Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Autor Wiadomość
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2014-11-28, 01:04   

Nie no, rozwalam samą siebie. Znów przekładam te wszystkie wypracowania, wole siedzieć tutaj. Sprzątanie odkładam na później, na jutro bo nikt mi nie karze sprzątać. Martwi mnie to coraz bardziej.



 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Blutet 



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 1778
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-29, 11:12   

Z tego co tu jest napisane dochodzę do wniosku, że moje odkładanie wszystkiego na "wieczne" później nie jest wynikiem mojego lenistwa. :szok: Mimo, że niby jest to uzasadnione właśnie stanami depresyjnymi, które miewam to i tak, gdy czegoś nie zrobię a wiem, że powinnam, pojawiają się wyrzuty sumienia. Wytykam sobie, że do najprostszych rzeczy nie mogę się zmusić. :roll:



"Bóg zsyła na każdą górę tyle śniegu, ile ta w stanie jest udźwignąć."
 
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
PersonaNonGrata 


Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 115
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-11-30, 19:52   

Też nie radzę sobie z tym. To obecnie mój powód do autoagresji nr 1 i nienawidzę siebie za ciągłe przekładanie i że kiedy mam coś zrobić to wszystko jest interesujące, tylko nie to co mam do zrobienia. Męczą mnie wyrzuty sumienia, a kiedy ktoś pyta jakie mam plany na dzień albo co dzisiaj zrobiłem lub co aktualnie robię jest jeszcze gorzej. W środku mam wtedy mieszaninę rozpaczy i gniewu i powstrzymuję się żeby nie zdemolować pokoju albo zacząć wyć...



 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-06-13, 22:26   

:zlotalopata:

Skutki mojej zaawansowanej prokrastynacji właśnie odczuwam dosyć dotkliwie. Bo przecież ostatni dzień semestru, formalnie jeszcze trzy dni, a ja dopiero zabieram się za prace pisemne, jedną napisałam i miałabym ją z głowy, gdyby nie to, że pomyliłam pliki i wysłałam prowadzącemu pracę z innego przedmiotu. :facepalm: A ponieważ interpretację, którą wybrałam, omawialiśmy na ćwiczeniach, stwierdziłam, że wypadałoby ją poprawić. I tak się do tego zabieram, piszę trzy zdania, zmieniam formatowanie i mam dość...

Ostatnio, przeglądając nagrania z TED talk, trafiłam na żartobliwą, ale trafną "analizę" mechanizmu prokrastynacji. To, co gostek pokazuje idealnie pokazuje mnie...


http://www.ted.com/talks/...tor?language=pl




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-05, 00:13   

https://www.focus.pl/artykul/dosc-odwlekania

2/3 wypisz, wymaluj o mnie.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Marzgra 



Wiek: 27
Dołączyła: 04 Cze 2016
Posty: 10
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-09-07, 07:48   

A czy macie też tak jak czarna200, że spocie do późna, tak długo aż zostaje wam 10 minut żeby wyjść do pracy? Bo od dłuższego czasu ja tak robię. Marzę o tym by wstawać rano razem z moim chłopakiem (on pracuje od 7 rano więc wstaje ok 6.20, ja skolei mam "elastyczne godziny pracy" więc zaczynam między 7 a 9). Kilka razy mi się udało, wstałam zrobiliśmy rszem śniadanie, nawet udało mi się zrobić krótki trening, posprzątać. Ten dzień był wtedy taki długi i byłam mega zadowolona z siebie. Jednak ostatnio pomimo spania 8h nie jestem w stanie wstać razem z nim, dopiero kiedy wiem, że zostało mi kilka minut na zebranie się, ściągam się siłą z łózka. Nie chce tak żyć.



