Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Blizny - usuwać czy nie?
Autor Wiadomość
seta.czystej 


Wiek: 32
Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 102
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-02-18, 20:34   

Ja swoich blizn nie mam zamiaru usuwać, w końcu sama je sobie zrobiłam. Niektóre zniknęły same, niektóre raczej już nie znikną. Każda z nich była z jakiegoś powodu, który był i dalej jest dla mnie ważny. Poza tym pewnie będą kolejne.

Przyznaję, że te najgorsze ukrywam przed wszystkimi. Nienawidzę tych spojrzeń ludzi, którzy patrzą na mnie z obrzydzeniem i widzą we mnie czubka, który powinien być w kaftanie lub, co gorsze, stwierdzą, że ze mną "porozmawiają" i mi pomogą, mimo że nie mają o niczym bladego pojęcia a ich jedyny argument to "no przecież tak nie można...". Takich wybawicieli mam serdecznie dosyć!

Int. Zło.




Ostatnio zmieniony przez 2015-02-18, 20:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Kissa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-28, 21:44   

Usuwam. Staram się tez nie dopuszczać do powstawania . Co mi strup odchodzi to bombarduję masciami od blizn. Resztę robi letnie słoneczko.



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-01, 14:37   

Kissa, zastanawia mnie to - w jaki sposób starasz się nie dopuszczać do powstania blizny?



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Kissa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-03, 16:44   

YukikoKanade, mówiłam - maści.



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
lekkapatologia 
Sinusoida



Wiek: 32
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 1817
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-03-03, 18:17   

Mi one nie przeszkadzają, nie są w jakimś widocznym miejscu więc nie ma z tym jakiegoś problemu.



Nie wiem jak ty. Mało ludziom wierzę
Mam wrażenie, że się gubią, kiedy mówią szczerze
Czuję, czuję, że pulsują moje bzduromierze.
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Odetta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-03, 21:02   

Moje widać dopiero wtedy, gdy ktoś się mocno przypatrzy przy świetle, więc nie usuwam. Gorzej jest z ranami :/



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-03, 22:11   

Kissa, ale jak strup odchodzi, to pod nim już jest blizna. W takim razie starasz się ją uniewidocznić, a nie nie doprowadzić do jej powstania. Brzmiało to dla mnie tak, jakbyś miała jakiś sposób na, nie wiem, dbanie o ranę czy coś w tym rodzaju, po którym nie zostają blizny. xD



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Kumishial 



Dołączyła: 13 Mar 2015
Posty: 54
Skąd: świat

Wysłany: 2015-03-14, 16:01   

Cytat:
życie podsunęło mi pytanie, które chciałabym Wam zadać: czy chcielibyście pozbyć się swoich blizn? co one tak właściwie dla Was znaczą? są chlubą czy wręcz przeciwnie - przekleństwem? jak czulibyście się bez nich?


Gdybym miała taką możliwość, usunęłabym je. Owszem, są częścią mnie, jednakże bez nich mogłabym cieszyć się życiem w pełni. Za każdym razem, gdyby zrobiło mi się smutno, popatrzyłabym na "pustą" już rękę i uśmiechnęłabym się. Czułabym, że zostawiłam starą siebie i witałabym dzień jako całkowicie nowa osoba. Po bliznach pozostałyby już tylko niekoniecznie miłe wspomnienia :)




 
 
Blizny - usuwać czy nie?
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2015-04-08, 16:44   

Hej czy ktoś orientuje się ile kosztuje usunięcie blizn i czy jest ono skuteczne do tego stopnia że tych blizn nie widać czy są one widoczne.



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
CandleTea 



Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 108
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-23, 00:06   

Czasami myślę o ile łatwiej byłoby mi bez tych blizn, chociaż tych na rękach, bo nogi to i tak na ogół mam schowane w spodnie/rajstopy.
Ale potem stwierdzam, że to w sumie część mnie, że co się stało to się nie odstanie i skoro zrobiłam sobie krzywdę i są po tym widoczne ślady to tak już ma być i tyle. Robiłam dużo żeby chociaż rozjaśnić blizny i na ogół nic to nie dawało, dopiero po dłuższym czasie robiły się jaśniejsze, same z siebie, ale nigdy nie znikają.
Jednak gdybym miała wybór - wszystkie moje blizny znikną albo zostaną tak jak są teraz - zostawiłabym je.




 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-23, 11:12   

Ja bym z chęcią usunęła blizny z ud. Dopiero teraz widzę jaki to jest problem, ciagle sie z nimi chować.



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-07-29, 19:23   

Jedyne blizny, których z chęcią chciałabym się pozbyć i które faktycznie mi przeszkadzają to te na dekolcie. Niby nie jest ich dużo i dość łatwo je ukryć, ale w tym momencie są chyba moim największym kompleksem. :roll:



Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-29, 19:33   

Kiedyś nie wyobrażałam sobie usunięcia moich blizn. Byłam do nich przywiązana i kiedy zaczynały blednąć byłam przerażona i miałam myśli, że powinnam zrobić nowe.
Obecnie wolałabym ich nie mieć w ogóle. Oddzielić grubą kreską przeszłość i nie przypominać sobie codziennie o tym co było patrząc na rękę. Gdybym miała więcej pieniędzy to bym usunęła je laserowo.




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-08-10, 17:59   

Ostatnio coraz częściej myślę o tym, by pozbyć się blizn. Wielokrotnie stają się powodem do wstydu.



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Świetlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-16, 15:14   

Blizny nie są powodem do wstydu. Są dowodem tego, że wyszedłem cało z tej walki. Zresztą większość mi już zeszła, zostały tylko drobne na rękach.



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12