Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Perfekcjonizm
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2012-07-10, 07:11   

Nie ma czegoś takiego jak osoba perfekcyjna, więc dążenie do bycie idealnym nie ma sensu. Można natomiast dążyć do bycia idealnym wg swoich przekonań np. gitarzysta chce opanować instrument do perfekcji albo chrześcijanin chce być idealnym chrześcijaninem przestrzegając reguł tej religii. Nie da się udoskonalić w każdej dziedzinie życia bo to co się podoba jednym to innym już nie.



 
 
Perfekcjonizm
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-10, 13:29   

Często mam ogromny problem z kontrolowaniem swojego perfekcjonizmu, wszystko musi być według mojego zdania idealnie, ciężko mi podjąć się jakiejś aktywności, jeśli wiem, że nie będę mogła jej wykonać perfekcyjnie lub chociaż na 100% swoich możliwości. I strasznie się denerwuję, kiedy coś nie wychodzi mi tak, jak miało wyjść w zamierzeniach.

Staram się sobie tłumaczyć, że nie chodzi o perfekcję, ale o jakikolwiek krok do przodu, postęp, bo ideału i tak nigdy nie dosięgnę i niepotrzebnie mnie to stresuje. No, ale myśli sobie, a podświadomość sobie 8) .




 
 
Perfekcjonizm
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2012-12-10, 18:22   

Mam spory problem ze swoim perfekcjonizmem. Tworzy sporo obsesji, zwłaszcza w ED jest to widoczne. Staram się w tym momencie doceniać, że zrobiłam 9 zadań na 10, a nie skupiać się na tym jednym, którego mi się nie udało, bo po prostu za dużo od siebie chciałam wymagać, ale jest ciężko. Cholernie ciężko.



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Perfekcjonizm
NothingSpecial 



Wiek: 29
Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 320
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-18, 16:39   

ho, mam dokładnie tak samo. Jeśli chodzi o ED to jeżeli zjem, np. chociaż 50 kcal więcej niż sobie zaplanowałam to może wywołać napad. A tak ogólnie to rzadko jestem zadowolona ze swoich osiągnięć, nawet jak np. dostanę 5 ze sprawdzianu, ale mam jakiś drobny błąd to jestem zła, bo nie było idealnie.



I think a bullet
might hurt a little bit less
than this loneliness.
 
 
Perfekcjonizm
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2012-12-18, 17:29   

NothingSpecial, znam to. Wykonanie 9/10 zadań zabija poczucie winy, że nie zdążyło się wykonać tego ostatniego, choć tak naprawdę wymagania są zawyżone.



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Perfekcjonizm
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2012-12-22, 12:10   

Wszystko chcę zrobić jak najlepiej, zawsze daję z siebie 100%, a i tak zazwyczaj nie jestem zadowolona z siebie, z efektów mojej pracy. Powtarzam sobie, że mogłam to zrobić lepiej, że powinnam jeszcze bardziej się postarać.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Perfekcjonizm
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-22, 14:50   

Każdą porażkę przypisuję swojemu niedbalstwu, powierzchowności. Na spradzianach, kartkówkach i konkursach, robię błędy w najprostszych zadaniach. Nie umiem się skupić w 100% i dać z siebie 100%. Aa jednak daje mi się we znaki, mimo że moja abstynencja trwa prawie od wakacji. Jestem bardzo niepewna siebie. Szkoła jest idealnym miejscem, żeby tę niepewność pokazać. Cały czas boję się kompromitacji.. :/



 
 
Perfekcjonizm
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-22, 16:03   

Nie jestem perfekcjonistką, ale chciałabym.
I znów budzi się we mnie zazdrość, bo koleżanka, która przed chwilą u mnie była, opowiadała jak to dwa razy umyła podłogę i sześć razy, powolutku prasowała dłuuugą firankę, a potem i tak nie była zadowolona, choć nie było na niej żadnego zagniecenia. O czymkolwiek mi opowiada - musi być perfekcyjne.
A mi jest przed nią wstyd, bo weszła do mojego mieszkania, gdzie na podłodze leżą zabawki psa, koc na łóżku jest wygnieciony, podłoga nieumyta, naczynia po obiedzie jeszcze nie wytarte... Miałam się właśnie za to zabrać, ale przeszła mi ochota, bo "cokolwiek zrobię, będzie wyglądało gorzej, niż gdyby zrobiła to ona" :|




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Perfekcjonizm
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-22, 16:17   

Ella napisał/a:
I znów budzi się we mnie zazdrość, bo koleżanka, która przed chwilą u mnie była, opowiadała jak to dwa razy umyła podłogę i sześć razy, powolutku prasowała dłuuugą firankę, a potem i tak nie była zadowolona

A czego tu zazdrościć? Że ktoś cenne godziny swojego życia poświęca na wieczne poprawianie nic nie znaczących szczegółów nigdy nie osiągając żadnej satysfakcji ze swojego wysiłku? To taka fajna opcja?




 
 
Perfekcjonizm
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-22, 16:37   

Emaleth, w sumie... nie spojrzałam na to z tej strony. Dzięki, masz rację :)

I tak sobie pomyślałam, że ok, może nie posprzątam mieszkania tak perfekcyjnie, jak zrobiłaby to ona, ale zrobię to tak dobrze, jak JA potrafię. I to powinno mi wystarczyć.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Perfekcjonizm
NothingSpecial 



Wiek: 29
Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 320
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-22, 18:11   

Ella, może być też tak, że to ona zazdrości Ci zdrowego podejścia do tych spraw i czuję się "zniewolona" przez własny perfekcjonizm.



I think a bullet
might hurt a little bit less
than this loneliness.
 
 
Perfekcjonizm
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2012-12-22, 19:34   

Ella, niestety ale perfekcjonizm oznacza wieczne niezadowolenie.



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Perfekcjonizm
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-23, 16:53   

NothingSpecial, rzecz w tym, że ona nie uważa się za perfekcjonistkę. Po prostu nie chce powielać wzorców swojej mamy, która zawsze miała bałagan.
Lecz druga sprawa - fakt, zazdrości mi. Może akurat nie 'zdrowego podejścia do tych spraw', ale wielu innych...

ho, wiem, wiem :/

Pochwalę się, że sprzątnęłam mieszkanie tak dobrze jak potrafiłam i jestem z tego zadowolona.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Perfekcjonizm
NothingSpecial 



Wiek: 29
Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 320
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-23, 17:37   

Ella, tak trzymaj :) .



I think a bullet
might hurt a little bit less
than this loneliness.
 
 
Perfekcjonizm
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-01, 00:19   


Właśnie dlatego pedanteria i perfekcjonizm nie są fajne ;)




 
 
Perfekcjonizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12