Szczęście bierze się z wewnątrz, nie uzależniaj go od obecności i zachowania innych ludzi. Ono jest Twoje i tylko od Ciebie zależy.
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Tooma 


Wiek: 28
Dołączył: 15 Lut 2019
Posty: 5
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-02-17, 14:53   

Marzgra Polecam dokładnie tak jak w przypadku rzucania palenia. Decydujesz się na coś i konsekwentnie to robisz. Reasumując niezależnie czy Pn czy Sob/Nd ustalasz sobie stałą godzinę o której wstajesz i choćby nie wiem co zmuszasz się do tego i wychodzisz z łóżka.

Po paru tygodniach przestaje to przeszkadzać. W przeciągu kilku miesięcy staje się to naturalne i jest to nawyk, że przed budzikiem się budzisz.

A tak, to polecam starą oklepaną technikę pomodoro. Jest taka stronka tomato-timer w google wpisujesz i tam masz alarmy, a jak dokładnie działa ta technika bardzo łatwo można znaleźć w sieci.

Przydaje się żeby rozruszać mięśnie "anty" prokrastynacji ;)

Pozdrawiam,
Tooma




 
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-04-15, 23:16   

Odkładam w czasie i podaję kolejnym rozkminom sprawy, których chcę, są dla mnie dobre, ale "to jeszcze trzeba przemyśleć" "niby podjęłam decyzję, ale są jeszcze inne opcje" etc...
Zbieram się po kilka dni by zadzwonić do psychologa, odkładam w czasie rzeczy, które mogłabym zrobić by poczuć się lepiej, a nagle zauważam, że minął dzień, tydzień, miesiąc i potem jeszcze ciężej coś zrobić, przełamać się, zwłaszcza, gdy dotyczy to relacji czy jakiejkolwiek interakcji z ludźmi, bo wstyd mi, że minęło x czasu, a ja się nie mogłam zebrać.




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Cthulhu
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-16, 07:52   

Prokrastynacja nie zawsze jest lenistwem. Czasem warto poczekać, aż dopadnie nas presja czasu - bo często człowiek wtedy skupia się tylko na jednym problemie i wie, że MUSI to zrobić.
Generalnie warto czasem przełożyć sobie coś na później, żeby po prostu zrobić to na spokojnie.

A jeśli ktoś ma z tym duży problem to najważniejszą rzeczą byłoby chyba skupienie się na dwóch, maksymalnie trzech najważniejszych rzeczach. Bo jak robimy wszystko, to nie robimy nic, w myśl zasady "znam się na wszystkim, a na niczym dobrze".

Z resztą przez poświęcanie uwagi wielu rzeczom na raz ludzie są za bardzo zestresowani. Jeśli coś da się zrobić dzisiaj, to jutro też, a jak się okaże, że nie, to coś się wymyśli :evil:




 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-04-16, 10:56   

Cthulhu, zgadzam się z Twoimi słowami :3

Cthulhu napisał/a:
Jeśli coś da się zrobić dzisiaj, to jutro też, a jak się okaże, że nie, to coś się wymyśli :evil:

Urzekło mnie to zdanie :D

Uczę się sobie odpuszczać. Trzeci dzień, gdzie mam jedną zaplanowaną rzecz na ten dzień, przy okazji kilka mniejszych, a całą resztą się nie przejmuję. Po co? Zdrowsza jestem bez stwarzania sobie presji zrobienia wszystkiego, a wychodziłoby z tego niewiele.




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2020-04-22, 15:45   

Cthulhu napisał/a:
Prokrastynacja nie zawsze jest lenistwem. Czasem warto poczekać, aż dopadnie nas presja czasu - bo często człowiek wtedy skupia się tylko na jednym problemie i wie, że MUSI to zrobić.
Generalnie warto czasem przełożyć sobie coś na później, żeby po prostu zrobić to na spokojnie.



Coś w tym jest. Może to co nazywamy prokrastycją to po prostu podświadoma obrona naszej psychiki przed tym, czego tak naprawdę nie chcemy robić a z różnych względów musimy?




