Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Autor Wiadomość
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2013-10-04, 14:01   

bastith napisał/a:
Mój syn za mies skończy rok, a mi do mojej wagi brakuje jeszcze 8kg :/

Pamiętaj, że to tylko cyfry :tuli: Po zdjęciach naprawdę nie widać, żebyś miała jakieś "zbędne kilogramy". Jeśli zrzucenie tych 8kg poprawi Ci sposób widzenia siebie, zrób to, ale w swoim tempie, nie na hurra tylko spokojnie, zdrowo :) I nie porównuj się, to naprawdę nie ma sensu. Wiem, to może śmieszne ale naprawdę przypatrz się sobie dobrze, daję głowę, że są w Tobie rzeczy, które lubisz i które bardzo Ci się podobają (Tobie! nie innym, bo dam głowę, że innym pewnie podobasz się w całości).

bastith napisał/a:
A kwestia urody... nigdy nie byłam pewna siebie i zawsze uważałam siebie za brzydotę.

Zupełnie niepotrzebnie. Twój partner nie próbował wyprowadzić Cię z błędu? Czy może próbował ale mu się nie udało?

Nie smuć się :tuli:




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 14:14   

EvenIfICould napisał/a:
nie na hurra tylko spokojnie, zdrowo

...bo inaczej efekt yo-yo gwarantowany.

EvenIfICould napisał/a:
dam głowę, że innym pewnie podobasz się w całości

Nie sądzę, żeby to miało większe znaczenie, jeśli się nie akceptuje swojego wyglądu. Wtedy każdy komplement można odebrać jako litościwe kłamstwo lub ironię.




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-10-04, 15:18   

EvenIfICould napisał/a:
nie na hurra tylko spokojnie, zdrowo


Głodówki itp. wyrzuciłam w kąt. Zakupiłam rowerek i skakankę - ćwiczę jak tylko synek daje mi wolne. :) Do tego racjonalne żywienie.

EvenIfICould napisał/a:
które lubisz i które bardzo Ci się podobają


Jedynie ocień skóry, ale dobre i tyle :D

EvenIfICould, dziękuję za ciepłe słowa :tuli: ale przy następnej okazji znów się porównam. Ot, ciężki ze mnie pacjent :roll:

Chochlik napisał/a:
Nie sądzę, żeby to miało większe znaczenie, jeśli się nie akceptuje swojego wyglądu. Wtedy każdy komplement można odebrać jako litościwe kłamstwo lub ironię.


Dokładnie tak interpretuję komplementy mojego męża :facepalm:




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-04, 19:42   

bastith napisał/a:
Zauważyłam, że od pewnego czasu bardzo przykładam wagę do wyglądu innych, tzn. jak poznaję nową dziewczynę to od razu w mojej głowie trwa analiza typu: Czy ona jest chudsza? Czy jest ładniejsza ode mnie? Itp. Praktycznie zawsze po takiej analizie czuję się jak gówno, bo moja samoocena spada do zera. Zawsze widzę, że wszyscy wokół są ładniejsi, szczuplejsi (nawet gdy w rzeczywistości ważą kilkanaście kg więcej), mądrzejsi... Nie potrafię wyzbyć się tego porównywania. Staje się to na tyle męczące, że unikam kontaktu z ludźmi :(


Mogłabym to samo napisać o sobie. Tylko, że dotyczy to wszystkich dziewczyn/kobiet z mojego otoczenia. Bez wyjątku. Nawet mojej... babci. Nie zdarzyło mi się, abym wypadła korzystniej w jakimkolwiek porównaniu, nawet jeśli ewidentnie delikwentka intelektem nie grzeszy, bądź jest skrajnie otyła, zaniedbana etc, etc. Przy każdej kobiecie czuję się jak śmieć, co sprawia, że ze swoim odbiciem zresztą też.

bastith napisał/a:
A kwestia urody... nigdy nie byłam pewna siebie i zawsze uważałam siebie za brzydotę.


Dziewczyno! Ja miałam z Tobą lesbijski sen! :D




Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 19:48   

Mustela Nivalis napisał/a:
Dziewczyno! Ja miałam z Tobą lesbijski sen!

Jakbym miała wymieniać z iloma osobami z forum miałam lesbijskie sny... :roll:




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-04, 19:54   

Warto mieć na uwadze to, że to był mój debiut w tej sferze seksualnych fantazji sennych. :D



Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 19:58   

Mustela Nivalis napisał/a:
Warto mieć na uwadze to, że to był mój debiut w tej sferze seksualnych fantazji sennych.

A żeby było na temat... jak wyglądała osoba z twojej fantazji? Tak jak na zdjęciach? Czy inaczej? A pamiętasz jak ty wyglądałaś? We śnie porównywałaś wasz wygląd?




