Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Autor Wiadomość
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-20, 15:05   

Porównuję się z innymi przede wszystkim na studiach. Źle mi z tym, że komuś poszło lepiej ode mnie. Najbardziej boli mnie to wtedy, kiedy jest to bliska mi osoba. A już najbardziej kiedy wiem, że włożyłam masę pracy, a ktoś inny sobie olał i poszło mu lepiej mimo wszystko...
Zawsze czułam się porównywana. Rodzice pytali co dostałam, co dostali inni, co dostała ta i ta osoba... Codziennie, zawsze, jakby nie było nic ważniejszego...

Porównuję też oczywiście wygląd. Kiedy widzę dziewczynę z burzą włosów czuję zazdrość, chociaż swoich wcale nie mam tak mało :roll: .




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-02-23, 10:46   

To nic dziwnego, że ze środowiska, w którym podlegałaś nieustannemu porównywaniu wyszłaś z nawykiem robienia tego samego. Na pewno nie jest to łatwa sytuacja - we wszystkim nigdy nie będziemy lepsi od reszty.
Ja z kolei mam problem kiedy wypadłam lepiej od kogoś wiedząc, że tej osobie trudniej przychodzi przyswajanie materiału, nawet przy większym nakładzie pracy.
Sądzę, że powinnaś zastanowić się jak zwalczyć w sobie to uczucie.
Z wyglądem jest gorzej, mam na myśli obiektywizm - nawet jeśli będziesz wyglądać lepiej - znajdziesz argumenty by to inna osoba sytuowała się wyżej na Twojej skali. Oceny wyników w nauce są zazwyczaj obiektywne.




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
kasiarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-26, 20:08   

Niełatwo się od tego uwolnić. Sama nie wiem jak to zrobić. Wiem, że mało pomocny wpis, ale napiszę chociaż tyle, że nie jesteś z tym okropieństwem sama :/



 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 12:12   

Jak byłam mała matka zawsze mnie porównywała z osoba, której szczerze nienawidzę. Ona zawsze była "mądra, spokojna, grzeczna, uczynna", a ja cokolwiek bym nie robiła, to było źle. W pewnym momencie popełniłam duży błąd i starałam się upodobać do tej "przykładowej dziewczynki". Ale matce i tak było mało.
Teraz sama się porównuje do innych. Idąc ulicą, gdy widzę wysoką dziewczynę, okropnie jej zazdroszczę, bo wiem, że nigdy taka nie będę.
Porównuję się też cały czas do starszego brata i chyba podświadomie postępuję tak jak on. Ale to chyba dobrze...




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-11, 19:44   

Patrzę na każdą osobę (kobiety), która przychodzi do salonu. Obserwuję, sprawdzam czy się na mnie gapi... źle się czuję przy ludziach.
Zazdroszczę. Zawsze zazdroszczę innym. A to zgrabnych nóg, fajnego tyłka, płaskiego brzuszka... zawsze, w każdym znajdę coś lepszego od siebie i zawsze jest mi wstyd za to jak wyglądam.
Czasami ciężko mi pracować z tego powodu.




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-08-14, 20:44   

Cały czas. Nieustannie. Porównuje się z każdą kobietą pod wieloma względami. Pierwsza to oczywiście kwestia sylwetki. Druga urody. Trzecia ubrania. Zawsze czuję się gorsza, jeśli dziewczyna jest szczuplejsza i zawsze po tym mam paskudny humor. Zazdroszczę im figury, ubrania, cery. Chyba wszystkiego. Zawsze jestem tą brzydszą i grubszą. Przynajmniej w mojej głowie. Nienawidzę tego. Nienawidzę wiecznie się porównywać, ale to silniejsze ode mnie. W dodatku, gdy widzę osobę sporych rozmiarów czuję chorą satysfakcję, że ja tak nie wyglądam jak świnia. To jest złe. Wiem o tym, ale nie potrafię inaczej.






平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-30, 20:12   

Usagi napisał/a:
W dodatku, gdy widzę osobę sporych rozmiarów czuję chorą satysfakcję, że ja tak nie wyglądam jak świnia. To jest złe. Wiem o tym, ale nie potrafię inaczej.

Mam dokładnie to samo. A potem czuję odrazę do siebie za takie myśli.




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-08-30, 22:38   

Czuczi napisał/a:
Usagi napisał/a:
W dodatku, gdy widzę osobę sporych rozmiarów czuję chorą satysfakcję, że ja tak nie wyglądam jak świnia. To jest złe. Wiem o tym, ale nie potrafię inaczej.

Mam dokładnie to samo. A potem czuję odrazę do siebie za takie myśli.