 
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Amelia 



Dołączyła: 30 Kwi 2020
Posty: 22
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-05-01, 18:04   

Według badań, które kiedyś przeczytałam, prokrastynacja chociaż kojarzona z leniami i osobami, którym się "nie chce", to często problem jednostek bardzo wrażliwych i ambitnych. Na tyle ambitnych, że boją się podjąć owego zadania, bo boją się, że wykonają je najwyżej średnio i nie spełnią swoich oczekiwań. Może być to nieuświadomione i taka osóbka unika zadania, zarzucając sobie bycie leniem, a tak naprawdę potrzebuje po prostu pomocy z zewnątrz kapkę. :>

Bardzo wszystkim polecam tzw. technikę pomodoro.
Polega na sesji 25 minut pracy i 5 minutach przerwy. Trzeba tylko serio pilnować, żeby praca nie trwała ani minuty dłużej, a przerwa się nie przeciągnęła. :D Jeżeli zrobisz dwie takie 25-5-25-5, to masz 30 minut przerwy i od nowa. Zasada jest taka, że przez 25 minut pracy robisz tylko to JEDNO zadanie na raz, które sobie postanowisz. Nie reagujesz na telefon, nie włączasz innych kart w przeglądarce, tylko to. Na początku kapkę trudne, ale potem to 25 minut serio motywuje, żeby zrobić jak najwięcej. :> Ja jestem CIĘŻKIM PRZYPADKIEM prokrastynacji. Pomogło mi wprowadzenie "rytuałów". Codziennie robię poranny, wieczorny i popołudniowy. Polega to na tym, że codziennie robię pewne czynności w tej samej kolejności, dzięki czemu tworzę nawyk.

Aktualnie automatycznie skończenie obiadu "aktywuje" u mnie popołudniowy rytuał - myję naczynia, piję szklankę wody z nogą w górze (WIEM, IDIOTYCZNE :lol: , ale dzięki temu Twój mózg zapamiętuje, że ta aktywność coś włącza) i siadam do nauki. Robię dwie sesje pomodoro. Dzięki temu codziennie, przez dwie godziny, uczę się czegoś ciekawego, albo czegoś co po prostu muszę przyswoić na uczelnie. Bardzo polecam, ja się broniłam rękami i nogami przed rytuałami, chłopak mnie zachęcił i serio jestem sto razy bardziej produktywna niż kiedyś. :D




 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-05-07, 00:52   

Cytat:

Według badań, które kiedyś przeczytałam, prokrastynacja chociaż kojarzona z leniami i osobami, którym się "nie chce", to często problem jednostek bardzo wrażliwych i ambitnych. Na tyle ambitnych, że boją się podjąć owego zadania, bo boją się, że wykonają je najwyżej średnio i nie spełnią swoich oczekiwań. Może być to nieuświadomione i taka osóbka unika zadania, zarzucając sobie bycie leniem, a tak naprawdę potrzebuje po prostu pomocy z zewnątrz kapkę. :>

Mądre to i zdecydowanie widzę w tym siebie...

Cytat:
Bardzo polecam, ja się broniłam rękami i nogami przed rytuałami, chłopak mnie zachęcił i serio jestem sto razy bardziej produktywna niż kiedyś. :D

Wypróbuję 😇 słyszałam o technice pomodoro, ale czytać, to ja czytam dużo, z wprowadzaniem w życie idzie już ciężej. Jutro nowy dzień, więc będzie szansa.




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-09-21, 15:52   

Odkopuję temat. Ostatnio walczę z tym, żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce. Nie chce mi się chodzić do pracy, nie chce mi się ćwiczyć. Był taki moment, że tylko bym leżała i spała. Ale to było przed zażyciem magnezu. Teraz już jest lepiej chociaż mam wrażenie, że dni przelatują mi między palcami i nic produktywnego nie robię.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Prokrastynacja - jak z tym walczyć ?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11