Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Szukanie pracy
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-14, 17:24   

Nusquam napisał/a:
Tancerka do klubu gogo to MUSI być kobieta

Niby dlaczego? Mało to klubów, gdzie będzie zapotrzebowanie na tancerzy? :) A tak poważnie, to tutaj zahaczasz o kategorię zawodów z szeroko rozumianej branży ekhm... 'szołbiznes'. Tam się pracuje ciałem, więc to tak samo jak dawca spermy, surogatka, mamka, czy pan/pani do towarzystwa zawody, gdzie płeć jest jedną z kluczowych spraw. W pozostałych nie ma to aż takiego znaczenia.


craving napisał/a:
Powinni

Powinni, bo co? Bo masz taki kaprys? A wyobraź sobie, że znam chłopaka z branży reklamowej, który ma problemy z awansem, bo jest... heteroseksualny. Nadal uważasz, że kierowanie się stereotypami przy zatrudnianiu pracowników jest uczciwe?
Z radością pewnie przytakujesz, kiedy pracodawca mówi ci 'sorry, zatrudnię chłopaka, bo ty zajdziesz zaraz w ciążę'...

W ogłoszeniu masz o jaką produkcję chodzi, więc możesz się domyślić, że przerzucanie jelit wieprzowych jest cięższą pracą niż zbieranie truskawek, a to z kolei jest cięższe od skręcania długopisów.




 
 
Szukanie pracy
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-14, 20:31   

Chochlik napisał/a:
Wyobrażasz sobie Adrianeła na zawodach strongmanów?

O nie, dziwne obrazy w mojej głowie. :lol:

Nusquam napisał/a:
Zresztą tutaj najlepiej popatrzeć na końcówki... Sekretarka, Tancerka, Aktorka, vs Pracownik fizyczny, monter, spawacz... końcówek nie dają tylko przy rekrutacji do korporacji bo to niepoprawne politycznie i w wielkim biurowcu płeć znaczenia nie ma.

Normą "słownikową" są formy męskie, więc argument nie do końca trafiony. ;)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Szukanie pracy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-16, 12:09   

Cytaty z ogłoszeń na dziś:

Ciekawe wymagania:

Cytat:
doświadczenie pracy niemniej 1 roku w zakresie aktywnych sprzedaży naczynia i produkcji pamiątkowej


Cytat:
wzorowa znajomość programów kompuetrowych używanych w biurze


I bardzo ciekawe ogłoszenie w całości. Ciekawe jaka jest jakość nauczania w Szkole Wyższej, gdzie dyrektora znaleziono przez potral ogłoszeniowy. :)

Cytat:
Wyższa Szkoła zatrudni pracownika na stanowisko Dyrektora wydziału w charakterze Dziekana. Trzy kierunki studiów: kosmetologia, dietetyka i administracja. Mile widziane doświadczenie pracy w Wyższej Szkole.




 
 
Szukanie pracy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-16, 12:10   

Chochlik, dobrze wiedzieć, że taką pracę mogę w przyszłości znaleźć nawet przez portal ogłoszeniowy. :D



 
 
Szukanie pracy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-16, 14:07   

Podać ci link do tego ogłoszenia? :D



 
 
Szukanie pracy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-16, 14:29   

Chochlik, chętnie zobaczę. :lol:



 
 
Szukanie pracy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-17, 12:37   

Jeszcze jedno ogłoszenie (fragment), które mnie rozczuliło:

Cytat:
w związku z dynamicznym rozwojem, [firma X] poszukuje ambitne i kreatywne osoby na stanowisko:

RECEPCJONISTKA


Jak bardzo trzeba być kreatywnym, żeby siedzieć w recepcji? I jak bardzo to jest rozwijające zajęcie, że trzeba być ambitnym?




 
 
Szukanie pracy
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-22, 18:11   

Cóż, znalazłem artykuł "Janusze CV, czyli jak zrujnować szansę na nową pracę".






Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Szukanie pracy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10452
Skąd: świat

Wysłany: 2015-10-22, 18:42   

Myślałam, że już się dzisiaj nie uśmiechnę, ale to mnie rozwaliło na łopatki:
Cytat:
6. Kompromitujące błędy
Jeśli o czymś masz małe pojęcie, to nie sil się na błyśnięcie. Na przykład program nazywa się Excel, a nie Exel, ani Excell. Jeśli piszesz po niemiecku i swój stan cywilny chcesz określić jako „panna”, to nie ściągaj z horoskopu, bo wyjdzie Ci „Familienstand: Jungfrau”. Czyli „dziewica”. Zamiast profesjonalnie robi się śmiesznie.

O masakra, to jest boskie :śmiech:

A słyszałam, że przesyłanie CV w każdej wersji niż PDF też jest niemile widziane. Szczególnie w korporacjach.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szukanie pracy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 20:35   

Szamanka napisał/a:
przesyłanie CV w każdej wersji niż PDF też jest niemile widziane

Niekoniecznie. Miałam kilka przypadków, że koniecznie chcieli plik w Wordzie. Nie wiem po co.
Poza tym jak dajesz .pdf, masz dużo większe szanse, że tekst się nie rozjedzie, kiedy ktoś go otworzy w nie takim programie, jak twój, a nikt życzliwy ne zmieni nic w jego treści.




 
 
Szukanie pracy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10452
Skąd: świat

Wysłany: 2015-10-23, 15:26   

Ja długo miałam w Wordzie, ale jak się dowiedziałam o tym jak rekrutujący mają niezły ubaw z kandydatów o nieprofesjonalnie zrobione CV, to od razu zmieniałam. :P
Oczywiście do Worda się nie przyznałam. :D
Kolega pracuje w branży informatycznej i jak opowiadał o "kwiatkach w CV", to mi aż było głupio i zaczęłam się zastanawiać, czy na pewno moje CV nie jest aż tak beznadziejne. :P




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Szukanie pracy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 15:53   

Szamanka, zawsze dobrze jest pokazać to drugiej osobie przed wysłaniem dokądkolwiek... albo pięciu osobom.



 
 
Szukanie pracy
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-10-28, 10:54   

Chochlik napisał/a:
Jak bardzo trzeba być kreatywnym, żeby siedzieć w recepcji? I jak bardzo to jest rozwijające zajęcie, że trzeba być ambitnym?


Plus list motywacyjny, w którym musisz udowodnić JAK BARDZO zawsze chciałaś pracować jako kreatywna recepcjonistka.







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Szukanie pracy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-10-28, 11:15   

Usagi napisał/a:
Plus list motywacyjny, w którym musisz udowodnić JAK BARDZO zawsze chciałaś pracować jako kreatywna recepcjonistka.


No wiesz. Ja już etap przekonywania kogośtamkogoś o moim płomiennym pragnieniu zastępowania sprzątaczki w pobliskiej szkole na jakimś szczątkowym etacie mam już za sobą. Czułam się w matrixie i naprawdę nie byłabym zdziwiona, jakbym zakwalifikowała się na etap rozmów, gdzie musiałabym odpowiadać na pytania w stylu "jakim jest pani zwierzęciem" etc.




Disqualified as a human being.
 
 
Szukanie pracy
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-10-28, 12:20   

Mustela Nivalis napisał/a:
naprawdę nie byłabym zdziwiona, jakbym zakwalifikowała się na etap rozmów, gdzie musiałabym odpowiadać na pytania w stylu "jakim jest pani zwierzęciem" etc.


Ja też. Wydaje mi się, że takie cudowne pytania pozornie kreatywne, a tak naprawdę kretyńskie lubią dawać duże korporacje. :roll:







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Szukanie pracy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12