Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Szukanie pracy
Autor Wiadomość
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-04, 12:12   

MaciaSS96, Euph umie w te zawiłości robocze. Może zajrzy w temat i poratuje swoją wiedzą. :D

Ale wydaje mi się, że to zakład pracy kieruje na wszystkie badania. Na medycynę pracy muszą skierować zanim Ci dadzą umowę. Bezsensu jakbyś miał płacić za wizytę u swojego lekarza by Ci dał jakieś zaświadczenie, a potem się dowiesz, że Cię wcale nie planują przyjąć.
Zaświadczenie o braku przeciwwskazań wystawia lekarz medycyny pracy, Twoje orzeczenie chyba jest takie, że możesz podjąć pracę... a jeśli wskakują czynniki ryzyka to wpadają kolejne specjalizacje do odhaczenia zanim medycyna pracy wyda zaświadczenie.


To mi się tak wydaje, że coś tu nie brzmi wiarygodnie z tą pracą, jak masz czas i zależy Ci na tej pracy to się możesz przejść do swojego lekarza i zapytać czy o czymś takim w ogóle słyszeli i czy wystawiają tego typu informacje, ale też już zapewne wiesz, że nie ma co dzielić się informacjami o chorobach takich jak depresja na rozmowie kwalifikacyjnej.




 
 
Szukanie pracy
MaciaSS96 



Wiek: 27
Dołączył: 30 Paź 2022
Posty: 42
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2022-11-04, 12:25   

Sweden Zależeć to za dużo powiedziane, ale coś trzeba robić nie? Lekarza mam na NFZ więc trochę poczekam, wizyta, a w sumie odebranie kwitka dopiero 18.11 udało się przed chwilą załatwić, poinformowałem przyszłego pracodawcę o tym i ponoć poczekają.

A co do mówienia, a w sumie to nie mówieniu o swoich przypadłościach jest dla mnie mega trudne, zawłaszcza gdy ktoś zapyta. Już raz miałem nieprzyjemność że nie chcieli mnie przez to mi operacji w szpitalu zrobić bo myśleli, że coś "odwalę" i też musiałem się tułać po zaświadczenie .




 
 
Szukanie pracy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2022-11-04, 13:23   

Sweden napisał/a:
Euph umie w te zawiłości robocze.

Łechtaj mnie jeszcze. :D

MaciaSS96 napisał/a:
Powiedział że chodzi o zaświadczenie od lekarza braku przeciwwskazań do podjęcia pracy, od lekarza który mnie prowadzi. Praca na umowę, a medycynę pracy oni później skierują, tak przynajmniej zrozumiałem.

Dobrze zrozumiałeś.

Medycyna pracy, wiadomo, że to nie jest tzw. "twój lekarz". Jeżeli już będziesz zatrudniony jako osoba niepełnosprawna to cały proces zatrudnienia go obejmuje.
Do lekarza rodzinnego idź i powiedz, że potrzebujesz zaświadczenie o braku przeciwskazań do podjęcia pracy na taki a takim stanowisku. Lekarz da Ci świstek i z nim + orzeczeniem o niepełnosprawności + skierowanie na badania lekarskie idziesz do lekarza medycyny pracy.

W zależności jaki masz stopień niepełnosprawności obejmuje Cię dana ochrona jako pracownika i nie musisz być absolutnie zatrudniony w zakładzie pracy chronionej by Cię to obejmowało.


Nie musisz iść do specjalisty. Jeżeli Twój lekarz rodzinny ma w kartotece info o Twojej niepełnosprawności to żadnego problemu nie ma.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szukanie pracy
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-14, 15:57   

Wczorajsza zmiana w gastro tak mnie wymęczyła, że stwierdziłam, że wystarczy. :roll: Rozglądam się za czymś innym. Pierwsze CV wysłane. Nawet częściowo związane z zawodem.


<<< Dodano: 2022-11-16, 11:58 >>>


Ha! Mam pojutrze rozmowę o pracę. :3




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Szukanie pracy
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-11-16, 12:05   

chiroptera, do tej pracy, o której pisałaś w poprzednim poście?

