Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka języków obcych
Autor Wiadomość
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-01-07, 14:06   

SoSad, codziennie jesteś w stanie coś ogarnąć! Policz sobie ile masz dni w tym miesiącu, ucz się codziennie jednego tematu, albo pół, zdasz bez problemu. ;)



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Nauka języków obcych
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-01-07, 14:19   

ho, ale ja nie mam pojęcia od czego zacząć. Muszę mieć konkrety, wiedzieć, że tego dnia to a tego tamto. Gubię się w tym wszystkim... :< Muszę jakiś plan wszystkich zagadnień mieć albo coś, tylko jak coś takiego zrobić? Bo w tym momencie już czuję chaos w głowie.



 
 
 
Nauka języków obcych
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-07, 14:29   

Miło mi, że jest odzew :) Tylko teraz drugie pytanie: aby podszkolić angielski i nie czuć się skrępowanym - lepiej pisać z osobą, która zna angielski perfect, czy z taką, która jest na podobnym poziomie?

SoSad, masz może repetytorium z angielskiego, zakres rozszerzony? Tam masz wszystkie tematy po kolei, od najprostszych czasów i form pisemnych, aż po te najtrudniejsze. Na koniec każdego działu masz Bank Słówek. To może być bardzo przydatne. Do matury zdążyłabyś przerobić :)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Nauka języków obcych
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-01-07, 14:33   

SoSad, masz jakieś książki do angielskiego? Jakiekolwiek repetytorium? Polecam takie zielone z PONSu, jest bardzo dobre. Polecam Ci serwis slowka.pl , tutaj: http://www.angielski.slow...tyka,d,1,1.html masz gramatykę, rób jeden temat na dzień, powtarzaj tabelki z czasownikami. http://www.angielski.slowka.pl/ tu masz ogólnie wszystko co do angielskiego, po lewej stronie w menu możesz sobie wyszukiwać konkretne tematy i po prostu ucz się słówek, pisz wypracowania, wypisuj słówka z artykułów.

Może ktoś kto zdawał angielski jeszcze Ci pomoże, albo mnie poprawi.

Aha, z tematów przewodnich to na pewno: zakupy, poczta/sklep, wymiana uczniów, podróże, wypadek samochodowy, wakacje..




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Nauka języków obcych
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-01-07, 14:36   

Ella, i myślisz, że jeśli dostosowałabym się do kolejności, co jest w książce to dałabym radę? Może faktycznie to jest jakiś pomysł... :) Dziekuuuuuuje

ho dziękuje Ci również, fajna ta stronka! :) Coś może uda mi się ogarnąć...




Ostatnio zmieniony przez SoSad 2013-01-07, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nauka języków obcych
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-01-07, 14:44   

SoSad, zapisz się na newsletter, to Ci będą dwa słówka dziennie przychodzić z przykładami na skrzynkę ;) To podobno nic, ale tak nic przez miesiąc i masz ponad 60 słówek. ;)



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Nauka języków obcych
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-01-07, 14:48   

ho, a zapisze się! Tylko, żebym codziennie wchodziła na pocztę... :roll:

Ach, jestem taka żądna wiedzy! Oby nie tylko dzisiaj... :P




 
 
 
Nauka języków obcych
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-07, 15:06   

SoSad, ja udzielam korepetycji z angielskiego i mam trochę materiałów. Mogę Ci coś przesłać wewntualnie na maila.



Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Nauka języków obcych
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-01-07, 15:09   

meggi, naprawdę mogłabyś? Kurcze, byłoby super :)



 
 
 
Nauka języków obcych
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-07, 15:13   

SoSad, naprawdę ;) Tylko już nie dzisiaj raczej. Wyślij mi na pw swojego maila to w tym tygodniu Ci coś wyślę.



Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Nauka języków obcych
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-07, 15:17   

SoSad, a ja z kolei polecam oglądanie filmów i seriali bez napisów - dużo łatwiej potem zrozumieć na maturze tekst z taśmy i dodatkowo mi to pomogło (nie wiem na jakiej zasadzie ale pomogło) odblokować się w kwestii mówienia po angielsku.



Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2013-01-07, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nauka języków obcych
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-01-07, 15:17   

SoSad, na pewno dałabyś radę z tym repetytorium :D
Widzisz ile opcji podały Ci dziewczyny!

Trzy lata temu kupiłam repetytorium z Longmana dla rozszerzenia i nic... stoi i się kurzy. Miało być dla koleżanki, ale obie o nim zapomniałyśmy.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Nauka języków obcych
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-01-07, 15:29   

Emaleth napisał/a:
a ja z kolei polecam oglądanie filmów i seriali bez napisów

A może z chociaż z napisami, ale angielskimi :) Bo tak to chyba nie dałabym rady, żeby cokolwiek zrozumieć, może pojedyncze słówka tylko bym wyłapała :P

Ale good idea, maybe I'll try :) Ale swoją drogą, tyle pomysłów tylko ciekawe jak to czasowo mi wyjdzie, bo jeszcze francuski wałkuję... Ale od francuskiego mam super nauczycielkę, do której chodzę na korepetycje i myślę, że ona mnie dobrze przygotuje :)




 
 
 
Nauka języków obcych
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-01-07, 15:41   

SoSad napisał/a:
A może z chociaż z napisami, ale angielskimi :) Bo tak to chyba nie dałabym rady, żeby cokolwiek zrozumieć, może pojedyncze słówka tylko bym wyłapała :P


Jak spotkasz się na żywo z obcokrajowcem, to w tle nie będa leciały napisy :)
Spróbuj bez. Dobre jest też słuchanie e-booków po angielsku i możesz to robić wszędzie, słuchawki na uszy i 'jedziesz'. Poprawia się akcent, poszerza słownictwo. A jak nie zrozumiesz pojedyńczych słówek, to nic- staraj się zrozumieć cały kontekst wypowiedzi. Na początek zaczynaj od łatwiejszych tekstów. Z czasem będziesz coraz więcej rozumieć. I tak jak mówi Em. może to pomóc w mówieniu- osłuchujesz się z językiem, podświadomie uczysz się prawidłowej wymowy i wzbogacasz słownictwo.
Nie martw się jeśli na początku czegoś nie będziesz rozumieć. Remember: PRACTICE MAKES PERFECT :D
Btw, ucz się idiomów, zabłyśniesz na maturze nieszablonowym słownictwem;)




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
Ostatnio zmieniony przez meggi 2013-01-07, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nauka języków obcych
Gość

Wysłany: 2013-01-08, 14:26   

meggi, wiem, że pasożytuję, ale mogłabyś mi też podesłać na maila te materiały? Byłabym bardzo wdzięczna, bo ja tak jak SoSad chcę zdawać rozszerzony, jestem w ciemnej i nie wiem jak się zabrać do nauki... Nauczycielka nas olała po całości, dała nam dwie kartki - jak pisać recenzje i opowiadanie i tyle - radźcie sobie [bo w mojej grupie chcą rozszerzony tylko 2 osoby, więc po co zawracać sobie tym głowę]



 
 
Nauka języków obcych
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13