Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-14, 07:49   

Areva napisał/a:
Jak osoba 25 letnia może mieć 2 lata doświadczenia w kierunkowej pracy np. bankowość?

1. Matura - 18 lat. Studia licencjackie - 3 lata, czyli kończy je w wieku 21 lat. Do 25 zdąży mieć 4 lata pracy.
2. Matura - 18 lat. Studia magisterskie - 5 lat, czyli do 25 zdąży mieć właśnie 2 lata pracy.
3. Matura - 18 lat. Policealny technik ekonomista - 2 lata, czyli do 25 zdąży mieć 5 lat pracy.




Ostatnio zmieniony przez 2014-08-14, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Areva 



Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2014
Posty: 85
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-14, 09:04   

Chochliku, nie spotkałam się jeszcze z tym, żeby ktoś studiował na dobrej uczelni, robił studia dzienne i miał czas na pełen etat od pn do pt nabywał doświadczenie w konkretnej pracy (która wymaga wykształcenia wyższego+2 lat doświadczenia w pracy na takim, lub podobnym stanowisku), albo żeby po zwykłym technikum przyjęli do banku na staż. Więc tak to piękna teoria mijająca się z praktyką i rzeczywistością. Bo to co wypisałaś owszem, jest możliwe, ale nie praktyczne.



 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-14, 09:25   

Areva napisał/a:
teoria mijająca się z praktyką

A widzisz, że poza technikum zaznaczyłam dwie opcje studiów z pracą rozpoczętą PO uzyskaniu dyplomu?




 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Areva 



Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2014
Posty: 85
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-14, 16:37   

Oczywiście że widzę. Z tym że piszę w sumie na własnym przykładzie.
Że nawet PO uzyskaniu dyplomu - nie przyjęto do pracy, bo... brak doświadczenia. Lata lecą, doświadczenia brak. Bo zaraz po studiach nie chcą przyjąć "świeżaka" i douczyć, wolą osobę która już w zawodzie pracowała. Więc ciężko Chochliku o doświadczenie, by spełniać później wygórowane wymogi ewentualnych szefów.

I owszem zgadzam się z Tobą w 100% że "teoretycznie" można mieć 2 lata doświadczenia do 25 roku życia. Ale w praktyce wychodzi po prostu rzadko. Przynajmniej w mojej części Polski.




 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-14, 16:47   

Też mnie irytowały takie wysokie wymagania co do doświadczenia. Ale skoro to zamieszczają takie ogłoszenia, to najwyraźniej znajdują się osoby spełniające te wyśrubowane kryteria.



 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Areva 



Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2014
Posty: 85
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-14, 17:08   

Zaq, może i znajdują. Pozytywnie takim osobom zazdroszczę, że bezpośrednio po studiach udało im się dopaść pracę kierunkową.

Jednak denerwujące wymagania, często też spełniają np. osoby z otoczenia danego szefa tj. córka, wnuczka, córka dobrego kolegi, syn koleżanki etc. - ma studia, nie ma studiów, nie ważne - ważne że ma "grube plecy" i porządne znajomości.

Może to oznacza, że jednak bezrobocie jest lenistwem gdzie po tysiącu wysłanych CV, dana osoba (bez znajomości) się rozleniwia i troszkę przestaje wierzyć w powodzenie. :?




 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-14, 18:09   

Zdarza się, oczywiście nie wszędzie, ale zdarza się, że wymagania w ogłoszeniu są ustawiane pod konkretną osobę. Taki przykład z kosmosu: "Zatrudnię panią do mięsnego po sinologii, 3 lata doświadczenia w pracy w Chinach", bo w miasteczku są dwie takie osoby z czego jedna to kuzynka szefa. Ogłoszenie jest przecież jednak uczciwe i każdy ma równe szanse.



 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
neuroticat 
stary nick: pocek



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 31
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-08-15, 13:51   

Chochlik napisał/a:
Areva napisał/a:
Jak osoba 25 letnia może mieć 2 lata doświadczenia w kierunkowej pracy np. bankowość?

