Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2015-06-27, 21:32
Psychiatra
Autor Wiadomość
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-12-06, 10:00   

Zaczęłam rozmowę rodzicami na temat chorób psychicznych, leczenia się u psychiatry i psychologa. Taka poważniejsza rozmowa się rozwinęła. Jednak tu głównie chodzi mi o zakończenie rozmowy, mimo, że wydawało mi się, że korzystanie usług psychologa/psychiatry nie jest już tematem tabu lub powodem do wstydu lub nie ostanie się zaszufladkowanym jako wariat... jednak chyba jeszcze do tego długa droga.
Koniec rozmowy:
Ja: A to coś złego chodzić do psychiatry/psychologa ?
Rodzice: Nie, ale lepiej o tym nikomu nie mówić.
Kurtyna opada.




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Psychiatra
BloodDragon
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-24, 23:43   

We wtorek będę miał pierwszą wizytę pod warunkiem że załatwię skierowanie,jeśli nie to nie wiem co zrobię ze sobą...



 
 
Psychiatra
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-25, 06:58   

BloodDragon, do psychiatry nie potrzebujesz skierowania. Skierowanie jest ci potrzebne, gdybyś chciał iść do psychologa (a owe skierowanie może ci wypisać psychiatra lub lekarz rodzinny).



 
 
Psychiatra
BloodDragon
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-25, 08:58   

Zakręcona, No to znaczy że ktoś kręci ale pójdę jeszcze do swojego lekarza w poniedziałek żeby mi to wyjaśnił



 
 
Psychiatra
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-27, 14:53   

BloodDragon, może się nie dogadaliście. Do psychologa trzeba mieć skierowanie.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psychiatra
BloodDragon
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-28, 11:51   

Jestem już po wizycie ale nie jestem przekonany do niego.Mam wrażenie że potraktował mnie jak symulanta i przepisał mi coś dla świętego spokoju.Jak mu pokazałem swoje rany to się nimi w ogóle nie przejął,nie zapytał o nie nawet a zamiast zająć się moim prawdziwym uzależnieniem to przyczepił do mojego picia piwa i zrobił ze mnie alkoholika.Boję się brać to co mi przepisał bo czuje że będzie po tym jeszcze gorzej,chyba już lepiej jak się sam wezmę za siebie albo chociaż zostanę tylko przy psychologu... :roll: :ech:



 
 
Psychiatra
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-05-28, 13:09   

Mam pytanie i nie mogę znaleźć lepszego wątku. Jak długo można pozostawać na L4? Po jakim czasie jest jakaś komisja czy cos? Jak dodaję w złym temacie to proszę o wskazanie dobrego :oops:



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Psychiatra
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-28, 15:58   

Comein, 6 miesięcy, potem po komisji ZUS możesz otrzymać coś co się nazywa inaczej i z pewnością bęszie to niższa kwota niz 80% wynagrodzenia. Kontrole mogą zrobić tak czy inaczej wcześniej i zaprosić do lekarza orzecznika, który może uznać, że jesteś zdolna do pracy i trzeba się będzie odwoływać. Robią takie kontrole losowo, nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. Poza tym po jakimś określonym, mi nie znanym okresie czasu pracodawca może wypowiedzieć ci umowę.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Psychiatra
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-05-28, 21:16   

BloodDragon napisał/a:
Jestem już po wizycie ale nie jestem przekonany do niego.Mam wrażenie że potraktował mnie jak symulanta i przepisał mi coś dla świętego spokoju.Jak mu pokazałem swoje rany to się nimi w ogóle nie przejął,nie zapytał o nie nawet a zamiast zająć się moim prawdziwym uzależnieniem to przyczepił do mojego picia piwa i zrobił ze mnie alkoholika.Boję się brać to co mi przepisał bo czuje że będzie po tym jeszcze gorzej,chyba już lepiej jak się sam wezmę za siebie albo chociaż zostanę tylko przy psychologu... :roll: :ech:


Może spróbuj dać psychiatrze jeszcze jedną szansę? A jeżeli mocno Ci nie pasuje to chyba faktycznie lepiej od razu zmienić...




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Psychiatra
BloodDragon
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-28, 22:23   

WhiteBlankPage., Chciałbym mu dać szansę ale nie mogę,nie wierzę mu za grosz.



 
 
Psychiatra
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-01-29, 10:39   

Byłam wczoraj u psychiatry, który na informację, że od ostatniej wizyty próbowałam się zabić dwa razy zareagował "Proszę Pani, ale ja nie jestem od tego żeby dawać rady dlaczego warto żyć." i kazał mi zwiększyć dawkę antydepresantu (który swoją drogą biorę od listopada i już raz zwiększałam jego dawkę) do maksymalnej i mam za 6 tygodni przyjść powiedzieć czy pomogło. Totalnie mnie zamurowało, uważam że to było wręcz nieludzkie. Zastanawiam się czy podczas tej pięciominutowej wizyty (bo tyle ona trwała, to też szok!!!) ten psychiatra złamał kodeks etyczny lekarza - ale tak mi się wydaje. Jedno jest pewne, więcej się tam nie pojawię. Jestem tym bardzo zażenowana i zastanawiam się co nie tak jest z tym światem?



Piękno zawsze miało skłonności do autodestrukcji.
 
 
 
Psychiatra
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-29, 10:51   

Pennyroyal Tea, Jeśli masz za sobą próby wydaje mi się, że w takiej sytuacji lekarz powinien zaproponować ci inne rozwiązanie niż leki. Np. szpital. Źle się zachował. Powinnaś zmienić lekarza bo to jakieś nieporozumienie...



 
 
Psychiatra
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-29, 17:33   

Pennyroyal Tea, ja w sumie nie widzę niczego czym ten lekarz miałby złamać kodeks etyczny.
Zapisałaś się już na wizytę do nowego lekarza?
I skoro próbowałaś się dwukrotnie zabić, to... nie chciałabyś sama zgłosić się do szpitala?




 
 
Psychiatra
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2020-03-26, 09:39   

Zaraz będę miała "tele-wizytę". O rany, jak mi z tym nieswojo.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psychiatra
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-03-26, 10:44   

Szamanka, wczoraj miałem, faktycznie dużo stresu i dziwności było, jednak mam dość fajną lekarkę i poszło dość sprawnie.

Powodzenia :)




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Psychiatra
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12