Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Autor Wiadomość
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-10-13, 03:59   

Nie ciepię na żadne zaburzenia odżywiania. Znaczy, na żadne konkretne.
Ale bardzo często porównuje się z innymi, ma to częściej konsekwencje negatywne, niż motywujące. Mam niesamowite kompleksy na punkcie swoje ciała. :roll:




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Ravexn 



Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 99
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-10-19, 00:22   

Mustela Nivalis, niektóre, nie wszystkie.



Cause life, it hits so hard that I couldn't breathe.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Eris
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-05, 00:01   

Chciałabym przestać tak obsesyjnie myśleć o tym, co czują inni gdy na mnie patrzą i zazdrościć im. A to, że ładniejsi, zgrabniejsi, inteligentniejsi, że idą na przód a ja w każdej sferze życia mam poczucie stania w miejscu albo trwonienia czasu.



 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-06, 13:30   

Anyone napisał/a:
Psychosis, czasami też mam ochotę niektórych udusić za to, że są chudzi.

I z tego powodu, ludzie chudzi też miewają problemy z akceptacją swojego ciała.
Zawsze mnie wkurzało, gdy inni mówili mi, że jestem taka chuda, albo że nic (wg ich) nie jem i to zawsze od osób, które chciałyby być szczuplejsze. Przez takie osoby, bardzo, bardzo długo unikałam zakładania krótkich spodenek latem, nawet w upały, ze strachu przed ich krytyką mojego wyglądu. Kiedyś wyszła z tego porządna afera w rodzinie, jak mi ktoś wciskał jedzenie, ale potem już ani razu nie skomentował mojej szczupłej sylwetki.
A ja, z czasem, zaczęłam się przyglądać innym chudzielcom na ulicach, że się nie wstydzą chodzić w krótkich spodenkach... i w końcu jakoś się przełamałam. Pamiętam, że nikt wtedy nie zwrócił uwagi na moje chude nogi, a mi ulżyło i zyskałam pewność siebie.





 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mirodow 


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 166
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-11-10, 14:14   

Eris napisał/a:
Chciałabym przestać tak obsesyjnie myśleć o tym, co czują inni gdy na mnie patrzą i zazdrościć im. A to, że ładniejsi, zgrabniejsi, inteligentniejsi, że idą na przód a ja w każdej sferze życia mam poczucie stania w miejscu albo trwonienia czasu.

Myślę że masz w sobie wiele zalet które są widoczne dla ludzi wokół, po prostu żyjemy w takiej kulturze, w której mówienie komuś co jest w nim atrakcyjne, ciekawe, zaraz oznacza "komplementowanie", które z tego co widzę kobiety postrzegają jako "wymyślone"




 
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
lea 


Wiek: 103
Dołączyła: 07 Gru 2013
Posty: 99
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-12-18, 18:16   

Ciągle porównuję się z innymi.
Nawet jak osoba jest ode mnie nieco grubsza i tak uważam, że wygląda lepiej a ja - muszę schudnąć. Chociaż nie mam nadwagi. Niedawno miałam niedowagę, na chwilę zmądrzałam i zaczęłam normalnie jeść. A teraz znowu siebie nienawidzę gdy wróciłam do wagi prawidłowej.
Kompleksy niszczą mi życie i jestem przez nie nieszczęśliwa. Boję się wyjść do ludzi. Nie lubię jak na mnie patrzą. Nie mam odwagi na zdrowy sposób zmienić tego czego w sobie nie lubię, ani nie umiem zaakceptować moich cech, które są do zmiany raczej niemożliwe.




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
redath 
orange room



Wiek: 42
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 192
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-12-28, 12:59   

Nie wiem, jakie to uczucie porównywać się do innych. Nigdy nie interesowało mnie, co inni o mnie myślą. Nigdy nie miałam myśli typu 'muszę schudnąć, żeby wyglądać lepiej niż X'. Nigdy nie musiałam być najlepsza; drugie czy trzecie miejsce też mnie satysfakcjonowało. Nie ma we mnie tej potrzeby bycia równej z/lepszej od. Chociaż czasami może miałoby to pozytywny wpływ? Zmusić się do zrobienia czegoś, mieć jakąś motywację, o którą teraz tak cholernie ciężko.




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-12-29, 00:00   

Zazdrościłem jak moja przyjaciółka miała lepsze kontakty z innymi niż ze mną. Chore.



Ostatnio zmieniony przez 2013-12-29, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-19, 21:30   

Doszłam już do takiej paranoi, że zaczęłam się porównywać z moim mężem i odnajduję pełno rzeczy na minus w swoim ciele w porównaniu do jego, co wprawia mnie w jeszcze gorszy nastrój i napędza nienawiść do siebie. A to szczuplejsze nogi, a to brak cellulitu, rozstępów czy jakieś inne detale.

Bez względu na wiek, płeć, rasę czy budowę ciała nie potrafię przestać... :ściana:




Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
inspire2306 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 325
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-20, 01:59   

Mustela Nivalis, tez sie porownuje do mojego M. Ostatnio nawet wzielam metr i mierzylam czy nie jest szczuplejszy ode mnie. :facepalm: Porownuje ile on je, a ile ja i wkurza mnie, ze kaze mi jesc, skoro ja chcialabym sie dopasowac figura do jego (czytaj: schudnac).



 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-02-20, 02:02   

Dziewczyny ale mężczyźni już mają taką budowę, że nie mają cellulitu czy rozstępów i generalnie rzadko żarcie im idzie w boczki czy brzuszek. :roll:



 
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
inspire2306 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 325
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-20, 02:07   

Evicka, trudno mi poradzic sobie z tym, ze ktokolwiek je mniej ode mnie, badz tyle samo, a co dopiero jak to robi mezczyzna. I trudno mi pogodzic sie z tym, ze jest szczuplejszy ode mnie. :facepalm:
Nienawidze mojej zazdrosci jak widze chude osoby, a w ostatnim czasie niestety widuje ludzi, bo musialam zaczac opuszczac cztery sciany. Za kazdym razem zadaje sobie pytanie "dlaczego ja nie moge byc tak chuda".




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-20, 09:52   

Pomimo całkowitej świadomości tego, że mężczyźni mają zupełnie inną budowę, ryzyko cellulitu czy rozstępów nie wisi jakoś nad nimi i nie śni się po nocach (żarcik nieudany, żeby nie było), nic mi nie przeszkadza sobie dowalać z zaciekłą determinacją gdzie popadnie. To nie rządzi się prawami logiki, nigdy się nie rządziło, doły, poczucie niższości, głębokiego upokorzenia swoja groteskową, żałosną formą łapię wobec każdego człowieka, bez względu na jego wygląd, płeć, wiek. Tak samo męczę się w otoczeniu zaniedbanej i otyłej osoby, jak i w towarzystwie ekstralaski. Każdego jestem w stanie poddać idealizacji, bez problemu znaleźć w cechy, które są niezaprzeczalnymi zaletami, pięknem, indywidualnym pierwiastkiem, a wszystko to się odbywa w jednoczesnym działaniu pomniejszającym sobie.

EDIT. Jak to nie idzie w brzuszek? :shock:
Bebcun/mięsień piwny to co to niby jest?




Disqualified as a human being.
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-20, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-20, 14:23   

Evicka napisał/a:
mężczyźni już mają taką budowę, że nie mają cellulitu czy rozstępów i generalnie rzadko żarcie im idzie w boczki czy brzuszek

Dobrze wiedzieć.





 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-02-20, 14:26   

Najlepiej gdyby szło w cycki. I u kobiet i u mężczyzn. :D



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13