Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Telefoniada - kupno
Autor Wiadomość
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1747
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-12-27, 22:25   

Cappy napisał/a:
czy procesor w tym telefonie jest choć odrobinę taki jak Snapdragon?
A w jakim kontekście pytasz? Bo na to pytanie można odpowiedzieć na bardzo wiele sposobów.
Cytat:
I czy oszczędzanie baterii tryb to dobry pomysł?
No jak masz mało baterii to pozwala zmniejszyć konsumpcję energii i telefon pociągnie trochę dłużej do rozładowania. Tylko czy to dobry pomysł na co?



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Telefoniada - kupno
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2023-12-28, 13:40   

void, Wczoraj byłam nakleić folię na telefon. Pan powiedział, że trudno będzie ale się naklei. No i nakleił. Pierwszy raz mam taki procesor (Uniscoc czy jakoś tak). A tryb oszczędzania baterii w sensie samej baterii- czy to jej nie zniszczy, czy to dobrze dla baterii itd.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Telefoniada - kupno
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1747
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-12-28, 21:50   

Cappy, ale w jakim kontekście jest dla Ciebie ważne jaki masz procesor? Wszystkie procesory w telefonach z androidem mają tą samą architekturę (iphone ma nieco zmodyfikowaną, ale to nie istotne). Owszem modele procesorów się różnią wieloma parametrami, ale dla użytkownika może mieć to drugorzędne znaczenie, bo sporą rolę też odgrywa oprogramowanie działające na danym urządzeniu. Można porównywać konkretne modele chipów, ale to trochę jakby chcieć porównywać pojazdy po pojemności skokowej silnika - niby coś tam mówi, ale pozbawione całej reszty informacji, to raczej informacja, która nic nie powie, a jeżdżąc na co dzień i tak się nad tym przeciętny kierowca nie zastanawia.

Tryb oszczędzania, to taka opcja awaryjna jak masz mało baterii, a będziesz potrzebowała zachować podstawowe funkcje telefonu (tj. m.in. by móc dzwonić i pisać wiadomości). Nie ma to raczej nic wspólnego z samą żywotnością baterii. Na to wpływ ma przede wszystkim cykl ładowań i rozładowań. Podobno najlepiej jest by stan baterii utrzymywał się cały czas między 20%, a 80%, ale jest wiele innych czynników. Tryb oszczędzania po prostu sprawi, że telefon się będzie wolniej rozładowywał, ale wiele funkcji będzie niedostępnych.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Telefoniada - kupno
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1088
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-12-29, 10:46   

void, ja mam stale włączoną opcję oszczędzania energii i nie zauważyłam, abym miała jakieś funkcie niedostępne. Jedynie korzystając z mapy, gps lepiej łapie bez trybu oszczędzania energii. I może pojedyncze aplikacje wołały o wyłączenie tego, ale tak poza tym nie widzę niedogodności z tym związanych.



 
 
Telefoniada - kupno
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1747
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-12-29, 17:17   

To dotyczy raczej takich drugorzędowych funkcji, typu automatycznia synchronizacja niektórych danych, automatyczna aktualizacja aplikacji, pewnie może mieć wpływ też na szybkość połączeń (przede wszystkim wifi, ale tutaj spekuluję). Nie sądzę by to było uciążliwe dla przeciętnego zjadacza chleba. Jeśli chodzi o samo dbanie o żywotność baterii, to zauważyłem u siebie coś innego. Jest coś takiego jak opcją "project battery", nie wiem jak się nazywa w polskiej wersji, ale z tego co widziałem to ogranicza ona ładowanie do poziomu 85%. Nie wiem czy to zależne od telefonu, ja mam Samsunga S22, więc nie wiem jak jest w Realme, czy jest taka opcja.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Telefoniada - kupno
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11