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-04, 20:33   

Bastith wyglądała tak, jak na zdjęciach, które widziałam.
Ja nie wiem, jak wyglądałam, nie oglądałam siebie. Być może miałam większe cycki i mniejszy brzuszek. Zwykle w snach, kiedy jestem naga takie coś stwierdzam.

Nie pamiętam, abym się z nią porównywała. Byłam zajęta czym innym. :D




Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 20:37   

Mustela Nivalis napisał/a:
Nie pamiętam, abym się z nią porównywała. Byłam zajęta czym innym.

To moze to jest klucz do sukcesu w tym temacie? Zająć się czymś innym...




 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-04, 21:14   

Nie potrafię ignorować obecności osób, z którymi mam styczność (choćby taką, że nie wchodzimy w żadne interakcje, ale przebywamy w jednym pomieszczeniu). Samej siebie nie potrafię ignorować, bez przerwy czuję swoje mankamenty, wyimaginowane i te realne. ;)



Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2013-10-04, 22:41   

Jak czytam takie rzeczy to mi smutno po prostu :( Nie wiem jakim cudem fajne, ładne, inteligentne i ciekawe dziewczyny mogą mieć na swój temat tak katastrofalne zdanie, masakra... :(
Ale jeszcze coś wymyślę jakby to zmienić :D

Póki co proponuję zapisać na kartce, że EvenIfICould twierdzi, żeście zacne są kobiety a on ma zawsze rację. I potem przykleić do lustra i czytać codziennie! ;)




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-10-05, 10:06   

Mustela Nivalis napisał/a:
Tylko, że dotyczy to wszystkich dziewczyn/kobiet z mojego otoczenia. Bez wyjątku.


Ja stałych bywalców potrafię ignorować, choć nie zawsze mi się to udaje. Ale gdy jestem na mieście i tak naoglądam się innych, ładnych, szczupłych kobiet to mnie szlag trafia. :/
Mustela Nivalis napisał/a:
Dziewczyno! Ja miałam z Tobą lesbijski sen! :D


Sny widocznie mają funkcję "retusz", w innym wypadku szybko byś się ewakuowała z tego snu :D

Chochlik napisał/a:
To moze to jest klucz do sukcesu w tym temacie? Zająć się czymś innym...


Tylko czym gdy się stoi i patrzy na obiekt porównań i nic innego do roboty się nie ma w tym momencie, jak tylko porównywać. :roll: To chyba taka zaprogramowana czynność.

Mustela Nivalis napisał/a:
Samej siebie nie potrafię ignorować, bez przerwy czuję swoje mankamenty, wyimaginowane i te realne.


:piątka:

EvenIfICould napisał/a:
I potem przykleić do lustra i czytać codziennie!


Ha! Zrobię tak :D A mąż mi pozew o rozwód podrzuci za jakichś tajemniczych mężczyzn :brwi: BTW. gdy czytam (słyszę) takie miłe słowa to przez chwilę mam wrażenie, że rzeczywiście jest tak jak mówią... a po chwili sama siebie pukam w czoło. :facepalm:
Może kiedyś z tego "wyrosnę". :roll2:




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-05, 10:31   

Cytat:
Sny widocznie mają funkcję "retusz", w innym wypadku szybko byś się ewakuowała z tego snu


Proszę nie obrażać mojego gustu. :D

bastith napisał/a:
Ale gdy jestem na mieście i tak naoglądam się innych, ładnych, szczupłych kobiet to mnie szlag trafia.


O, to, to. I zauważyłam też, że z pewną nutką zawiści pomieszanej z melancholią zerkam na młodsze dziewczęta, ale to raczej taki nieprzepracowany żal za zmarnowaną młodością, którą spędziłam jako samotna, pryszczata nastolatka, której matka nie pozwalała się tak często myć, jak tego potrzebowała (i konsekwentnie to egzekwowała), co też nie wpływało pozytywnie na życie i interakcje.

EvenIfICould napisał/a:
Nie wiem jakim cudem fajne, ładne, inteligentne i ciekawe dziewczyny mogą mieć na swój temat tak katastrofalne zdanie, masakra...


E tam. Ja i tak tutaj używam eufemizmów. ;)
EvenIfICould napisał/a:
Póki co proponuję zapisać na kartce, że EvenIfICould twierdzi, żeście zacne są kobiety a on ma zawsze rację. I potem przykleić do lustra i czytać codziennie!


Gdyby tak dało radę przykleić sobie takie coś do mózgu...




Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Ravexn 



Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 99
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-10-13, 00:36   

Mustela Nivalis napisał/a:

Gdyby tak dało radę przykleić sobie takie coś do mózgu...


Da się. Tylko potrzeba bardzo, bardzo, BARDZO dużo kleju.




Cause life, it hits so hard that I couldn't breathe.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-13, 03:35   

Nie da.
Niektóre są zbyt tym przeżarte. Amen.




Disqualified as a human being.
 
 
Zazdrość, konkurencja i porównywanie się z innymi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11