Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie od drugiej osoby
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-20, 11:02   

Odetta napisał/a:
To moja pierwsza miłość w życiu. Nie wiem, jak się zachować.

Wiesz, nikt nie wie, jak się zachować - i to jest całkiem naturalne. Nie ma żadnych określonych zasad czy schematów działania, którymi mogłabyś się kierować. Pewnych rzeczy trzeba doświadczyć, spróbować, żeby nauczyć się, jak to powinno wyglądać.
Odetta napisał/a:
Raczej mam pewność, że nikt nie będzie mnie chciał. Mam prawie 20 lat, a nigdy nie miałam chłopaka. Inne dziewczyny mają za sobą 2, 3 związki, a ja nic. I nie widać, by cokolwiek miało się zmienić.

:facepalm:
To, że nie masz nikogo teraz absolutnie nie oznacza, że nikt nigdy Cię nie zechce. Może nie trafiłaś jeszcze na właściwą osobę, może potrzebujesz jeszcze dać sobie trochę czasu. Ja mam prawie 21 lat, i też nigdy wcześniej nikogo nie miałam - i to o niczym nie świadczy... Niektórzy mają więcej związków, inni mniej - i naprawdę nie definiuje to w żaden sposób Twojej wartości.




 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-20, 11:22   

Arya napisał/a:
Może nie trafiłaś jeszcze na właściwą osobę, może potrzebujesz jeszcze dać sobie trochę czasu.






 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
lukas 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 319
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-02-20, 14:04   

22 lata bez żadnej partnerki. Mając 19 wśród znajomych praktycznie nie miałem kobiet, a nowych kontaktów nawiązać nie umiałem, myślałem, że nie mogę być atrakcyjny dla kobiet. Sytuacja zaczęła się poprawiać niecały rok temu, czyli gdy miałem lat 21. Masz jeszcze czas ;)

Zapomniałem dodać, że pierwszych "potencjalnych partnerek" trzymałem się dość kurczowo (choć bez prześladowania), a najlepszym lekarstwem na olewanie mnie była kolejna kobieta na którą mogłem skierować swą uwagę. Teraz już mi przeszło.




 
 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
CandleTea 



Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 108
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-20, 23:53   

Ja się bardzo uzależniam od ludzi. Robię wszystko tak, żeby byli zadowoleni - albo chociaż tak, żeby nie byli niezadowoleni. Muszę spędzać z ludźmi czas, szczególnie z chłopakiem, inaczej czuję się beznadziejnie źle i od razu jestem samotna.



 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 32
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2015-07-21, 01:13   

To zabawne, a być może trochę przerażające, ale moje obecne szczęście jest mocno związane z uzależnieniem od mojej dziewczyny. I choć wiem, że chcę ją już na zawsze, a ona mnie, to stwierdzam, że nie ma uzależnienia, z którego nie umiem się wyleczyć. Zwyczajnie zbyt wiele mam ich za sobą.



Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
BloodyMary 



Wiek: 29
Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 62
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-08-20, 12:12   

Szybko uzależniam się od ludzi. Dla ukochanej osoby jestem w stanie zrobić wszystko. Nie potrafię być sama, zawsze musi być ktoś ze mną czy dla mnie.



Perfekcja należy się tylko silnym, sama nie przyjdzie, trzeba na nią zapracować.
Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-08-20, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
intouchable 
Zołza



Wiek: 39
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-24, 21:01   

Ciągle się zastanawiam, czy to uzależnienie też mnie dotyczy. Mam wrażenie, że tak. Ciężko mi po rozstaniu, nie mogę się odnaleźć. Dodatkowo wszystko bardzo biorę do siebie, co utrudnia mi dojście do siebie. Bardzo kocham i bardzo cierpię...



"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2015-10-24, 23:26   

Ja już nie chcę się od nikogo uzależnić, wyszło mi to na olbrzymie zło... Pomimo że dawno to przerwałam, część problemu dalej za mną podąża.



 
 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-08-15, 16:22   

Ja już chyba mam zespół odstawienny... Gdyby nie przyjaciółki i koleżanki...



