Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2019-01-06, 23:52
Bezsenność
Autor Wiadomość
Inesse
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-18, 08:33   Bezsenność

Czy ktoś z was na forum ma problemy ze spaniem/usypianiem/budzeniem się w nocy ?
Czy macie jakieś własne, może domowe sposoby na radzenie sobie z tym problemem ?




Ostatnio zmieniony przez 2010-02-01, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bezsenność
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-18, 10:54   

Już przestałam odwalać z budzeniem się w nocy bez powodu, ale byle szmer stawia mnie na nogi! Nie ma na to sposobu. Łykając antydepresanty spałam dobrze. Ale nie wrócę do nich.

No i koszmary... już nieco, nieco lepiej... Na powrót zaczynają być... normalnie dziwne :lol: ale nie straszne...




 
 
Bezsenność
Inesse
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-26, 12:41   

ostatnio zle sypiam..chodze o 3 lub 4 spac..rozmawiam sobie na gg. Dobrze, ze ktos jest bo bym robila cos glupiego



 
 
Bezsenność
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 13:26   

gdyby nie leki, nie śpię w ogóle. Na tabletkach jest to sen po 4 - 5 godzin.
Jestem już tym zmęczona.




 
 
Bezsenność
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2010-01-05, 14:30   

Mam straszne problemy ze snem. Nie potrafię zasnąć, budzę się w nocy i wcześnie wstaję. Rano jestem wyczerpana.
Do tego nękają mnie koszmary - kilka razy zdarzyło mi się krzyczeć.
Usypia mnie tylko końska dawka benzo.
(kurde ja mam fioła na punkcie tych dragów czy to już uzależnienie?)




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Bezsenność
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 22:16   

Od trzech, już prawie czterech tygodni nie śpię, a jeśli już to 1-2h, w porywie do 3. Jeśli już usnę, to mam jakieś głupie sny, koszmary. Wysiadam już fizycznie.

Jakieś sposoby na bezsenność? Polecacie jakieś leki nasenne?

lit.//Aga




Ostatnio zmieniony przez 2010-01-06, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bezsenność
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 22:26   

Cytat:
Jakieś sposoby na bezsenność? Polecacie jakieś leki nasenne?


One i tak są tylko na receptę, więc rzucanie nazwami nic nie da. Sugerowana wizyta u specjalisty, albo chociaż cioła-pierwszego -kontaktu ;) bo się wykończysz.




 
 
Bezsenność
gosc
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 22:42   

Ja wczoraj znalazłam nowy sposób na zaśnięcie prawie natychmiastowe.
Najpierw się naczytałam pierdół o relaksacji, oczyszczaniu umysłu przed snem itd. a potem - "spróbuję".
Się położyłam w mej opinii bardzo wygodnie (na plecach, nogi jakbym siedziała po turecku i ręce wzdłuż ciała :lol: ), rozluźniłam się nie myśląc o niczym, potem uznałam, że się skupię na oddychaniu no i się skupiłam.
Kolejne wspomnienie to poranek, czyli po dwóch minutach po prostu mi się urwał film :shock:




 
 
Bezsenność
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 22:53   

Albo wyobrażanie sobie, że schodzisz w dół po spiralnych schodach...

To wszystko to jest wstęp do medytacji lub autohipnozy - umiejętnie użyty. Użyty ot tak, może wspomagać zasypianie. Wprowadza mózg w stan fal alfa, które mogą być furtką do snu.




 
 
Bezsenność
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-07, 21:22   

Tracy, w sensie do domowego? Ale ja się boję lekarzy :/



 
 
Bezsenność
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-07, 22:02   

Masz kłopoty ze snem, nerwobóle... co jeszcze? Obniżony nastrój?

To wszystko są zaburzenia psychosomatyczne. Nie wiem co dokładnie Cię złapało... Depresja czy nerwica, czy co jeszcze, ale EWIDENTNIE coś. Tak naprawdę powinnaś iść do psychiatry (na marginesie to ONI się specjalizują w zaburzeniach snu). Ale jeśli nie chcesz się leczyć, skocz chociaż do pierwszego kontaktu, domowego, whatever. Musisz funkcjonować, a więc spać.




 
 
Bezsenność
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-08, 00:22   

Z nastrojem jest wszystko ok. Daję sobie radę, jestem zadowolona z życia jako tako. Czasem w nocy pojawią się głupie myśli, ale to z przemęczenia pewnie.

Boję się psychiatry, nawet jak coś to nie wiem, gdzie jest tutaj jakaś poradnia.

lit.//Aga




Ostatnio zmieniony przez 2010-01-08, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bezsenność
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 19:38   

Gdy za dużo o czymś myślę, gdy się za dużo denerwuję i gdy za dużo się stresuję - wtedy cierpię na bezsenność... A jak już zasnę to miewam jakieś koszmarne sny. :?



 
 
Bezsenność
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-18, 14:02   

Ilość snu do którego zdolny jest mój organizm drastycznie się zmniejszyła. I co z tego, że trochę śpię, jak się budzę co godzinę?!



 
 
Bezsenność
bella
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-18, 17:44   

zastanawiam się, co jest gorsze... bezsenność czy nadmierna hiper-senność... bezsenność jest okropna, ale ja np. o wiele gorzej znoszę psychicznie tę drugą fazę, w którą niestety znów wkroczyłam... o wiele bardziej wolę od niej bezsenność (i całe jej konsekwencje) :?



 
 
Bezsenność
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 17