Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Autor Wiadomość
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-04, 10:48   

spacedementia, Tak jak powiedział Syriusz. Zależy to od pracodawcy.



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
nictakiego 



Wiek: 27
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-04, 15:36   

Zazwyczaj przy owocach pracuje się na akord, jeszcze chyba nie spotkałam się z zarabianiem na godziny :-/.



 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-04, 15:40   

Bardzo rzadko tak jest ze względu na to, że ludzie pracują powoli, a często nic nie robią.



 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
spacedementia 
disgusting girl



Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 828
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-04, 15:46   

To można wiedzieć jakie są mniej-więcej stawki?



 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-04, 15:52   

To też zależy od pracodawcy. Czy cham czy nie.



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-06, 05:30   

Zbiory na akord i określone kilogramy, w PL od 7zł brutto ewentualnie określona stawka na dzień 50zł +wyżywienie z tym wyżywieniem to rzadkość i umówmy się raczej bajka. :D Konkret, zależy co będziesz zbierać, bo skrzynka za jabka może i 2zł a skrzynka 20-25kg ma średnio ważyć, te mniejsze owocki wiśnie, maliny przykładowo stawka wacha Ci się w granicach 10zł (skrzynka). Jeśli interesuję Cię praca za granicą to obowiązują stawki wiekowe. spacedementia, Masz 19lat to 5,05€ za godzine brutto załóżmy, że to NL to średnia w zależności od godzin też przepracowanych, no ale minimalna tygodniówka to 180€ ale proste że zarobisz więcej, bo musisz zarobić na kwatere/ubezpieczenie/i inne których nie pamiętam. No liczmy że średnio tygodniowo pierdykniesz 240€-320€ lub wiecej na ręke.
To tylko tak mniej- więcej. Mogę się mylić co do naszych,no niby tyle a jak cham to narobisz się i Ci Nie zapłaci. A wtedy dzwoń do mnie. :evil:

Sorka za błedy nie śpie całą noc.
:ech:
System akordowy, efektywna i jaka wydajna praca. :D Najkorzystniejsze dla pracodawców i sprawiedliwe wynagrodzenie (ich zdaniem) dla pracownika, Ma Cie to zadowolić psychofizycznie zmotywować i wymusić wydajność. "Jaka praca, taka płaca" . :nvm: No niby się sprawdza ale mało wsród pracowników zadowolenia z akordu.



Cytat:
Mnie się wydaje że to zależy od pracodawcy

Pracodawca przy zbiorach w 99% Pójdzie na system akordowy do wynagradzania ów potencjalnego pracownika. Norma ,powyżej normy nigdy niżej normy. A stawki też się różnią na terenie polski.Także waga i stoper w ręke.




 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-06, 10:10   

Kruk, Dzięki wielkie. Przydadzą sie informacja. Z chamami też potrafię sobie radzić. ;]



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-25, 13:29   

Wygląda na to, że dostałam pierwszą w życiu pracę - w służbie informacyjnej na imprezach masowych. Na razie z pieniędzmi jestem do tyłu, bo musiałam zapłacić za szkolenie, ale po dwóch imprezach się zwróci, a nawet już trochę będę na plus. Pierwsza taka impreza odbywa się już dzisiaj. Oczywiście się zapisałam. Trochę się tym ekscytuję i stresuję, ale wydaje mi się, że dam radę. Cieszę się na to już :D



 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-25, 13:39   

mistral, trzymam kciuki, żeby poszło wszystko po Twojej myśli. :)



 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-25, 13:40   

mistral, co dokładnie będziesz robić? :)
No i na zapas: powodzenia!




 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 00:25   

Co prawda, za stara już jestem na temat, ale podejmującym pracę sezonową w te wakavje polecam nie robić na czarno! Ja się za młodych czasów nabrałam i natyrałam i wielkie g.. z tego miałam - umowa to mus!



 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-26, 11:49   

Arya napisał/a:
mistral, co dokładnie będziesz robić? :)

Głównym zadaniem było pilnowanie, żeby ludzie nie przeskakiwali przez barierkę, ale mnóstwo osób skakało i nic nie mogłam na to poradzić. Oprócz tego odpowiadałam na pytania typu gdzie jest wyjście. Niestety te całe służby informacyjne w ogóle nie są przygotowane do swojej funkcji. Nikt nam nie powiedział, jaki jest line up, co o której się zaczyna, kiedy otwierane jest które wejście i takie tam, przez co niektórzy ludzie (zresztą całkiem słusznie) się denerwowali. Gdyby to było lepiej zorganizowane, to praca byłaby znacznie przyjemniejsza.
Ale przeżyłam. Pierwsza praca za mną, fajnie.




 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 12:07   

mistral napisał/a:
Głównym zadaniem było pilnowanie, żeby ludzie nie przeskakiwali przez barierkę, ale mnóstwo osób skakało i nic nie mogłam na to poradzić.

Bo te barierki, to zostały tam ustawione dla ozdoby. Ludzie to czasem barany. Mam pod domem dawne lotnisko, obecnie zarośnięte trawą. Ludzie tam sobie na spacery z psami chodzą. Ostatnio tę trawę ogolili, zamknęli bramę. otworzyli drugą, żeby wpuszczać "zwiedzających", czy jak ich nazwać i zorganizowali piknik lotniczy. Wczoraj zatrzymałam się przed tą zamkniętą bramą, żeby strzelić fotkę samolotu przez kraty (bałam się, czy mnie ten ochroniarz nie przegoni, bo w końcu zdjęcia robię, a za wstęp nie zapłaciłam, ale zaryzykowałam, bo to w końcu zagrożenie dla bezpieczeństwa nie jest). I co? Akurat stójkowy otwierał jakiemuś samochodowi wyjazd i już jakiś debil, który razem ze mną się zatrzymał, wjeżdża do środka "bo tak", bo co z tego, że zamknięte, co z tego, że stoi ochroniarz w mundurze, co z tego, że jedzie właśnie rowerem na czołowe zdarzenie z wyjeżdżającym autem. On będzie jechał jak krowa i jeszcze będzie się z tym ochroniarzem kłócił.
:facepalm2:

A w temacie, to nie tylko przed osiemnastką umowa jest ważna. W każdym wieku ludzi chcą oszukać.




 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Przemek26
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-16, 17:53   

nictakiego napisał/a:
Zazwyczaj przy owocach pracuje się na akord, jeszcze chyba nie spotkałam się z zarabianiem na godziny :-/.


Czasem się tak zdarza ale to są bardzo niskie stawki




Ostatnio zmieniony przez Adriaen 2016-10-16, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-09-23, 00:14   

Pracował/pracuje lub zamierza ktoś pracować w fast foodzie typu McDonald's, KFC?

Od października idę na drugi rok studiów dziennych i zastanawiam się nad dorabianiem sobie właśnie w tego typu miejscach. Interesuje mnie Wasza opinia na temat pracy w takim miejscu, w szczególności z uwzględnieniem elastyczności grafiku. :)




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Praca dorywcza, praca dla młodzieży
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12