Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka religijna
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 12:49   

hole napisał/a:
Mądry człowiek wie, że satanizm to bajka taka sama jak chrześcijaństwo.

Satanizm czy laveyanizm? Amerykański Church of Satan jak i ?wiątynia Setha są to organizacje laveyańskie czerpiące ze sławnej Biblii Szatana i faktycznie można to między bajki włożyć... ale już Ordo Templi Satani to organizacja promująca satanistyczną filozofię życiową nie mającą nic wspólnego z religią i wyzwaniem czegokolwiek. Nie wiem jak jest obecnie, bo przestało mnie to interesować, ale jakiś czas temu parę typowo satanistycznych organizacji działało na terenie Europy i USA. Pewna część filozofii satanistycznej przebija się też w założeniach Thelemy, ale religia ta nie ma nic wspólnego z wyznawaniem Szatana.
Chloe napisał/a:
Nie ma pochodzenia satanistycznego.

Z punktu widzenia Puritana ma... jako, że teksty przełomowego dla tego gatunku zespołu Venom nie raz do Szatana nawiązywały... wątpię jednak aby muzycy tej grupy identyfikowali się jako laveyanie czy sataniści. Kolejny ważny zespół Bathory oscylował już raczej w tematach pogańskich. Jeżeli chodzi o muzyków drugiej fali to niewielka część z tego co mi wiadomo określała się mianem satanistów (raczej tylko po to by szokować, bo wątpię aby mieli w domach małe kapliczki ku czci Rogatego ;) albo siadali wieczorami wertując publikacje OTSu )... no i mieliśmy ten okres kiedy norweskie kościoły stawały w płomieniach :)




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-11-03, 12:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Muzyka religijna
Gość

Wysłany: 2012-11-03, 13:00   

Cytat:
Satanizm czy laveyanizm? Amerykański Church of Satan jak i ?wiątynia Setha są to organizacje laveyańskie czerpiące ze sławnej Biblii Szatana


Jak nazwiesz członka ?wiątyni setha że należy do organizacji laveyańskiej to Ci zrobi "kuku" :D

A wracając do muzyki, to są zepsoły satanistyczne, a są zespoły robiące za "satanistów" dla kasy. Taki chociażby wokalista Slayera jest katolikiem i sie do tego oficjalnie w wywiadach przyznaje - a jego teksty mówiłyby coś innego. Dlatego tzw "normalni ludzie" oceniając zespół po tekstach zazwyczaj oceniają źle i błędnie. Oczywiście są typowo satanistyczne zespoły np Marduk czy "laveyański" Gorgoroth. Ale nie jest ich tak dużo.




 
 
Muzyka religijna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 13:05   

Nusquam napisał/a:
Jak nazwiesz członka ?wiątyni setha że należy do organizacji laveyańskiej to Ci zrobi "kuku"

Prawda, prawda :lol:
Nusquam napisał/a:
A wracając do muzyki, to są zepsoły satanistyczne, a są zespoły robiące za "satanistów" dla kasy.

Dokładnie... w każdym bądź razie wątpię aby określona technika gry na gitarze i bębnach sama w sobie czciła cokolwiek, a black metal to typ muzyki, a nie określenie warstwy lirycznej utworów czy światopoglądu twórców... muzyka sama w sobie jest dla mnie religijnie neutralna... chociaż nie wiem... może ktoś uważa, że F-dur czci Szatana ;)




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-11-03, 13:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Muzyka religijna
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 13:37   

Emaleth napisał/a:
Satanizm czy laveyanizm?

i to i to to jedno wielkie ś***rwo.. Pan LaVey chyba się nudził i dlatego napisał Biblię Szatana, a ten cały jego kościół Szatana w San Francisco to komercja. Tak samo jak większość pseudomhrocznych zespołów happy metalowych szerzący nienawiść do wiary w jakiegokolwiek boga i czczenie szatana. To jest dobre dla dzisiejszej zdemoralizowanej młodzieży, będzie ich to wyróżniać z tłumu, a ponadto nie będzie ich zmuszać do myślenia nad tekstem, który i tak jest durny.




 
 
Muzyka religijna
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 14:31   

W związku z tym, że temat z muzyki religijnej zszedł na próbę zdefiniowania satanizmu wklejam utwór 'religijny'. Imagine zwane czasem 'hymnem ateistów'.

