Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Żurawek
2018-04-30, 13:06
Zwątpiłam w ludzi
Autor Wiadomość
forever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 20:04   Zwątpiłam w ludzi

Dzisiaj totalnie zwątpiłam w ludzi, w to, że można im naprawdę zaufać.
Nie wiem czy kogokolwiek to interesuje tutaj na forum, ale łatwiej może mi będzie jeśli powiem to tutaj niżeli.. pójdę się ciąć, bo..
otóż właśnie w wieku 12-13 lat poznałam przez internet pewnego chłopaka, utrzymywaliśmy kontakt mejlowy do tej pory, mieszkaliśmy na 2 końcach Polski więc możliwości spotkania się nie było, poza tym jest parę lat starszy(23 lata ma obecnie). Uznawałam go nie tyle za przyjaciela, co za osobę z którą mogę porozmawiać na każdy temat i jako jednemu z nielicznych postanowiłam zaufać i tak się stało.. Jakby nie patrzeć "znaliśmy" się, a raczej ja teraz okazuje się on znał mnie 5 lat. A dzisiaj.. okazało się, że to wszystko co o nim 'wiedziałam' to był zbiór kłamstw.. już sama nie wiem co mam tym myśleć, co z nim zrobić... Był ostatnią osobą, której chciałam ufać. Teraz mam nauczkę, że naprawdę nie warto.




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-27, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zwątpiłam w ludzi
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-07-21, 20:30   

Czego dotyczyły owe kłamstwa? Myślę, że nie ma co generalizować - to, że okłamał Cie jeden koleś nie znaczy, że nie warto komukolwiek zaufać. Jeśli Cię to jakoś rani to myślę, że po prostu powinnaś być ostrożniejsza, ale nie zamykać się na zaufanie względem innych osób : )



"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Zwątpiłam w ludzi
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 20:34   

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej... Nie możemy wrzucać wszystkich do jednego worka... Zwyczajnie trzeba być czujniejszym, troszeczkę mniej ufnym i na przyszłość ostrożniejszym.



 
 
Zwątpiłam w ludzi
forever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 21:09   

byłam bardzo ostrożna, a jednak zawsze kończyło się w ten sam sposób. Dlatego właśnie nie mam przyjaciół już od paru dobrych lat. A czego dotyczyły te kłamstwa.. wszystkiego. Począwszy od imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania, szkoły, pracy, zainteresowań, itd. dosłownie wszystko.
A jednak zamknięcie się jest dobre, 'praktykuje' jakiegoś czasu, dzięki temu uniknęłam tylko niepotrzebnych rozczarowań i smutku. Niestety innego wyjścia jeszcze nie widzę.




 
 
Zwątpiłam w ludzi
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-07-21, 21:41   

forever a wcześniejsze osoby dlaczego zawodziły Twoje zaufanie?



"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Zwątpiłam w ludzi
forever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 21:50   

Bo odchodzili, nie było ich wtedy kiedy potrzebowałam ich, zdradzali, wykorzystywali moje zaufanie, gdy im się zwierzałam to nie dotrzymywali danej obietnicy milczenia i po kilku dniach wiedzieli o tym wszyscy, bawili się mną, moimi uczuciami. Kiedyś byłam bardzo otwartą osobą, pełną radości, a teraz co.. staję się totalnym odludkiem, bo wolę sama cierpieć jakiś czas, niż z innymi i odczuwać ból pare razy mocniej.



 
 
Zwątpiłam w ludzi
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-07-21, 22:10   

Tak to jest z niektórymi, że przychodzą i odchodzą albo okazują się kompletnymi debilami. A powiedz - mimo wszystko chciałabyś znaleźć kogoś, kogo mogłabyś nazwać swoim przyjacielem?



"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Zwątpiłam w ludzi
forever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 22:19   

Chciałabym, naprawdę chciałabym mieć , potrzebuję kogoś takiego, ale boję się, może jestem zbyt wielkim tchórzem skoro nie chcę już ryzykować, próbować..



 
 
Zwątpiłam w ludzi
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-07-21, 22:54   

Jednak prawdziwi przyjaciele nie są czymś, co można znaleźć na ulicy. Czasami trzeba trochę się namęczyć i przejść by w końcu znaleźć kogoś takiego. Nie trać wiary w ludzi i nie przestawaj szukać. Od porażek w trakcie poszukiwań gorsze jest tylko ich zaprzestanie : )



"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Zwątpiłam w ludzi
forever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 23:21   

Niby masz rację, ale jestem już chyba zbyt zmęczona tym wszystkim. Nie wiem czy jest sens. Poza tym.. przez ten czas już się przyzwyczaiłam do tego, że jestem sama.



 
 
Zwątpiłam w ludzi
quietis 


Wiek: 28
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 172
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-07-22, 20:47   

znam to. ja się nacięłam na większości osób, które do tej pory poznałam. a najbardziej na tej, której najbardziej ufałam.

nie poddaję się.

poznałam też dobrych ludzi. wierzę, że nie każdy jest zły, po prostu czasami trzeba poczekać, albo poszukać... świat generalnie jest teraz zły, ale dobrzy ludzie jak najbardziej istnieją.

nie warto się zamykać.




 
 
Zwątpiłam w ludzi
forever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-22, 22:17   

Może masz rację, nie każdy jest zły. Kiedyś zbyt szybko ufałam ludziom i teraz tego żałuję, obecnie mam problem by komuś zaufać i pokazać swoją prawdziwą twarz, b boję się, że wykorzysta to w jakiś sposób.



 
 
Zwątpiłam w ludzi
forever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-22, 22:55   

Tak planuję zrobić. Zobaczymy co z tego wyjdzie, może będzie dobrze, w końcu jestem lepszym słuchaczem niż mówcą.



 
 
Zwątpiłam w ludzi
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-07-23, 00:11   

Ja miałam podobnie, też przejechałam się na wielu, wielu osobach. W sumie każdy w swoim życiu spotyka takie osoby, tylko jedni mniej, a drudzy więcej. Zawsze myślałam, że każdy człowiek jest dobry i każdemu ślepo wierzyłam, jeśli tylko się do mnie uśmiechnął i wyciągnął w moją stronę rękę. Obecnie nie jestem już tak otwarta jak kiedyś, nowo poznanym osobom pokazuje swoje inne "ja", czyli wyluzowaną, uśmiechniętą, rozgadaną, mającą wszystko gdzieś osobę. Prawdę znają tylko 2 osoby i tego się trzymam. Spotkasz w swoim życiu na pewno kiedyś taką osobę, której będziesz mogła powierzyć swoje tajemnice, ale takie relacje wymagają czasu i pracy. Wiem jak boli zdrada i jak się odechciewa po czymś takim poznać kogoś nowego. Ale dasz radę, jesteś młoda, wszystko przed Tobą :)



 
 
 
Zwątpiłam w ludzi
forever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-23, 00:54   

Też tak robię, dla nowo poznanych mam maskę, która ukazuję szczęśliwą, bezproblemową, uśmiechniętą itd. dziewczynę. Jedynie tutaj uznałam, że nie ma czego ukrywać jeśli chcę żeby ktoś mi naprawdę pomógł, bo pewnie i tak nikogo z Was nie poznam w rzeczywistym świecie, czego szkoda myślę, choć może akurat jakieś wyjątki się zdarzą.
A na zaufanie, bym mogła zdjąć tę maskę będzie ktoś musiał dość długo 'pracować'. A jeśli nie będzie nikogo takiego.. trudno, chyba przyzwyczaiłam się już.




 
 
Zwątpiłam w ludzi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13