Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-10, 17:39   

Nie ukrywam ran ani blizn przed nikim z wyjątkiem mamy.
W pracy muszę zaklejać świeże rany plastrem (nie lubię tego), bo zdarza się, że zedrę strup i zakrwawię swoje 'dzieło' i trzeba zaczynać pracę od początku. Jak dotąd współpracusie wierzą w różne 'wypadki z udziałem ostrej krawędzi metalowego stołu', ale szalenie mnie ciekawi jak długo zajmie im wyartykułowanie swoich wątpliwości.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Emdżej
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-18, 15:28   

Ja świeże rany najczęściej ukrywam, a z bliznami to wszystko mi jedno, nie czuję potrzeby by je ukrywać, poza tym też nikt o nic nie pyta



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-09-18, 16:45   

Wydawało mi się, że dzisiaj na korepetycjach moja uczennica zobaczyła moje blizny... Nie zwracałam uwagi na moją rękę, a nagle patrzę, a ona się wlepia w nią... szybko ją schowałam, na szczęście o nic nie pytała. Ale jestem prawie pewna, że widziała.
Boję się, że moi uczniowie w liceum zauważą blizny...

Tak z innej beczki, mam na studiach koleżankę, która ma na rękach trochę blizn. Niektóre dosyć mocne... Kilka razy już miałam chęć się zapytać, 'co jej się stało', ale nawet jeśli się cieła to przecież się nie przyzna, a ja nie mam śmiałości spytać.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
savanna
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-18, 17:30   

Nie reagują, bo nie widzą - przynajmniej ci ludzie, którzy mają dla mnie jakieś znaczenie. Mam obsesję trochę na tym punkcie, ale blizny mam na nogach, więc łatwo je ukryć. Boję się, że jak zobaczą to zostanę okrzyknięta wariatką.
Obcy ludzie nie zwracają uwagi.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-09-18, 19:37   

?wieże blizny ukrywam pod długimi rękawami... wciąż się boję, że ktoś zapyta.. nie wiem czy byłabym w stanie odpowiedzieć. Ostatnio już moja mama zobaczyło więc stwierdziłam, że skoro wie to nie mam już tego przed kim ukrywać. Martwię się, że zapyta. :|



"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
Ostatnio zmieniony przez Chloe 2012-09-18, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-09-18, 19:45   

-CO CI SIĘ STAŁO W RĘKĘ?!?! *uciekają z krzykiem; dzwonią po karetkę z kaftanem*
-Puma mnie zaatakowała. :)

Koniec tematu. Nie mam potrzeby nikomu się tłumaczyć, tym bardziej nie mam zamiaru grzać się w bluzach przy 30*C, żeby tylko nikt nie zobaczył. Rozumiem, że dla niektórych osób to ważne, by nikt nie widział blizn, ale mnie powoli zaczyna to zwisać, co kto pomyśli, i tak mi na nikim nie zależy.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-18, 20:08   

Taka prawda...
Z czasem gdy przyzwyczaimy się do blizn a jest lato to zwisa nam czy kros widzi czy nie... Co prawda dyskomfort jest ale da się przeżyć




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10447
Skąd: świat

Wysłany: 2012-09-19, 08:42   

Ja się do swoich blizn chyba nigdy nie przyzwyczaję. Jest mi cholernie źle z tym, że je mam.
Co jakiś czas sobie wmawiam, że są coraz bledsze, mniej widoczne.
Niestety musiałam przerwać chodzenie do dermatologa ze względów finansowych ale kiedyś do niego wrócę.
Nie wiem jak inni reagują na moje blizny bo ich nie pokazuję - tak wstydzę się ich i dopóki je mam, to nigdy nie założę stroju kąpielowego... czyli nigdy :roll:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-09-19, 14:14   

Psychosis, może zamiast odkładać pieniądze na samochód - jak inni - odkładaj sobie parę groszy tygodniowo czy miesięcznie, na laserowe usuwanie. :)
Po jakimś czasie będzie Cię stać i pójdziemy sobie na plażę.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10447
Skąd: świat

Wysłany: 2012-09-19, 17:30   

Sadist napisał/a:
Psychosis, może zamiast odkładać pieniądze na samochód - jak inni - odkładaj sobie parę groszy tygodniowo czy miesięcznie, na laserowe usuwanie.

Po laserowym ponoć i tak zostają ślady, więc nie wiem czy się opłaca.

Sadist napisał/a:
Po jakimś czasie będzie Cię stać i pójdziemy sobie na plażę.