[ Dodano: 2012-11-07, 21:32 ]
Piosenka o zbawieniu :) V dla Polski




 
 
Muzyka religijna
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-11-08, 12:32   

Hołd dla Szatana



 
 
Muzyka religijna
estel 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-11, 17:34   

Z okazji 11 Listopada...
http://www.youtube.com/wa...d&v=rokrBsgBImw




 
 
Muzyka religijna
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-11, 20:33   

Casting Crowns:
"Does anybody hear her" http://www.youtube.com/watch?v=OEhRucEVzH8
"Set me free" (moja ulubiona, szczególnie tekst :) ) http://www.youtube.com/watch?v=r7olqJtW8EI
"Slow fade" http://www.youtube.com/watch?v=QASREBVDsLk




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2012-11-11, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Muzyka religijna
Strigoi 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 347
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-21, 18:51   

Puritan napisał/a:
aby później promować antychrześcijanską ideologię (vide Sabaton)


Gratuluję, przekaz tego zespołu trafia nawet do największych idiotów. No, z wyjątkiem ciebie jak widać.

W ogóle z chęcią poczytałabym dyskusję na temat satanizmu w nowym temacie :P A zwłaszcza opinię Puritana

No i religijna piosenka Helleluyah

/poprawiono cytat. Emaleth




Ostatnio zmieniony przez 2012-11-21, 19:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Muzyka religijna
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2012-12-06, 00:44   

Sung-Bong Choi - Cudowna Boża Łaska
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Bezdomny chłopak Sung-Bong Choi, po tym jak zdobył drugie miejsce w koreańskim wydaniu Mam Talent, został gwiazdą Internetu. W wieku trzech lat został pozostawiony w sierocińcu, w wieku pięciu lat uciekł z powodu złego traktowania i bicia. Znalazł się na ulicy, nie uczęszczał do szkoły, spał a schodach lub w publicznych toaletach, był dźgany nożem, był sprzedany, był zmuszany przez gang do kradzieży, zajmował się sprzedażą gum do żucia oraz napojów energetyzujących w klubie nocnym. Pewnego dnia usłyszał piosenkarza i zapragnął samemu zacząć śpiewać. Pewna sprzedawczyni uliczna powiedziała mu by poszedł do szkoły muzycznej. Chociaż nie miał pieniędzy, pozwolono mu uczęszczać na lekcje. Teraz Choi jest zapraszany na Olimpiadę by śpiewał hymn narodowy swojego kraju i na inne imprezy. ?piewa również w chrześcijańskich kościołach -- tutaj śpiewa protestancki hymn „Cudowna Boża Łaska" (Amazing Grace).
Historię tego chłopaka można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=YcnlU3g_t5Q




Ostatnio zmieniony przez Puritan 2012-12-06, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Muzyka religijna
Edgar 



Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 123
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-16, 11:45   

Myślę, że spokojnie mogę, to tutaj zostawić...



 
 
Muzyka religijna
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 253
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-12-16, 20:19   

Stróże Poranka - Drogi

Mimo mojej niechęci do wiary i kościoła lubię ten tekst.




 
 
Muzyka religijna
PhiPhiK 
Ból i Anahatha



Wiek: 30
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 338
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-01-16, 02:39   Metal Chrześcijański/White metal/Jak kto to chce nazwać

Jak w temacie, nazw tego typu muzyki jest mnóstwo (nie nazwałbym tego gatunkiem, bo różnorodność w środku jest tak ogromna, że od rocka poprzez metalcore do jakiegoś technicznego deathmetalu można znaleźć wszystko przy odrobinie chęci). Niemniej - czy kogoś z Was taka muzyka poruszyła? Zostawię listę kilku zespołów, może ktoś rzuci własne propozycje. Moje to:
-Oh, Sleeper
-As I Lay Dying
-Demon Hunter
-With Blood Comes The Cleansing
-Theocracy
-Skillet
-Horde


:

Mam nadzieję, że żaden mod nie urwie mi głowy za nowy temat, nie znalazłem niczego podobnego, bo muzyka liturgiczna to chyba jednak nie te klimaty





Jam blask wulkanów — a w błotnych nizinach,
Idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.
Na harfach morze gra, Kłębi się rajów pożoga,
I słońce — mój wróg słońce!... Wschodzi, wielbiąc Boga.
 
 
 
Muzyka religijna
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-16, 08:36   

Scaliłam z Metal Chrześcijański/White metal/Jak kto to chce nazwać




 
 
Muzyka religijna
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-16, 10:25   

PhiPhiK, słucham czasami Skillet. ;)




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Muzyka religijna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14