Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Złote myśli
Autor Wiadomość
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-02-12, 13:24   

Pewnie pseudointeligentne, :roll: ale mam do tego sentyment. :)

-Czasami trzeba pozwolić sobie swobodnie "płynąć" i nie ingerować w ten cały rejs, nawet gdy wydaje się nam beznadziejny, kto wie dokąd i kiedy dopłyniemy :)
-Trzeba wierzyć w siebie. Mocno. A jeśli to nie pomaga uciec w muzykę i zamknąć się w niej na klucz.




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Złote myśli
Gumiss 
Bez sensu..



Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 640
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-03-06, 23:30   

Jak już założyłem konto na sympatii
zacząłem się zastanawiać czy da rade znaleźć chociaż cegłę wśród tylu pustaków




To umysł sprowadza człowieka na złą drogę, nie wrogowie czy nieprzyjaciele. (Budda)
"one thing, before I graduate...
never let your fear decide your fate."
 
 
Złote myśli
zmeczony 



Wiek: 39
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 94
Skąd: świat

Wysłany: 2014-03-07, 00:05   

Coś takiego mi się napisało - pod wpływem chwili:

Samotność jest jak buty. Na początku, cisną i ugniatają. Zostawiają odciski, powodują rany. Chcesz się ich pozbyć, wyrzucić w kąt. Zadajesz sobie pytanie –cholera no co jest – przecież jak przymierzałem były dobre. Wkurzasz się, starasz się coś robić, żeby nie cisnęło, żeby nie bolało, żeby było dobrze. Chcesz rozchodzić, rozepchać. Naklejasz plastry, kupujesz środki, żeby zmiękczyć materiał. Chcesz zanieść do szewca, pytasz znajomych co zrobić. I w pewnym momencie, sam nie wiesz kiedy, już nic Cię nie ciśnie, nagle okazuje się, że chodzisz w nich jakby były zrobione u najlepszego szewca specjalnie dla Ciebie. Nie możesz się bez nich, o ironio, obejść. Stają się częścią Ciebie. Jesteś przyzwyczajony i okazuje się, że chyba nie potrafisz bez nich żyć i masz wrażenie, że nigdy ich nie wyrzucisz. I nie dlatego, że nie stać Cię na nowe – dlatego, że po prostu nie chcesz. I czasem tylko przez głowę przeleci Ci myśl – czy to but się dopasował, czy moja stopa.




 
 
Złote myśli
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-03-07, 01:15   

Gumiss, eteen jest jeszcze lepszy. ^^ :offtop:



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Złote myśli
gruszka95 
Lost in pain



Wiek: 28
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 78
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-14, 01:55   

To nie ciemność pochłania nas. To my pochłaniamy ciemność wypluwając potwory naszej świadomości - tak mnie naszło...



 
 
 
Złote myśli
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-03-14, 10:40   

Ja mam cały zbiór moich ulubionych myśli. Mogą być też po angielsku?

Mental illness is like fighting a war where the enemy’s strategy is to convince you that the war isn’t actually happening.

Ludzie kupują mleko, tankują samochody, a nawet wysyłają listy. I nikt nawet się nie domyśla, jak wielkie cierpienie ukrywają w swym wnętrzu. Czasem bycie normalnym i robienie rzeczy, które wydają się proste i powszednie, wymaga nadludzkiego wysiłku. Wszyscy są tacy osamotnieni.

Prawdziwym sobą można być tylko w samotności, ale wówczas uwolniwszy się od presji otoczenia, człowiek ulega rozprężeniu, staję się chaotycznym zlepkiem przeciwstawnych uczuć, myśli i marzeń. Jednocześnie nie działając na otoczenie, nie dysponuje własnym odbiciem w otoczeniu; obraz samego siebie staje się nierealny - oscyluje między przeciwstawnymi biegunami. W ten sposób jedyna droga prowadząca do bycia sobą prowadzi na manowce chaosu i nierzeczywistości.

(..)nie ma niczego bardziej
przygnębiającego dla człowieka niż
przywyknąć do bycia niekochanym, wziąć to
za stan naturalny, oczywisty, za regułę,
potwierdzaną czasem wyjątkami


I was drawn to all the wrong things: I liked to drink, I was lazy, I didn’t have a god, politics, ideas, ideals. I was settled into nothingness; a kind of non-being, and I accepted it. I didn’t make for an interesting person. I didn’t want to be interesting, it was too hard. What I really wanted was only a soft, hazy space to live in, and to be left alone.

The bravest thing I ever did was continuing my life when I wanted to die.




 
 
Złote myśli
soczekowocowy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 12:25   

Cytat:
Wiem, że w nocy nie jest tak samo jak w dzień, że wszystko wydaje się inne, że nocnych spraw nie sposób wytłumaczyć za dnia, bo wtedy nie istnieją, i że noc może być straszna dla ludzi samotnych, gdy już zaczęła się ich samotność.

-Ernest Hemingway




 
 
Złote myśli
PhiPhiK 
Ból i Anahatha



Wiek: 30
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 338
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-04-16, 23:40   

Nie znalazłem autora. Możliwe, że to mój cytat, znalazłem go w zeszycie.
"Nie należy bać się cieni. One tylko mówią Ci, gdzie możesz znaleźć źródło światła."




Jam blask wulkanów — a w błotnych nizinach,
Idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.
Na harfach morze gra, Kłębi się rajów pożoga,
I słońce — mój wróg słońce!... Wschodzi, wielbiąc Boga.
 
 
 
Złote myśli
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-04-17, 00:43   

PhiPhiK, to odrobinę przekształcony Oscar Wilde. ;)

Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Złote myśli
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11