Ja na razie odpuszczam szukanie pracy. Nie mogę się zajechać, spróbuję znowu za kilka miesięcy, a póki co skupię się na rozwoju w innej dziedzinie :P .




 
 
Szukanie pracy
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-16, 12:12   

Maze napisał/a:
chiroptera, do tej pracy, o której pisałaś w poprzednim poście?

Si. Korpo. Trochę call center, trochę rejestracja do lekarzy, trochę ubezpieczenia.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Szukanie pracy
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-11-16, 12:15   

chiroptera, fajnie :) to trzymam kciuki!



 
 
Szukanie pracy
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-16, 12:16   

Dzięki. :)



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Szukanie pracy
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-11-16, 13:38   

chiroptera, rzucił mi się w oczy Twój nick i dzięki temu wiem, że mamy tu taki temat :lol: Nie mam pojęcia jak go przeoczyłam do tej pory.
Trzymam kciuki za rozmowę o pracę, daj znać jak poszło :tuli5:

Maze napisał/a:
Ja na razie odpuszczam szukanie pracy. Nie mogę się zajechać, spróbuję znowu za kilka miesięcy, a póki co skupię się na rozwoju w innej dziedzinie

Czasem te kilka tygodni bądź miesięcy mogą kompletnie zmienić perspektywę, a jak chcesz poświęcić ten czas na rozwój i naukę czegoś nowego tu już w ogóle super.

Jestem bez stałej pracy od 1 kwietnia, tylko,że nie jest to żart. W międzyczasie trafiały się dorywczo zlecenia, ostatnio kompletnie nic. Wróciłam wczoraj do nie tyle szukania pracy, a aplikowania. Od wyszukiwania, czytania i zapisywania ogłoszeń jej niestety nie dostanę, ale byłam znowu kompletnie zablokowana. Wyznaczyłam sobie wczoraj za cel wysłanie CV w odpowiedzi na pięć ogłoszeń. Zachęciłam samą siebie tym, że nie jest to wcale takie straszne i dobrze mi idzie i wysłałam nawet bliżej dziesięciu, po szóstym przestałam liczyć.




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Szukanie pracy
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-16, 18:32   

chiroptera napisał/a:
Si. Korpo. Trochę call center, trochę rejestracja do lekarzy, trochę ubezpieczenia.


A to całkiem ciekawe, pracowałam w czymś takim trzy miesiące. Trzymię kciuki.




De profundis clamavi
 
 
Szukanie pracy
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-16, 19:51   

Złośnica, dzięki. :3



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Szukanie pracy
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-11-16, 23:26   

Wysłałam kilka kolejnych aplikacji. Na automacie, ale jednak.



Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Szukanie pracy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2022-11-17, 09:54   

Ja mam zagwozdkę.

Ukończyłam kurs specjalisty KiP, więc olaboga, w wieku 33lat mam jakiś zawód ( :lol: ), i przyszło mi stanąć przed wyborem - zostać tu gdzie jestem, zmienić pracę czy zmienić odrobinę stanowisko na miększy HR, (gdzie zawsze myślałam, że siedzę w miękkim ale opierałam to na pracy z ludźmi nie dokumentami. Nic bardziej mylnego) np. doradcę zawodowego.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szukanie pracy
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1734
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-11-17, 10:08   

Euphoriall napisał/a:
miększy HR
Owocowe czwartki, casual friday? :lol: Przepraszam, jakoś zawszem mi się to kojarzy.
A tak serio, to chyba bardziej wdzięczna praca w miękkim HR, choć zależy co kto lubi.
A rozglądasz się po ofertach?

W temacie: Kompulsywnie przeglądam oferty pracy, to chyba jakaś forma wyładowania się poprzez fantazjowanie o dniu kiedy powiem, że odchodzę. Póki co dalej nie podejmę żadnych poważniejszych kroków, po za wysłaniem cv na próbę.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Szukanie pracy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2022-11-17, 10:12   

Michał napisał/a:
Owocowe czwartki, casual friday?

O Bogowie, ja stronię do zostania korpo-szczurem. Myślałam o państwówce. :D

Edit.
Tu bardziej kwestia tego, że Polski Ład mnie... rozłożył na łopatki.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szukanie pracy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12