Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Internet
Autor Wiadomość
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-15, 23:51   

Może nie tyle uzależniony, co przyzwyczajony. Siedzę cały czas w domu, a Internet wydaje się jednym z fajniejszych sposobów na zabicie nudy - jest w nim tyle do robienia/czytania/oglądania, że trudno się od tego oderwać.
Zdarzały się sytuacje, kiedy nie miałem dostępu do Internetu przez kilka dni, tydzień, a nawet przez dwa tygodnie. I jakoś dawałem sobie bez niego radę. Jednak lepiej się żyje z z dostępem do Internetu, niż bez niego. ;)




 
 
Internet
monje
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-16, 00:48   

Nie mam hobby, stąd przesiaduje godzinami przy komputerze. Nie jestem uzależniony, mimo ze siedzę tak długo. Mogę odstawić komputer, no ale po co mam się z kimś zakładać, czy komuś coś udowodniać.

[ Komentarz dodany przez: PanFoster: 2014-08-16, 00:50 ]
Nieprofesjonalne pytanie - piłeś? Nie pisz!
Musiałem się domyślać wyrazów...




Ostatnio zmieniony przez PanFoster 2014-08-16, 00:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Internet
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-16, 11:16   

Uzależniony od forum chyba jestem. :D



 
 
Internet
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-16, 21:16   

U mnie internet w telefonie to przymus. Bez jednego jak i drugiego czuję się pusta, zaczynam panikować mimo iż nie mam co robić na tym internecie. Ale mam odruch ciągłego go włączania, ładowania stron, facebooka, forum, kiedy nie mam takiej mozliwości dopada mnie wspomniana wcześniej pustka i panika, nie mam co ze sobą zrobić, moje ręce są wszędzie.



 
 
Internet
PersonaNonGrata 


Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 115
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-12-03, 00:03   

Ciężko mi stwierdzić czy jestem uzależniony od internetu. Z jednej strony nie wykazuję niektórych zachowań typowych dla uzależnień, np. skakania po stronach bez sensu, aczkolwiek nie wyobrażam sobie bez niego życia w dzisiejszych czasach. Jestem więc uzależniony podobnie jak od sztućców czy papieru :) Dostęp do sieci stał się normalnością, a istnienie w niej niejako obowiązkiem. Uważam że to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Bez niego życie byłoby możliwe, ale przy dzisiejszym tempie namnażania się danych stałoby się bardzo, bardzo trudne - czy to dostęp do informacji [np. naukowych], komunikacji, czy też wiadomości co dzieje się w kraju i na świecie.



 
 
Internet
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-03, 00:09   

PersonaNonGrata napisał/a:
Bez niego życie byłoby możliwe, ale przy dzisiejszym tempie namnażania się danych stałoby się bardzo, bardzo trudne

A to nie jest odwrotnie? Ilość informacji się mnoży, bo istnieje internet?




 
 
Internet
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-06, 02:45   

PersonaNonGrata napisał/a:
Uważam że to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości.


Najlepszy! Wymyślili go Amerykanie, bo się bali, że jak ich ruskie będą bombardować głowicami jądrowymi, to nie będą w stanie przesłać sygnału do odpalenia ich własnych rakiet. No i wykombinowali, że wymyślą routing! Router, w razie jakby jedna doroga komunikacji była wyłączona, automatycznie skorzysta z innej. W ten sposób amerykanie zawsze byli gotowi odpowiedzieć na atak ruskich i sprawić że obie strony potencjalnego konfliktu, przestałyby istnieć! Przy okazji stworzyli jeden z najbardziej rewolucjonizujących społeczeństwa i kulturę, wynalazków...




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Internet
PersonaNonGrata 


Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 115
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-12-12, 15:28   

Chochlik napisał/a:
A to nie jest odwrotnie? Ilość informacji się mnoży, bo istnieje internet?

Nie twierdzę że jest tak lub przeciwnie. Internet z pewnością pomaga rozprzestrzenianiu się informacji, ale czy mnożeniu? Nie jestem pewien.

RobertIslay, ciekawa historia. Nie wiedziałem że takie były początki Internetu.




 
 
Internet
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-13, 02:03   

Sama nie wiem, ale chyba tak. Jak nie mam internetu to nie wiem co mam zrobić z telefonem. Hmm... aczkolwiek ostatnio, jak internet mi się skończył rzuciłam telefon w kąt na tydzień albo dłużej i czułam się wolna... Potem patrzę wiadomości na gg: "Co się z Tobą dzieje?" "Nie chcesz ze mną gadać?" Hehehe. Martwili się! :D Szkoda, że tylko Ci z neta się martwią... -.-



 
 
Internet
Partyzant 


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 106
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-12-13, 16:48   

Jakby tak spojrzeć na to obiektywnie, to chyba tak - jestem uzależniony. No bo w sumie co innego robić, lezeć i gapić się w sufit? Czasem chcę to zmienić, ale silną wolę mam tylko jeśli chodzi o aa, jeśli chcę potrafię tego nie robić. No więc... :mozilla: :)



 
 
Internet
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2015-01-11, 17:56   

Jestem. Moje rekordy w czasie szkoły to 14 h. W lato duużo dłużej. Nie potrafię sobie wyobrazić funkcjonowania bez włączonego laptopa. Odrabiam (jak już odrabiam) lekcje przy laptopie, wychodzę tylko do łazienki, nie jem więc nie muszę robić przerw. Pewnie chciałam coś jeszcze napisać, ale już nie wiem co.



 
 
Internet
Neverhood 


Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 262
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-12, 01:23   

selfishbastard napisał/a:
Jestem. Moje rekordy w czasie szkoły to 14 h. W lato duużo dłużej. Nie potrafię sobie wyobrazić funkcjonowania bez włączonego laptopa. Odrabiam (jak już odrabiam) lekcje przy laptopie, wychodzę tylko do łazienki, nie jem więc nie muszę robić przerw. Pewnie chciałam coś jeszcze napisać, ale już nie wiem co.

Mam podobny tryb życia. Komputer włączony cały dzień, bo zawsze siedzę na jakiejś stronie albo gram, ewentualnie studiuję (jak już muszę). To jest moja namiastka społeczeństwa kiedy nie wychodzę z mieszkania - ludzie na forach. Bez tego nawet bym chyba nie wiedział co z sobą zrobić, choć wcale mnie to nie cieszy.




 
 
Internet
Student 



Wiek: 32
Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 184
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-14, 04:29   

Gdyby nie Internet to tak jakby w ogóle mnie nie było. Siedzę na okrągło jak nie na kompie to na telefonie. W realu ludzie odzywają się tylko jak chcą pożyczyć kasę, nachlać się lub jak do czegoś brakuje ludzi. Wtedy idealny rezerwowy zawsze w pogotowiu. Gdy ja pisze nie chce im się lub czasu nie mają, typowe.
W Internecie mogę sobie chociaż poudawać że mam koleżanki i kolegów i że jestem fajniejszy niż w istocie. Gdyby mi go odłączono nie wiem co bym zrobił




 
 
 
Internet
Damiano91 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 122
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-15, 22:55   

Kilka dni bez dostępu do neta i człowiek uświadamia sobie jak bardzo jest od tego gówna uzależniony :shock:



Im cięższa jest walka, tym wspanialsze zwycięstwo
 
 
Internet
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-16, 10:25   

Damiano91 napisał/a:
Kilka dni bez dostępu do neta i człowiek uświadamia sobie jak bardzo jest od tego gówna uzależniony :shock:


Potwierdzam.

Dzisiaj wstałam i bez śniadania na komputer do internetu. :>




 
 
Internet
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13