Nawet jeśli zdarzy mi się przebłysk zdrowego osądu połączony z zarozumiałością i niską potrzebą wywyższenia się kosztem cudzej fizyczności, to bardzo szybko przeradza się w odwrotny proces. Umniejszam sobie stawiając na wzór tą osobę, wobec której pojawił się impuls popychający do porównywania się na plus. Nawet najbardziej zaniedbana, niechlujna czy odpychająca kobieta w moich oczach jest bardziej godna zainteresowania, szacunku, adoracji czy ludzkiej sympatii niż ja. Wobec każdego czuję się gorsza. Chciałabym po prostu poczuć się wolna od natrętnego przymusu porównywania się, upokarzania i poczucia gorszości wobec innych ludzi. Poniekąd zdaję sobie sprawę z tego, że to nie ma większego sensu, jednak ten schemat ciągle działa. Ma się dobrze.




Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-31, 16:30   

Mustela Nivalis, a próbowałaś racjonalizować te myśli? Każdą, dokładnie i długo aż do porzygu? Schematy myślowe można zmienić, a przecież sama widzisz absurd w tym, jak bardzo się umniejszasz przy innych ludziach.



 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-08-31, 18:24   

Do porzygu. Nie działa.
Nawet, jeśli mam pełną świadomość tego, co się dzieje i stopnia absurdalności, umniejszanie sobie w każdy możliwy irracjonalny sposób jest bardziej adekwatne i zgodne z moim porządkiem rzeczywistości psychicznej niż właściwe położenie lachy na zestawianie pojedynczych i całościowych cech z zupełnie odrębnymi jednostkami ludzkimi.




Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
deathstar
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-15, 18:26   

Evicka napisał/a:
Nie wiąże się to w moim przypadku z zaburzeniami odżywania, ale mam podobnie z moją przyjaciółką. Ona zawsze była i będzie ładniejsza ode mnie. Fakt, byłam kiedyś strasznym bazylem, ale teraz wiem, że jestem w stanie jej dorównać, bo jak wiele osób mi mówi, wyrobiłam się, wielu facetów i nie tylko chwali mój wygląd, ale mimo wszystko i tak czuję się gorsza od niej, bo zawsze gdziekolwiek nie pójdziemy, całe zainteresowanie jest na nią. Jak poznajemy nowych ludzi, to na drugi dzień zawsze do niej wypisują. Nawet ostatnio, poznałam ją z moją koleżanką i teraz ta koleżanka odzywa się już tylko do niej.. Smutne, że bliska osoba potrafi wpędzić w takie kompleksy.. A przecież jej tego nie powiem. Z jednej strony uwielbiam ją, nie mogłabym zrezygnować z naszej relacji a z drugiej często wiem, że ta relacja wyniszcza mnie psychicznie.

Opisałaś moją sytuację,
zazdroszczę każdej dziewczynie i w grupie rówieśniczek zawsze się czuję najgorsza. Nie polecam tego feelu. :(




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-09-17, 08:50   

Wczoraj widziałam dziewczynę na 99% z ED. Chuda jak patyczek, sznyty nadgarstkach. Mimo że, z tego powoli wychodzę strasznie, ale to strasznie jej zazdrościłam tego, że była "silniejsza ode mnie". Nie wiem czy kiedykolwiek pozbędę się takiego sposobu myślenia.






平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Maria 


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-09-17, 20:53   

Ja za to zawsze byłam "pulchna". Kiedyś stanowiło to dla mnie problem, póki nie zauważyłam, że mam większe powodzenie niż nie jedna moja szczupła koleżanka ;) Jakoś się przyzwyczaiłam, bo mam świadomość, że ze względu na hormony, moje wysiłki co do zrzucenia wagi, raczej pójdą na marne. Póki na zdrowie przez to nie narzekam, to się akceptuje. :)



Szkarłatne krople zsyłają zapomnienie. Strugi smutku i złości płyną, bym nie mogła znaleźć swojego końca...
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Hazy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-28, 15:28   

Ja najczęściej porównuję moje posiłki z innymi. Czuję się lepsza, kiedy widzę kogoś jedzącego np. hamburgera. Jednocześnie zazdroszczę tej osobie, że ten hamburger jej nie kontroluje, że to ona ma władzę nad tym, co je. Takie sprzeczności. Oprócz tego na ulicach porównuję się do każdej napotkanej kobiety/dziewczyny. Szczególnie nogi. Zawsze potrafię wypatrzyć kogoś, kto jest szczuplejszy i katować się poczuciem winy.



 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2015-01-11, 09:58   

Borze... zawsze jak widzę, że ktoś na mnie patrzy to mam wrażenie, że mnie ocenia. Jaka jestem okropna etc. Sama też patrzę na ludzi i oceniam ich według wagi. Boję się otyłości i takich ludzi, nawet nie interesuje mnie przyczyna ich otyłości. Babcia miała hipercholesterolemię i nadwagę któregoś stopnia i to mnie przeraża. Z zazdrością na chudych nie patrzę, bo nikomu niczego nie zazdroszczę, po prostu mi się podobają. Jak patrzę na te grube dziewczyny w LO i na to co jedzą to jestem w szoku, że same doprowadzają się do takiego stanu.



 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11