Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bujanie się
Autor Wiadomość
Anonimowa. 



Wiek: 31
Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 57
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-12, 17:46   

Mi np zdarzało się jeszcze siedzenie na kanapie i uderzanie tułowiem w oparcie łożka... teraz juz raczej nie. Samo przeszło.



Potrzebuję wczoraj aby wygrać jutro.
 
 
 
Bujanie się
Uciekinierka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-12, 18:55   

A ja całkiem często mam coś takiego, że gapie się w ścianę, albo jakiś punkt przed sobą i mimowolnie kiwam się w przód i w tył. Zatracam się wtedy w czasie i przestrzeni. Czasem bywa, że siedzę tak i okazuje się, że minęła ponad godzina. Czasami sama wprowadzam się w taki stan, wystarczy, że lekko zacznę kiwać głową w przód i w tył i zamknę oczy. Dla mnie to akurat jest przydatne, to jest moją ucieczką od kłopotów świata realnego. Nigdy nie wiedziałam, ani nie podejrzewałam jednak, że to mogłaby być choroba...



 
 
Bujanie się
Anonimowa. 



Wiek: 31
Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 57
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-12, 20:36   

To niekoniecznie jest choroba, to również może być nawyk ...



Potrzebuję wczoraj aby wygrać jutro.
 
 
 
Bujanie się
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-12, 21:24   

Gdy czytam wasze posty,zdaję sobie sprawę,że u mnie też coś podobnego występuje. Gdy jest mi źle, kołyszę się wprzód i w tył... to mi pomaga. Czasem sobie jeszcze nucę przy tym...



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Bujanie się
Anonimowa. 



Wiek: 31
Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 57
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-12, 21:50   

Jak czasami jesteśmy do siebie podobni... to niesamowite.



Potrzebuję wczoraj aby wygrać jutro.
 
 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-13, 09:21   

Ja to zazwyczaj robię gdy jestem zdenerwowana, gdy chcę uciec. Może to niekoniecznie choroba sieroca? mMoże cooś takiego występuje w innych zaburzeniach...
Wczoraj jak zaczęłam się bujać to jakieś 40 min minęło nim udało mi się z tego wyjść. Gryzłam palce, w takich sytuacjach odrywam się od rzeczywistości i żyję we własnym światku, w którym czuję się bezpieczna. Do czasu.. pamiętam, że miałam kilka napadów lęku. Zaczęłam szlochać, krzyczeć, aby TO odeszło, powtarzać histerycznie, że nic mi ONO nie zrobi. Tylko tyle pamiętam...




 
 
Bujanie się
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-13, 16:15   

hole napisał/a:
w takich sytuacjach odrywam się od rzeczywistości i żyję we własnym światku,


zupełnie jak ja.
Czuję się tak,jakbym znów była małą dziewczynką...




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-13, 16:40   

LadyDracula napisał/a:

Czuję się tak,jakbym znów była małą dziewczynką...


tak.. jak mała istota nic niewiedząca o świecie... bezbronna, naiwna, wierząca w świętego mikołaja..




 
 
Bujanie się
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-13, 16:45   

chciałabym znów być małą dziewczynką. Zbyt wcześnie urwało mi się dzieciństwo. Ostatnio nabieram obsesji na tym punkcie.



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Bujanie się
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-10-13, 16:45   

hole, LadyDracula, taki stan błogości, niewinności i ciepła.. Cudne, ale smutne.



 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-13, 18:03   

LadyDracula, ja nie miałam dzieciństwa... może dlatego chcę to teraz nadrobić..



 
 
Bujanie się
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-14, 15:17   

Tak. Zapewne właśnie dlatego. Zapewne to jest powodem... ja zaś niedawno odkryłam skąd to wszystko się bierze u mnie. Powolna analiza poszczególnych zachowań i wydarzeń,które pamiętam niekiedy jak przez mgłę.



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-22, 17:45   

LadyDracula, ja w ogóle nie ogarniam tego wszystkiego.. jak to możliwe, że jakaś sytuacja z przeszłości może tak źle wpłynąć na psychikę kruchej osoby...ech.



 
 
Bujanie się
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-10-22, 18:09   

hole, to możliwe. Poza tym różne urazy np. w życiu płodowym, wpływają potem na rozwój psychiczny dziecka. Będąc w dzieciństwie odtrąconą przez rodzica, kamuflujesz to w pamięci będąc starszą. To bardzo częste u małych dzieci, że będąc bite czy w inny sposób krzywdzone, wymazują ze swojej pamięci takie sytuacje, co nie zmniejsza ich wpływu na psychikę człowieka. Jako dziecko czuje się, że rodzic to najważniejsza osoba na świecie, więc odtrącenie przez tę osobę jest największym z możliwych ciosów.



 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-22, 19:46   

Anyone, jak wspomniałaś o tym porodzie to od razu mi się przypomniało, że mam większe szanse popaść w chorobę psychiczną, bo jestem wcześniakiem i urodziłam się w zamartwicy. Więc fakt, składa się na to wiele czynników zewnętrznych... jak i wewnętrznych.



 
 
Bujanie się
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12