Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Internet
Autor Wiadomość
Prx 
Proxi



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 26
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-06-02, 09:29   

Chyba problemem nie jest samo "uzależnienie", a to, że oprócz komputera nie ma się nic więcej. Wyszedłbym z kimś, porobiłbym coś innego, ale nie mam z kim - a jak nie mam co robić to gram. Dziennie z 10h się zbierze. :D



 
 
Internet
Gyga33
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-06, 00:33   

Tak, uzależnienie od kompa... Znam to skądś.



Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2016-06-06, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Internet
Pollock 



Wiek: 26
Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 68
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2016-06-12, 10:36   

Boli mnie to, że nie jestem pewien. Nie czuję się uzależniony, nie czuję głodu, kiedy odchodzę na dłuższy czas od komputera. Z drugiej strony, kiedy już zaczynam przeglądać strony, trwa to zawsze o wiele dłużej niż zamierzam i nagle okazuje się, że pół dnia poświęcam na głupie strony i muzykę.
Nie mam jednak alternatyw. Jestem sam, na wsi, wygodniej i bezpieczniej jest zostaćw domu niż z niego wyjść. Właśnie z tego względu myślę, że to nie jest jeszcze uzależnienie.
Co najwyżej jestem uzależniony od wegetacji, bo teoretycznie dla organizmu to bardzo pożądane położenie: nic nie robić, spełniać bieżące potrzeby i tyle.




Wciąż wrzucam syf na kartki jak Pollock
Nie rozumieją mojej sztuki, niech się pier...
 
 
 
Internet
Sourlie 
Porcelanowa Lalka



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1184
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2016-06-12, 11:00   

Jakby tak spojrzeć, to nie jestem uzależniona od internetu, tylko od ludzi, z którymi rozmawiam przez niego. Bez internetu jakoś bym przeżyła, ale gorzej ze świadomością, że nie mam w ogóle kontaktu z osobami z niego, czy też z innymi znajomymi. Telefon mam, bo mam, bardzo rzadko przez niego rozmawiam, czy też piszę smsy. Gdybym miała możliwość wyboru wyjść z kimś, czy siedzieć przy laptopie i przeglądać internet to bym wybrała tę pierwszą opcję.



I znowu stoi obok lustra na toaletce całkiem sama
I tylko jedna mała kropla spłynęła w dół po porcelanie
 
 
 
Internet
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-11-24, 12:46   

Nie biorę narkotyków, nie palę, nie piję alkoholu... Nawet kawy nie piję. Jeśli już miałbym stwierdzić, że od czegoś jestem uzależniony, to byłby to internet - choć rodzina wymieniłaby pewnie jeszcze ketchup, bo dodaję go do niemal wszystkiego (ale też z jego usług nie muszę zawsze korzystać, więc się z nimi nie zgadzam :D ).

Nie chodzi mi tu nawet o internet sam w sobie, ale ogólnie o jakiś ekran. Jeśli padłby mi internet, to porobiłbym na kompie coś innego. Jeśli ten by mi się spalił, to poszedłbym na telewizor. Ale bez kompa i internetu ciężko by mi było.




 
 
Internet
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-03-21, 19:18   

Też się podłączę. Jednak nie mam objawów głodu po odstawieniu (ew. nuda jak nie mam co robić lub robię to czego nie chcę, też myśli o tym, co można w tym internecie robić), ale jak już siądę do komputera... nie odchodzę jeśli naprawdę nie muszę (m.in. picie, jak komuś trzeba otworzyć, jak trzeba słodycze jakieś dorwać). I co śmieszniejsze - nie są to gry. Przynajmniej są w niewielkim procencie. Ale bardziej chodzi o koleżanki i kolegów. Oraz wiele zajmuje poszukiwanie zrozumienia i spokoju, by chociaż przez moment zapomnieć o rzeczywistości. I co się dziwić, że jest dużo uzależnionych od komputera/internetu. Jak chcą ich odciągnąć, niech poprawią rzeczywistość, wtedy może większość zostawi komputery.
Tylko najbardziej się obawiam, że takie wielogodzinne siedzenie przed komputerem się skończy tak, że nie będę sprzed niego wstawać w ogóle.




