Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-23, 19:26   Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?

Jakoś tak natchnęła mnie rozmowa z Nusem odnośnie tego co powinno być podstawą udanego związku. Co według Was stanowi receptę na "... i żyli długo i szczęśliwie"?
Jak wiele powinno być w związku pasji i pożądania? Jak wiele przyjaźni, zaufania i bliskości? Jak wiele poświęcenia, świadomego wyboru, narzucenia sobie pewnych zasad i rzeczy? A może według Was związek powinien zawierać w sobie coś jeszcze?




 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Gość

Wysłany: 2012-06-24, 18:39   

Związek to połączenie przyjaźni, wierności, pewnego psychicznego przywiązania ale z daniem partnerowi zupełnej wolności w swoich wyborach... kochanie go jakim jest, a nie takim jakim my chcielibyśmy by był. No i dobrze gdy się nam seksualnie podoba. Z osobami które się nam nie podobają tez można stworzyć szczęśliwe związki, no ale jednak sex jest potrzebny i dobrze jakby dawał radość. Dla mnie związek to przyjaźń + sex.

PS. Wyobraź sobie siebie i jego mających 50 lat i długie lata przed sobą gdy już fizycznie się nie pociągacie. Czy wtedy wolałabyś jego czy tez załowałabyś że nie wybrałaś prawdziwego przyjaciela z którym zawsze można pogadać?




Ostatnio zmieniony przez Gość 2012-06-24, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-24, 23:18   

Nusquam napisał/a:
Z osobami które się nam nie podobają tez można stworzyć szczęśliwe związki, no ale jednak sex jest potrzebny i dobrze jakby dawał radość.

Czy ja wiem czy można... jakoś zupełnie sobie nie wyobrażam związku gdzie każdy stosunek byłby na zasadzie "flaga na ryj i za ojczyznę", bo to by oznaczało, że nigdy bym nie miała ochoty na ten seks... i robiłabym to tylko po to żeby zadowolić partnera. Niby sport to zdrowie i w ogóle, ale niestety facet zazwyczaj marudzi jeżeli dziewczyna tylko leży jak kłoda i zastanawia się czy sufit pomalować, więc trzeba udawać wielkie pożądanie...
Nusquam napisał/a:
Wyobraź sobie siebie i jego mających 50 lat i długie lata przed sobą gdy już fizycznie się nie pociągacie. Czy wtedy wolałabyś jego czy tez załowałabyś że nie wybrałaś prawdziwego przyjaciela z którym zawsze można pogadać?

"Przyjaciel z którym można pogadać" i tak poleci na pierwszą lepszą młodą d*pę kiedy moje ciało przestanie być dla niego atrakcyjne, więc skoro jeden i drugi wymienią mnie na młodszy model to chyba wolę przystojniaka.

A stricte co do tematu... nie wierzę w szczęśliwe wieloletnie związki. Wierzę w wieloletnie związki z wygody albo wyboru. Część par uznaje, że rozstanie by zbyt wiele zmieniło w ich życiu, a właściwie tolerują swoją obecność, więc po co sobie komplikować życie jak można trwać w tym co jest. Reszta ze względów religijnych albo ze względu na dzieci pozostaje w niesatysfakcjonującej relacji, bo widzą w tym większy sens. W teorii na miłość składa się świadomy wybór bycia z kimś, przyjaźń i pożądanie. Jeżeli wszystkie 3 elementy są silne to równie silny powinien być związek... w praktyce podejrzewam, że można sobie umacniać te filary ile się tylko chce, a i tak się skończy z ręką w nocniku i złamanym sercem.

Oj ja coś dzisiaj zmierzła jestem...




 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Gość

Wysłany: 2012-06-25, 07:46   

Cytat:
"Przyjaciel z którym można pogadać" i tak poleci na pierwszą lepszą młodą d*pę kiedy moje ciało przestanie być dla niego atrakcyjne


To sie nazywa kryzys wieku średniego i nie każdy w tym czasie musi "zaliczyć" 20 lat młodszą panienkę :D

Cytat:
więc skoro jeden i drugi wymienią mnie na młodszy model to chyba wolę przystojniaka.


No z takim podejściem to niewykluczone.

Cytat:
A stricte co do tematu... nie wierzę w szczęśliwe wieloletnie związki.


Ja wierze. Nie widziałem jeszcze takiego ale wierze. Dajcie dziecku pomarzyć.

Cytat:
Część par uznaje, że rozstanie by zbyt wiele zmieniło w ich życiu, a właściwie tolerują swoją obecność, więc po co sobie komplikować życie jak można trwać w tym co jest.


No tak. Choć rozwodów cała masa w dzisiejszym świecie też świadczy o złym doborze partnera. Można też powiedzieć że kobieta ma rodzić dzieci, a facet zapładniać jak najwiecej kobiet... ale to już nie brzmi romantrycznie. Ale może i tak jest. Jak już pisałem "dajcie dziecku pomarzyć", wierze że można stworzyć szczęsliwy wieloletni związek zakończony śmiercią.