Heh, fajnie by było ;)




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-09-20, 09:39   

Psychosis napisał/a:
dopóki je mam, to nigdy nie założę stroju kąpielowego... czyli nigdy


To sobie możemy podać ręce, bo ja też nigdy nie założe stroju, nie chodzę na basen ani nie noszę krótkich spodenek, ani w topów ani nic co odkrywa ramiona.
Cóż...nawarzyło się piwa, to je teraz trzeba pić. Ale w zasadzie to się z tym w pewien sposób pogodziłam.

Sadist napisał/a:
-Puma mnie zaatakowała.


He he... Jak mnie syn zapytał co mi się stało jak zobaczył pierwszy raz czerwone jeszcze blizny na przedramieniu to mu powiedziałam, że zaatakował mnie tygrys szablozębny :D , w pierwszym momencie uwierzył.

meggi napisał/a:
Kilka razy już miałam chęć się zapytać, 'co jej się stało', ale nawet jeśli się cieła to przecież się nie przyzna, a ja nie mam śmiałości spytać.


Pewnie też bym się spytała. A ona Twoich blizn nie widziała?




"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
wojtek369
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-23, 13:28   

Z dnia na dzień więcej blizn, z dnia na dzień więcej ran, a reakcja mojej przyjaciółki była dla mnie bardzo zła... Powiedziała mi że jeśli nie potrafi mi pomóc to znaczy że nie jest dobrą przyjaciółką... Jest, ale to ja gubie sie we własnym życiu i codziennych problemach, które wcale nie są takie proste...



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-09-24, 12:18   

Nie wiem, jak reagują ludzie na moje blizny, bo zwyczajnie nie zwracam na to uwagi. Mam gdzieś to, co ludzie myślą o moich bliznach. BLizny to ja i jeśli nie akceptują blizn, to i mnie nie akceptują. Nie robię wielkiego problemu z blizn, nie zasłaniam ich jakoś bardzo. Kurcze popełniłam kiedyś błąd i cięłam się. Teraz tego nie robię. ALe trzeba płacić za błędy przeszłości.

A jak widzę w autobusie jakiegoś moherka, który mi sie przygląda to odpowiadam takim jadowitym spojrzeniem, że od razu odwraca wzrok.

Prawda jest taka, że jeśli my nie będziemy zwracać zbytnio uwagi na blizny to i ludzie nie będą się tym przejmować.




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-29, 17:16   

To Ja napisze inaczej, o przygodzie która mi się ostatnio przytrafiła. Ja nie mam blizn po cięciu ale za to mam tatuaże na rękach,są dosyć widoczne. Wracając ostatnio pociągiem do domu z terapii... Upał,przedział pociągowy,w moim przedziale cztere osoby i mały chłopczyk,Ja wiem siedem,osiem lat,jak to dziecko biegało po przedziale. Czytałem gazete i nie bardzo mnie interesowała sytuacja,do czasu. I nagle słysze pytanie tego chłopczyka...
-mamo a dlaczego ten Pan ma obrazki na rękach ?.
-bo ma..
Nie reagowałem.
-Ale mamo dlaczego ?
-Bo ten Pan siedział w wiezieniu i tam mu to zrobili.
chłopczyk ucichł.
I nagle widze że kieruje się do mnie,szarpie mi nogawke i ze szczerością pyta..
-A za co siedziałeś ?
Odpowiedziałem.
-Za zabójstwo pewnej Pani która swemu dziecku opowiadała głupoty.
Dziecko zastygło,Pani w średnim wieku spaliła cegłe.
Wysiadłem na mojej stacji.
Po tym wydarzeniu coś sobie uświadomiłem,że tak samo z moimi tatuażami jak z waszymi bliznami,nie powinnysmy się przejmować opiniami ludzi którzy nas nie znają,tym bardziej starają się nas ocenić.
Pozdrawiam. :>




Ostatnio zmieniony przez 2012-09-29, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-29, 18:01   

Sniper napisał/a:
-Za zabójstwo pewnej Pani która swemu dziecku opowiadała głupoty.

Mistrz ciętej riposty - genialne!
Mercy napisał/a:
Osoby które siedziały robią sobie takie tatuaże to coś tam znaczy

W Polsce łezki pod okiem znaczą tęsknotę za wolnością i robione są przez osoby z długimi wyrokami... w USA niektórzy członkowie gangów robią sobie łzę za każdą zabitą przez siebie osobę.

A w temacie... od miesiąca chodzę w pracy w krótkim rękawku - muszę nosić mundurek - wymogi czystości... i jeszcze nikt nie zareagował, a te osoby co mnie poznały to wiedzą jak wyglądają moje ręce... ciekawa jestem czy nie widzą czy udają, że nie widzą.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-09-29, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14