1. Matura - 18 lat. Studia licencjackie - 3 lata, czyli kończy je w wieku 21 lat. Do 25 zdąży mieć 4 lata pracy.
2. Matura - 18 lat. Studia magisterskie - 5 lat, czyli do 25 zdąży mieć właśnie 2 lata pracy.
3. Matura - 18 lat. Policealny technik ekonomista - 2 lata, czyli do 25 zdąży mieć 5 lat pracy.



Wszystko przy założeniu, że ktoś znajdzie pracę w zawodzie.
Problem bezrobocia młodzieży to nie jest tylko polski problem.


Zaq napisał/a:
Też mnie irytowały takie wysokie wymagania co do doświadczenia. Ale skoro to zamieszczają takie ogłoszenia, to najwyraźniej znajdują się osoby spełniające te wyśrubowane kryteria.


To świadczy tylko o ilości mięsa armatniego występującego na rynku pracy.
Rynek pracodawcy niestety.




 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
panna_zuzanna 



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Sie 2015
Posty: 63
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-08-25, 10:57   

Praca w Polsce jest, tylko trzeba chcieć pracować.

Oczywiście jak ktoś ma wielkie wymagania i chce pracować w zawodzie, albo chce sobie siedzieć w biurze i popijać kawusię, albo nic nie robić, a zarobić, to przykro mi. Tacy pracy nie znajdą. I to wynika raczej z lenistwa. Ludziom się nie chce, a chcą zarabiać kokosy. Tak się nie da.

Ja mam zawód, a pracuję w ogromnej firmie, na taśmie, jako zwykły szary robol.
Jak się chce, to się znajdzie pracę.

Są tacy, którzy siedzą na bezrobociu, a kiedy Urząd znajduje dla nich ofertę, to kręcą nosem, bo "ja tam nie pójdę", "ja tam nie chcę"... No to sory gregory... Niech dalej sobie siedzą i nic nie robią.




 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 11:29   

panna_zuzanna napisał/a:
wielkie wymagania i chce pracować w zawodzie

Nie uważam tego za wielkie wymaganie. Nie po to robię milion dodatkowych kursów, szkoleń i zaczynam kolejne kierunki studiów, jednocześnie zdobywając mnóstwo doświadczenia, żeby potem nie pracować w zawodzie.




 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 12:11   

panna_zuzanna, nie kazdy moze pracowac fizycznie. Ja np. nie moge, a pracuje. Tylko czekam az cos mi sie stanie... Pokazac ci jak od tej pracy wygladam?



 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
panna_zuzanna 



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Sie 2015
Posty: 63
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-08-25, 13:45   

Czasem bywa i tak, ale wierzę na słowo.



 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 14:46   

panna_zuzanna napisał/a:
jak ktoś ma wielkie wymagania i chce pracować w zawodzie
Nie wiem czy to miałaś na myśli, ale zabrzmiało jakbyś chęć pracy zgodnie z nabytym wykształceniem uważałaś za jakąś fanaberię.



 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 17:17   

panna_zuzanna, a czy ty czasami nie jesteś kobietą? Nie miałaś nigdy sytuacji "nie zatrudnię pani, bo może pani zajść w ciążę" lub "skoro ma pani dziecko, to będzie pani często na zwolnienia chodzić"? A osoby po pięćdziesiątce? Też pewnie ze zwykłego lenistwa nie mogą dostać pracy.



 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 18:12   

Chochlik napisał/a:
panna_zuzanna, a czy ty czasami nie jesteś kobietą? Nie miałaś nigdy sytuacji "nie zatrudnię pani, bo może pani zajść w ciążę" lub "skoro ma pani dziecko, to będzie pani często na zwolnienia chodzić"? A osoby po pięćdziesiątce? Też pewnie ze zwykłego lenistwa nie mogą dostać pracy.

Plus przypadek młodej osoby, która pracy nie dostała przez to, że... skoro przeszła w życiu tyle operacji i ma zdiagnozowaną chorobę tarczycy, to na peeeewno będzie co chwila na L4. Tłumaczenia, że to nie są choroby utrudniające normalne funkcjonowanie na nic się zdały.




 
 
Bezrobocie czy raczej lenistwo?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12