Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Perfekcjonizm
Autor Wiadomość
NothingSpecial 



Wiek: 29
Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 320
Skąd: świat

Wysłany: 2013-01-01, 10:58   

Emaleth, dobry demot :P , no nie są nie są, a w dodatku jakie upierdliwe.



I think a bullet
might hurt a little bit less
than this loneliness.
 
 
Perfekcjonizm
Gość

Wysłany: 2013-03-17, 17:27   

Perfekcjonizm jest dobijający. Nie lubię robić czegoś na "odwal się", zawsze się staram wszystko zrobić jak najlepiej. Tylko nieważne ile czasu temu poświęcę, jak się postaram i tak nigdy nie będzie to zrobione tak bym była z siebie zadowolona... Sama sobie za wysoko stawiam poprzeczki, a kiedy nie jestem w stanie temu sprostać jestem wkurzona sama na siebie (co powoduje, że chcę się ukarać i wtedy jest mi najciężej opanować się by sobie czegoś nie zrobić). A jednocześnie czuję się do niczego, że nie jestem w stanie odpowiednio podołać nawet najprostszym obowiązkom. W efekcie nieraz nie chcę się za coś w ogóle brać bo wiem, że nie podołam własnym oczekiwaniom.



 
 
Perfekcjonizm
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-03-17, 17:41   

Ja potrafię pisać idealną notatkę ręcznie przez godzinę lub dwie ( idealne pismo, wykresy, tabele, uwielbiam tzw. "mapy myśli.", oczywiście ważniejsze info wyróżnione kolorem. ) Ale! Jeżeli popełnię jakąś literówkę, czy krzywą linię na końcu notatki to muszę pisać wszystko od nowa, bo nie jestem w stanie się z tego uczyć. -.-



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Perfekcjonizm
Gość

Wysłany: 2013-03-17, 18:52   

PanFoster, mam to samo. Strasznie męczące, jak mało czasu na naukę. Ale przecież nie można się uczyć z brzydkiej kartki... Nie umiałabym robić tego 'na odwal się'.



 
 
Perfekcjonizm
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-17, 20:14   

Mam dokładnie to samo, jednak staram się to przełamywać. W każdej dziedzinie. Zapisuję np. "kilka", zamiast dokładnej liczby, używam takich wyrazów, które nie określają tak dobitnie. Wtedy łamię schemat a jednocześnie jest coś użyteczne.

Trwało, ale dało.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Perfekcjonizm
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-23, 18:54   

Mój perfekcjonizm jest czasami powodem tego, że część rzeczy zdarza mi się odkładać na bliżej nieokreślone później, a przez to niekiedy nie ruszać ich wcale.
Zawsze mam takie poczucie, że chciałabym wszystko zrobić w 100%, najlepiej jak potrafię, wkładając w to całą siebie. A jeśli czuję, że nie zdążę czegoś zrobić, albo nie zdążę zrobić perfekcyjnie, to wtedy mam jakieś takie dziwne poczucie porażki.
Staram się z tym walczyć - jeśli mam coś do zrobienia to staram się za to zabrać od razu, zgodnie z tym, że lepiej zrobić niewiele (albo każdego dnia po trochu) niż nie zabrać się za to wcale.




 
 
Perfekcjonizm
cruella
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-28, 20:15   

Chyba nic mnie tak w życiu nie męczy jak dążenie do perfekcji. Ciągle czepiam się swojego wyglądu, katuję się dietami i ćwiczeniami, planuję operacje plastyczne, wpędziłam się w zaburzenia odżywiania zamiast... po prostu siebie zaakceptować. Oszczędziłabym sobie nerwicy, wypadających garściami włosów i braku snu. Tylko łatwo powiedzieć, ale bardzo się staram i pracuję nad tym.
I miałam tak samo jak PanFoster z notatkami. Zamiast się uczyć, traciłam czas na perfekcyjne notatki - musiało być równo, wszystko w punktach, kolory itp. A po całej tej katordze, przeczytałam je może raz i chowałam do plecaka. :roll:




 
 
Perfekcjonizm
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-21, 21:27   

:zlotalopata:

Scarlet Halo, obrazki z lewej strony są bardziej satysfakcjonujące. ;D
Mój perfekcjonizm jest jednym z powodów, dla których Nic Nie Robię.