 
 
Internet
Sue 
Ziemniak



Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 91
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-03-24, 19:15   

Myślę, że jestem na pograniczu z uzależnieniem i jeżeli nad sobą nie zapanuję, to właśnie nim się skończy. Problem polega na tym, że większość moich znajomości to znajomości internetowe i to w dodatku głównie z grupek facebookowych. Właściwie 80% mojego korzystania z internetu to czytanie wiadomości i odpisywanie. Stety-niestety, tych znajomych jest cholernie dużo. Ostatnie robię przesiew, wartościuję trochę moje kontakty i takie tam, ale no...wciąż zostaje tego od cholery. Na samo porządne ogarnięcie forum potrzebuję przynajmniej godziny.
No i mam trochę ('trochę' bardzo) FOMO. Naprawdę boli mnie fakt, że coś się może gdzieś dziać, ktoś może czegoś chcieć, a ja o tym nie wiem. A taka chora potrzeba ogarniania wszystkiego i wszystkich bezpośrednio implikuje u mnie uzależnienie.




 
 
Internet
Janusz997 


Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 26
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-04-13, 20:50   

Wydaje mi się, że jestem uzależniony, ale gdy muszę wytrzymać bez Internetu, to jest to dla mnie łatwe. Powiedziałbym że przesiaduje cały czas wolny w Internecie dlatego, że to lubie ale już nie wiem jak to jest.



Odnaleźć sens...
 
 
Internet
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-07-15, 14:47   

Jako że nie lubię życia rzeczywistego i wszystkich znajomych mam w intrenecie to tam staram się spędzać jak najwięcej czasu. Bardziej nie jest to od samego internetu czy komputera, tylko od kontaktu z kimś, w czym internet jest dla mnie lepszy niż szukanie kogoś na siłę w rzeczywistości. Jak będę starszy to planuję się ze wszystkimi spotkać, ale nie wiem czy się uda.



 
 
Internet
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-07-17, 09:11   

Nekomimi napisał/a:
Bardziej nie jest to od samego internetu czy komputera, tylko od kontaktu z kimś

To jest socjomania internetowa.




dead but delicious
 
 
Internet
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-25, 23:58   

R. de Valentin napisał/a:
socjomania internetowa

Ładna nazwa. Te wszystkie cholerstwa mają zawsze takie wymyślne nazwy. Wydaje mi się, że obecnie to większość ludzi cierpi na tę socjomanię internetową.




"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Internet
Janusz997 


Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 26
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-08-10, 08:03   

Wydaje mi się, że jestem uzależniony, cały czas tylko Internet i Internet, ale to pewnie dlatego, że poza nim nie mam znajomych i ogólnie nie mam co robić. Ale jak nie mam już Internetu to jakoś dobrze sobie radzę, wytrzymuje mimo, że bardzo się nudzę.



Odnaleźć sens...
 
 
Internet
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-09-03, 01:49   

R. de Valentin, ale nie mam pewności czy będzie to w formie czystej, czy nie... Ostatnio poza kontaktowaniem się z innymi zaczynam robić też inne rzeczy, niekoniecznie wymagające internetu. Nawet jak nie ma co robić (lub są takie rzeczy że nie mam ochoty ich robić), nikogo nie ma, to i tak siedzę przed tym laptopem. Pewnie dlatego, by nie patrzeć na rzeczywistość.



 
 
Internet
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-09-03, 06:14   

Jestem uzależniona. Potrafię spędzić cały dzień przed komputerem nie robiąc nic wartościowego. Odczuwam wtedy nudę, ale i tak nie szukam ciekawszych zajęć.
Przynajmniej nie mam problemu by odejść od komputera gdy muszę zbierać się do pracy. Chyba, że wiem, że ktoś coś do mnie napisał i nie zdążę odpisać.




There is no heaven, wariaty.
 
 
Internet
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-04, 07:29   

Też chyba mogę to nazwać uzależnieniem. W wolnym czasie, w domu, komputer jest cały czas włączony. Chęć sprawdzania czy coś się zmieniło na różnych serwisach bywa dość absurdalna. Przeglądanie stron, oglądanie filmików. Ale chyba takie czasy są po prostu.



 
 
Internet
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12