Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka języków obcych
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 18:43   

Cytat:
Jakich języków chcielibyście się nauczyć?

Litewski, rosyjski i francuski.
Cytat:
Jakie znacie?

Angielski, niemiecki i łacina :roll: .
Cytat:
Czy macie jakieś wypróbowane sposoby/podręczniki/kursy godne polecenia?

Poza nauką gramatyki i słownictwa z jakichś podręczników, stron internetowych czy repetytoriów u mnie sprawdziło się oglądanie filmów z napisami, tłumaczenie sobie słów piosenek (w ten sposób bardzo podszkoliłam swój angielski i niemiecki), oglądanie programów w językach obcych i jak najwięcej rozmów w tym języku, jeśli jest taka możliwość czy okazja. ;)




 
 
Nauka języków obcych
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-19, 12:33   

Sun, Yennefer, dziękuję za podpowiedzi. Pomoże mi na pewno ta książka i strona. O yt nawet nie pomyślałam, ale na pewno też poszukam czegoś. Dziękuję.
Mustela Nivalis, dziękuję Ci bardzo. Przerobię to, co już mam i zastanowię się nad wersją płatną. :)


Ja obecnie umiem trochę rosyjski;) Lubię ten język ;D




 
 
Nauka języków obcych
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-01-20, 01:01   

Ostatnio byłam na spotkaniu dotyczącym skutecznej nauki języków i nabrałam (pewnie mylnie) przeświadczenia, że przez rok, jeśli tylko ambitnie i sumiennie zajmiemy się nauką można w jakimś w miarę zadowalającym, pozwalającym na podstawową komunikację stopniu opanować nowy język. Myślę o fińskim, nawet zaczęłam się za niego "brać" jednak boję się, że mój zapał się wyczerpie :/ Motywacja jest, ale chęci nie zawsze.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Nauka języków obcych
Sun 
Słońce



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 120
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-01-20, 02:16   

Naamah napisał/a:
Sun, Yennefer, dziękuję za podpowiedzi.

Nie ma za co. Od tego jesteśmy. :)




Ja, wilk stepowy, gnam bez końca,
Świat pod całunem śniegu legł,
I nigdzie sarny ni zająca,
A nawet kruk z gałęzi zbiegł.
 
 
Nauka języków obcych
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-01-20, 20:05   

Cytat:
Jakich języków chcielibyście się nauczyć?

Angielskiego i francuskiego w stopniu zaawansowanym, łaciny.
Cytat:
Jakie znacie?

Angielski, podstawy niemieckiego i francuskiego.
Cytat:
Czy macie jakieś wypróbowane sposoby/podręczniki/kursy godne polecenia?

U mnie najlepiej sprawdza się czytanie anglojęzycznych książek, oglądanie filmów z napisami oraz, w miarę możliwości, rozmowa z obcokrajowcami.




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Nauka języków obcych
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-01-21, 13:58   

Cytat:
Jakich języków chcielibyście się nauczyć?


Francuskiego komunikatywnego oraz angielskiego biznesowego. :D

Cytat:
Jakie znacie?


Angielski zaawansowany i "liznęłam" francuskiego. :)

Cytat:
Czy macie jakieś wypróbowane sposoby/podręczniki/kursy godne polecenia?


Języka angielskiego uczyłam się 4 lata w szkole i system nauczania mojej anglistki zniechęcił mnie totalnie do standardowej podręcznikowej nauki. :) Szlifuję swój angielski głównie poprzez rozmowy z obcokrajowcami. Serfuję po angielskich stronach www, tłumaczę "ze słuchu" piosenki, oglądam filmy z napisami. Kursy/podręczniki etc. są dla mnie zbędne.
Z kolei języka francuskiego uczył mnie mój tata, bo biegle włada tym językiem. Niestety jego umiejętność mowy, nie przekłada się na pismo, więc muszę zainwestować w jakiś podręcznik.




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Nauka języków obcych
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2014-02-15, 00:00   

Najbardziej mnie ciągnie do nauczenia się łaciny i hebrajskiego. Umie ktoś tutaj dobrze łacinę i byłby chętny do podzielenia się wiedzą. Naprawdę od dawna chcę się nauczyć tego języka.