 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-06-25, 10:23   

Mi się wydaje że nie da się tak jednoznacznie określić na czym powinien opierać się związek bo każdy potrzebuje czegoś innego.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Gość

Wysłany: 2012-06-25, 12:34   

zgadzam się z Mercy, trzeba dobrać się tak by razem robić to co się lubi, a nie wzajemnie nawet niechcący się ograniczać lub nie pozwalać spełniać marzeń.



 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 14:33   

A ja dzisiaj w WO przeczytałam coś takiego:
Cytat:
Nie ma dobrych związków bez kryzysów i tych dużych, i tych małych. Jeśli ludzie w związku chronią się za wszelką cenę przed kryzysami, to właśnie wtedy pracują na rzecz jego rozpadu. Wartością jest umiejętność wychodzenia z kryzysów, z różnicy oczekiwań, zdań, a nie unikanie trudnych sytuacji. W związku nie można się nie ranić. Każda odmowa, niespełnienie oczekiwań, odmienne zdanie, atak zazdrości, odreagowana na partnerze wściekłość, nie mówiąc już o zdradzie, zagrożeniu odejściem, to ciągłe wzajemne ranienie się. Trzeba o tym wiedzieć i dbać o uczucia partnera.

Zgadzacie się z tym? Jaki macie do tego stosunek? Zaintrygował mnie ten punkt widzenia, że nie da się wzajemnie nie ranić będąc z kimś w związku...




 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Sudi 
F O R G I V E M E



Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 783
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-08, 14:42   

Moim zdaniem związek powinien przede wszystkim opierać się na szczerości, gdy nie ufamy sobie nawzajem to nie ma przyszłości. Ważne również jest dogadywanie się, najlepiej gdy masz w swojej drugiej połówce przyjaciela, kumpla i kochanka.



MISERABLE LIFE
 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
BloodyMary 



Wiek: 28
Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 62
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-10-08, 19:30   

Związek powinien opierać się na szczerości, zaufaniu. Partnerzy powinni troszczyć się o siebie i wpierać w ciężkich chwilach. Każdy pragnie miłości, ale nie każdy potrafi ją docenić i pielęgnować.



Perfekcja należy się tylko silnym, sama nie przyjdzie, trzeba na nią zapracować.
 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
desolate
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-10, 15:40   

Trochę wyolbrzymili słowo "ranić", bo dla mnie oznacza to tyle, co poniewierać kogoś, mieszać z błotem. Normalne, że dwoje ludzi się dociera, mogą mieć różne zdania i z tego powodu dochodzi do sprzeczek, ale dla mnie to jest normalne zachowanie. Nie da się być z kimś równie idealnym i zgadzać się z każdym słowem. Dlatego nie rozumiem słowa "ranić" w kontekście posiadania odmiennego zdania.

No i tak jak napisali - nie można się nie ranić. Ale wyrzucając to zdanie, a czytając resztę, to ja to rozumiem jako szukanie rozwiązań, nie chowanie urazy, bo później, długo zbierane wyjdą na wierzch.




 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Stasiek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-10, 17:13   

Związek oczywiście powinien sie opierać na uczuciu, zaufaniu, wierności, szczerości i rozmowie. Jednak w kwestii zaufania powiedziałbym, że nie może to być całkowite zaufanie. Warto jednak gdzieś tam zrobić sobie dwa kroki w tył od zaufania i przyjmować do siebie różne możliwości. To jest ważne, ponieważ kiedy dostrzegasz zagrożenie, możesz sie bardziej starać i Porozmawiać o swoich zmartwieniach/przemyśleniach z partnerem/ką.



 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-10-10, 18:43   

Stasiek napisał/a:
Jednak w kwestii zaufania powiedziałbym, że nie może to być całkowite zaufanie.


W końcu ktoś o podobnych poglądach w sprawie zaufania :modły: :D




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-10, 18:44   

Stasiek napisał/a:
Jednak w kwestii zaufania powiedziałbym, że nie może to być całkowite zaufanie.

Co to znaczy "całkowite zaufanie"?




 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Ravexn 



Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 99
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-10-11, 23:26   

bastith napisał/a:
Stasiek napisał/a:
Jednak w kwestii zaufania powiedziałbym, że nie może to być całkowite zaufanie.


W końcu ktoś o podobnych poglądach w sprawie zaufania :modły: :D


W takim razie po co pchać się w bliski układ z osobą, której nie jesteśmy w stanie w pełni zaufać i powierzyć swoich najgorszych sekretów?




Cause life, it hits so hard that I couldn't breathe.
 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-10-12, 07:47   

Ravexn napisał/a:
której nie jesteśmy w stanie w pełni zaufać i powierzyć swoich najgorszych sekretów?


Ravexn, nie zrozumiałaś. Tu nie chodzi o sekrety. Mój mąż wie o mnie wszystko - i te dobre i najgorsze rzeczy. I wiem, że mogę mu w tej kwestii ufać, ale jest pewna sprawa w której nie potrafię (a może nie chcę) zaufać do końca. Mowa tu o wierności. Jest jeszcze kilka innych spraw w których zachowuję dozę ostrożności. Może to się wydaje dziwne, ale taka sytuacja pozwala mi czuć się bezpieczniej w związku. :roll: A Stasiek chyba miał na myśli to samo, albo ja źle zinterpretowałam jego post. :)




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Na czym powinien opierać się związek dwojga ludzi?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11