I dlatego sądzisz, że marudzę, bo powiedziałam, że mi by nie smakowało?

No i... 11% to 3 łyżeczki soli w każdych 100g pasty. Jeśli dla uproszczenia przyjmiemy, że gęstość zupy jest równa gęstości wody, to do każdego talerza (zwykle 0,5l) powinnaś ładować 15 łyżeczek. Serio takie coś jadasz?




 
 
Chillihead
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-25, 12:22   

Chochlik napisał/a:
Serio takie coś jadasz?


Tak, ze smakiem.




 
 
Chillihead
Inkszy25
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-25, 12:22   

Sól to biala smierc, zgodze sie z Chochlikiem. Za duzo soli i tak jest w taki produktach wiec sadze ze nie powinno sie tyle tego wciagac.



 
 
Chillihead
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-25, 12:25   

Sadist napisał/a:
Tak, ze smakiem.

Czekaj, upewnię się: PIĘTNAŚCIE łyżeczek wsoli w JEDNYM talerzu zupy? To się w ogóle jest w stanie rozpuścić w takiej ilości wody, czy zalega na dnie?




 
 
Chillihead
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-25, 12:39   

Chochlik napisał/a:
No i... 11% to 3 łyżeczki soli w każdych 100g pasty. (...) Serio takie coś jadasz?


Tak zrozumiałam pytanie i na takowe odpowiedziałam.




 
 
Chillihead
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-25, 12:41   

A to co wycięłaś napisałam sobie tak zupełnie bezcelowo?


<<< Dodano: 2014-02-25, 12:42 >>>


Skoro smakuje ci ta pasta, to i taka zupa powinna, w końcu procent ten sam.




 
 
Chillihead
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-25, 12:42   

Rozumiem, że dla porównania i uświadomienia mi, jaka to ilość soli, ale nie trafia to do mnie. W paście tego nie czuję, smakuje mi, to wszystko... :roll: Czy mogłabyś już dać mi spokój?



 
 
Chillihead
Mnich 


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 201
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-27, 11:24   

Co do soli, tez nic nie sole...
A wracajac do tematu, kiedys zjadlem taka papryczke wielkosci i ksztaltu pomidorow truskawkowych... w calosci... oczywiscie zapilem woda... i oczywiscie nic to nie dalo... Oj, palilo, palilo jak ch...

[ Komentarz dodany przez: Mustela Nivalis: 2014-02-27, 11:25 ]
Ortografia!




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-27, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chillihead
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-27, 11:33   

Dlatego na przyszłość radzę się zapoznać z postem Chochlika. Zawarła w nim bardzo ważne wskazówki dotyczące obcowania z ostrym jedzeniem oraz środki zaradcze, gdy pali:

Chochlik napisał/a:
- Jeśli zjecie coś zbyt ostrego, to NIE POPIJAJCIE WODˇ!!!! Ona tylko spowoduje rozniesienie się ostrego po całej jamie ustnej i gardle, czyli przyniesie odwrotny skutek.

- Jeśli zjecie coś zbyt ostrego zjedzcie, a najlepiej rozsmarujcie po jamie ustnej, coś tłustego. Mleko, masło, łyżeczka oleju, śmietany, serek topiony powinny pomóc.


Ja niestety pierwszy kontakt z papryczką chilli miałam dość bolesny. Kroiłam jak wszystko, potarłam oko i po tym urywa mi się film, pamiętam tylko tyle, że po tym, jak skończyłam wyć z bólu (nie dlatego, że przestało, dlatego, że mi sił zabrakło), poszłam siku i się jeszcze podtarłam. :torebka:

Chili con carne, które wtedy robiłam było okupione wielkim bólem...




Disqualified as a human being.
 
 
Chillihead
Mnich 


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 201
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-27, 17:42   

To bylo ponad 5 lat temu, teraz juz wiem jak sobie z chilli poradzic. I wspolczuje, tego jak pieklo, wole sobie nawet nie wyobrazac. Ale nie bede ukrywal ze oplulem telefon ze smiechu^^



 
 
Chillihead
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-03-01, 11:52   

Mustela Nivalis napisał/a:
poszłam siku i się jeszcze podtarłam.


:okurwa: :hahaha:

Nie chciałabym robić offtopu i zostać posądzona o nabijanie postów, ale niestety nie mogę nic powiedzieć w temacie bo z ostrym jedzeniem nie mam i nie będę nigdy mieć nic wspólnego. XD




 
 
 
Chillihead
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-02, 00:58   

Evicka napisał/a:
z ostrym jedzeniem nie mam i nie będę nigdy mieć nic wspólnego

Kiedyś robiłam sobie jeść i weszło dziewczę zrobić sobie kanapkę. Skoro na stole leżała deska do krojenia i nóż, to skorzystała. Potem miała doznania jak :łasica: , bo nie wiedziała co przed chwilą kroiłam.




 
 
Chillihead
paju
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 00:03   

Ja dodaję ostry sos do praktycznie prawie wszystkiego od zupy po chipsy czy inne potrawy uwielbiam ostre w tym roku miałem okazję jeść surowe papryczki habanero i chili i nadal żyje :) .



 
 
Chillihead
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13