 
 
Nauka języków obcych
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-19, 13:14   

Cytat:
THIS POWER OF ATTORNEY is granted on ……………

ABC LTD, a company incorporated in England and Wales (registered under no. 1111111), whose registered office is at Road, London (“the Company”) HEREBY APPOINTS Mr ABC of ………………….. to be its Attorney (“Attorney”) for the following purposes:


Co wpisać w miejsce kropek?




 
 
Nauka języków obcych
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-02-22, 09:22   

Cytat:
Jakich języków chcielibyście się nauczyć?

W niedalekiej przyszłości planuję poznać białoruski i ukraiński. Zastanawiałam się nad czeskim. Od zawsze interesowałam się łaciną, ale czy to ma sens... :roll:
Cytat:
Jakie znacie?

Rosyjski niemalże biegle; angielski na średnim poziomie. Miałam do czynienia z językiem niemieckim, ale ta przygoda trwała niedługo i niewiele z niej wyniosłam.

Angielskiego uczyłam się już w przedszkolu, potem w szkole. Mimo wielu lat nauki tego języka mój poziom nie jest zbyt wysoki, a wręcz słabnie. Może to przez niechęć do nauki tego języka.
Języka rosyjskiego nauczyłam się w trzy lata i jest to chyba moje największe życiowe osiągnięcie. Uczę się w szkole, w domu z oryginalnych, rosyjskich podręczników, czytam książki nietłumaczone, słucham rosyjskiej muzyki, oglądam rosyjskie filmy, rozmawiam i piszę z Rosjanami, tłumaczę teksty. Codzienny kontakt z tym językiem znacznie mi pomaga. Niepotrzebne były mi kursy, korepetycje, etc.




 
 
Nauka języków obcych
melodia 


Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 68
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-22, 17:40   

Hekate napisał/a:
Cytat:
Jakich języków chcielibyście się nauczyć?

zawsze interesowałam się łaciną, ale czy to ma sens... :roll:


Uczę się łaciny w szkole, ale tylko ten jeden rok - i to jest bez sensu, ale jeśli Ty byś chciała, czemu nie? Podobno znajomość łaciny pomaga w poznaniu innych języków, ale ja nie zaczynałabym nauki więcej niż jednego nowego dla nas języka na raz.

Sama muszę poznać angielski, niemiecki. Po pierwsze, bo szkoła, po drugie i ważniejsze: bo chcę. :D




 
 
Nauka języków obcych
lilie 
lilie



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 537
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-24, 13:45   

Hekate, trudno się nauczyc rosyjskiego? Byłam miesiąc w Białorusi, udało mi się zapamiętac kilka liter z cyrulicy, nawet kilka słów umiem powiedziec. :D Spodobało mi się brzmienie rosyjskiego i chciałabym spróbowac się go nauczyc. Tylko nie wiem od czego zacząc.

Oprócz tego niemiecki mam w mały palcu, od małego się nim posługuję, a mój angielski jest średnio zaawansowany, a jak czegoś nie umiem powiedziec w prost to tak długo mówię, aż mnie zrozumieją :D .

Myślałam też kiedyś nad japońskim, ale to może kiedyś w przyszłości. Teraz nie bardzo mam jak poświęcic tyle czasu na naukę tych wszystkich znaków.




 
 
Nauka języków obcych
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-02-24, 14:55   

lilie napisał/a:
Tylko nie wiem od czego zacząc.


Od liter? :roll:




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Nauka języków obcych
lilie 
lilie



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 537
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-24, 15:43   

Bast napisał/a:
Od liter?

Logiczne, bez tego nic nie zrozumiem. Ale bardziej chodziło mi o formę. Lepiej zapisac się na jakiś kurs dla początkujących, znalezc sobie kogoś kto mi pomoże czy samemu ze słownikiem i fiszkami powoli dążyc do celu?




 
 
Nauka języków obcych
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-02-24, 15:47   

lilie napisał/a:
Lepiej zapisac się na jakiś kurs dla początkujących, znalezc sobie kogoś kto mi pomoże


Jeśli jesteś w tym języku "zielona" to jak najbardziej to. :)




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Nauka języków obcych
lilie 
lilie



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 537
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-24, 15:56   

Dzięki. :)

Takie pytanie do wszystkich: polecacie jakąś szkołę językową, szkołę internetową?




 
 
Nauka języków obcych
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11