 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-19, 08:33   

A co myślicie o uzależnieniu od terapeuty i lekarza?
Wiem, że w trakcie terapii musi być taki czas, że pomiędzy pacjentem a terapeutą (w moim przypadku także lekarzem, bo spotykam się z nim bardzo często) tworzy się bardzo silna więź. I tak być musi, bez tego terapia nie ma prawa się powieść. Pytanie tylko jak odróżnić uzależnienie od więzi terapeutycznej?

Czasem się zastanawiam jak to jest u mnie. Wiem, że gdy przyjdzie czas na zakończenie leczenia to ta więź będzie stopniowo przez rok, może nawet dłużej, rozluźniana. Ale boję się tego, boję się, że okaże się, że bez spadochronu nie daję rady.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 10:28   

Niedotykalna napisał/a:
Ale boję się tego, boję się, że okaże się, że bez spadochronu nie daję rady.

A może właśnie w czasie terapii dostajesz spadochron, uczysz się jak go zastosować, jak o niego dbać, jak otworzyć, kiedy otworzyć, aby się później nie roztrzaskać.




 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 13:30   

Niedotykalna napisał/a:
Pytanie tylko jak odróżnić uzależnienie od więzi terapeutycznej?

Myślę, że w więzi terapeutycznej o wiele łatwiej jest sobie poradzić w czasie dłuższych przerw od terapii... niż w przypadku uzależnienia, gdy każda rozłąka powoduje cierpienie i lęk przed odrzuceniem. :drapanie: To moje rozmyślania, nie wiem jak to się rozróżnia naukowo.




 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-20, 09:47   

Lennei napisał/a:
A może właśnie w czasie terapii dostajesz spadochron, uczysz się jak go zastosować, jak o niego dbać, jak otworzyć, kiedy otworzyć, aby się później nie roztrzaskać.

To prawda. Na terapii uczę się być emocjonalnie niezależna od rodziców i moich znajomych, uczę się trochę siebie. I są tego efekty - nie jestem chyba uzależniona od nikogo. Poza terapeutą i lekarzem, ale może rzeczywiście masz rację, że na terapii odnajdę narzędzia do tego, by samodzielnie i świadomie otwierać spadochron. Do końca terapii jeszcze dużo czasu, więc nie powinnam panikować, ale czasem mi się zdarza.

Arya napisał/a:
Myślę, że w więzi terapeutycznej o wiele łatwiej jest sobie poradzić w czasie dłuższych przerw od terapii... niż w przypadku uzależnienia, gdy każda rozłąka powoduje cierpienie i lęk przed odrzuceniem. :drapanie: To moje rozmyślania, nie wiem jak to się rozróżnia naukowo.

Obecnie zajmuje się mną moja lekarka (nie ma lepszej pod słońcem :P ) i mam cały sierpień bez terapeuty, ale o dziwo dobrze to znoszę. A tak się bałam. Może z zakończeniem terapii będzie podobnie... Czas pokażę. Jakby nie patrzeć, celem terapii jest także nauka samodzielności.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 10:54   

Uwolniłam się i od dłuższego już czasu szukam siebie. Nieciekawe uczucie.



 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-04, 19:05   

Jestem uzależniona od jednej osoby, nie wiem czy uzależnienie to dobre określenie czy to może zbyt mocne przywiązanie. To ktoś z mojej rodziny... Czasami czuje się tak, że bez niej sobie nie poradzę, ona w tym nie pomaga, już kilka razy słyszałam słowa, że bez jej pomocy "to chyba bym zdechła". Czasami wpycha się tam gdzie nie trzeba a gdy mówię, żeby tego nie robiła to kwituje to słowami "że samemu to tak głupio". Moja też jest w tym wina: zamiast robić to co chce, to zachowuje się tak byle tylko jej nie podpaść... To rujnuje naszą relacje, unikam kontaktów z nią i zamiast no nie wiem "miłych uczuć" coraz bardziej i częściej nienawidzę jej.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Uzależnienie od drugiej osoby
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12