 
 
Perfekcjonizm
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 15:36   

inifitei napisał/a:
Mój perfekcjonizm jest jednym z powodów, dla których Nic Nie Robię.

Dążysz do perfekcyjnego lenistwa? ;)




 
 
Perfekcjonizm
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-22, 17:29   

Vida, a jakże. ; ) Jestem chyba blisko ideału.



 
 
Perfekcjonizm
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-04-28, 23:10   

Aż się dziwię, że mnie tu jeszcze nie było.
Już od najmłodszych lat przejawiałam objawy chorego perfekcjonizmu. W przedszkolu potrafiłam układać dzieciom rzeczy w szafkach, bo drażniło mnie to, że są nierówne (nie, nie miały nic przeciwko ;) ) czy zabawki na sali. Wszystkie moje zeszyty, prace plastyczne były dopracowane, jeśli gdzieś wyjechałam poza linię - kartka szła do kosza i zaczynałam od nowa. Co prawda teraz już nie popadam w takie skrajności, ale to głównie dlatego, że mam strasznie niechlujne pismo i gdybym chciała poprawiać każdą literkę to... nie opłacałoby mi się pisać.
Nic natomiast nie zmieniło się w kwestii zaspokajania moich często zbyt wygórowanych ambicji. Jednak świadomość tego, jak bardzo utrudnia mi to życie, mobilizuje mnie do pracy. W końcu nie wszystko musi być na 100%... czasem można zejść odrobinę niżej i świat się nie zawali.




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Perfekcjonizm
Mamona 



Wiek: 27
Dołączyła: 16 Kwi 2016
Posty: 61
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-04-30, 10:34   

PanFoster napisał/a:
Ja potrafię pisać idealną notatkę ręcznie przez godzinę lub dwie ( idealne pismo, wykresy, tabele, uwielbiam tzw. "mapy myśli.", oczywiście ważniejsze info wyróżnione kolorem. )


A jeszcze jak zakreślacz nie zaznaczy dokładnie! Takich "suchych", bez kolorów to nie umiem się uczyć. Jak coś robię, to ma być równo. Tylko ostatnio nie mam siły i jak czasem spojrzę na swój stolik/pokój/życie to sam widok mnie dobija.




 
 
Perfekcjonizm
Cezar00 
Zdezintegrowany



Wiek: 29
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 858
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-02, 00:03   

No to poniekąd i temat dla mnie.
Jak piszę to ok, bazgram jak kura pazurem, ale z tym się pogodziłem. Ale jak mam się uczyć to też, wszystko ładnie i równo spisane. Jak chowałem np wczoraj grabie, łopaty, szpadle i taczki do piwnicy to musiało też być wszystko jedno obok drugiego i wyczyszczone.
Jak parkuję auto w garażu to też najlepiej jak stoi idealnie na środku :roll:
I tak, albo totalny burdel że np na fotelu kilka warstw koszul i koszulek, albo perfekcyjny porządek, że wszystko pochowane i poukładane idealnie, by nic nie wystawało czy jakoś nierówno leżało.




"Mam w sobie tyle ładu i porządku co przedszkola."

Mam całe życie by umrzeć, więc nie będe się spieszyć."
 
 
 
Perfekcjonizm
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-04, 23:19   

Cytat:
I tak, albo totalny burdel że np na fotelu kilka warstw koszul i koszulek, albo perfekcyjny porządek, że wszystko pochowane i poukładane idealnie, by nic nie wystawało czy jakoś nierówno leżało.

Mam podobnie. Albo jedna albo druga skrajność.
Ale perfekcjonizm może zabić w sensie dosłownym. Na przykład w przypadku anoreksji.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Perfekcjonizm
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-07, 11:39   

Znam to i ciężko z tym walczyć. Najgorsze jest to, że jeśli wiem, że nie uda mi się czegoś zrobić w 100% perfekcyjnie to nie podejmuję się tego w ogóle. Najgorzej było na studiach. Logiczne było dla mnie, że każdy ma swoje mocne i słabe strony, ale jak dostałam trójke z przedmiotu, którego nie rozumiem to panikowałam. Panikowałam już podczas egzaminu. Perfekcjonizm utrudnia życie.



"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Perfekcjonizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13