Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Komplementy
Autor Wiadomość
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 01:51   

Komplementy niepodszyte złośliwością są OK. Ale jeśli pada zdanie typu "fajnie, że są tak ekscentryczni ludzie jak Ty, świat jest wtedy kolorowy", albo "jakaś Ty szczuplutka, czy Ty w ogóle jesz coś", to mi się granat w kieszeni odbezpiecza.



 
 
Komplementy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 08:01   

Sourlie napisał/a:
Nie lubię słuchać komplementów od kogoś kogo nie znam. Dziwnie się wtedy czuję. Mam myśl, że ten ktoś chce mi się jedynie podlizać.


cruella napisał/a:
jak w ogóle odnosić się do "komplementów" tego typu?

To... był komplement. To, że masz inne standardy nie sprawia, że babcia chciała ci dogryźć. Dla niej po prostu byłaś z tego grona najładniejsza, a że cię nie znała, to użyła sposobu na określenie cię, który był neutralny lub (kto wie?) pozytywny w jej oczach.

Moja 'siostra' kiedyś usłyszała równie dziwny komplement. Przyjechał do nas w odwiedziny kolega ze swoją importowaną z Ghany żoną. Już wcześniej nam opowiadał, że w tej jej Afryce, to im kobieta grubsza, tym większe ma powodzenie. A Ela no... jest jej dużo. Kiedy usłyszała: "Ela, ale ty masz grubą dupę! :D ' grzecznie podziękowała. W naszym świecie to by była obelga, ale w świecie tamtej dziewczyny był to komplement.

nyaa, co jest nie tak z byciem ekscentrycznym?




 
 
Komplementy
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-01-03, 08:44   

Lubię być komplementowana, ale w granicach dobrego smaku. Chyba jak większość...
Z kolei drażnią mnie ludzie, których każde wypowiadane słowo ma za cel połechtanie twojej samooceny. Podpada mi to pod lizusostwo i irytuje.




 
 
Komplementy
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-01-03, 11:42   

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




Ostatnio zmieniony przez 2014-09-21, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Komplementy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-01-03, 16:41   

Chochlik napisał/a:
To... był komplement. To, że masz inne standardy nie sprawia, że babcia chciała ci dogryźć. Dla niej po prostu byłaś z tego grona najładniejsza, a że cię nie znała, to użyła sposobu na określenie cię, który był neutralny lub (kto wie?) pozytywny w jej oczach.


Ja słyszałam taką oto teorię. Tłumaczyły mi to niezależnie od siebie dwie starsze osoby. Twierdziły one, że generalnie pełniejsze kształty uważane były za "ich czasów" i "w ich rejonach" (gdziekolwiek były) za piękniejsze, zdrowsze, godne uwagi, "bo kobieta powinna mieć czym oddychać i na czym usiąść" etc. I mając tak ukształtowane upodobania uważają, że mówią komplement, doceniają zdrowy i ładny wygląd, a tymczasem bardzo często dowalają i robią przykrość młodej osobie.




Disqualified as a human being.
 
 
Komplementy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 16:46   

Mustela Nivalis napisał/a:
"ich czasów" i "w ich rejonach"

A także kiedyś tusza oznaczała, że ta osoba nie cierpi głodu, więc żyje w dostatku, co też nie jest bez znaczenia przy ocenie atrakcyjności. Dzisiaj to raczej biedni, którzy jedzą najtańsze zupki z proszku są grubi, a bogatych stać na koktajl z kalarepy i siłownię.




 
 
Komplementy
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 19:23   

Chochlik napisał/a:
nyaa, co jest nie tak z byciem ekscentrycznym?
Wszystko dobrze, do póki nie usłyszysz, że "dzięki takim dziwakom, jak Ty, świat jest ciekawszy".



 
 
Komplementy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 19:29   

nyaa napisał/a:
Wszystko dobrze, do póki nie usłyszysz, że "dzięki takim dziwakom, jak Ty, świat jest ciekawszy".

Ponowię pytanie: co z tym jest nie tak?




 
 
Komplementy
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 19:32   

Chochlik napisał/a:
co z tym jest nie tak?
Lubisz być nazywana dziwakiem?



 
 
Komplementy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 19:38   

Jeśli osoba, która to mówi używa tego słowa w pozytywnym kontekście, to nie widzę w tym nic złego. Często jestem nazywana "wredną babą" i się nie obrażam, bo wiem że osoba, która to mówi nie ma mi nic za złe.



 
 
Komplementy
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 19:43   

Chochlik, jeśli w pozytywnym kontekście - super, ale jeśli ktoś Ci powie coś, co na pierwszy rzut oka brzmi jak komplement, a po chwili wiesz, że to wredne wbijanie szpili?
Co innego stwierdzenie, żeś wredna i ironiczna, a co innego jesteś bezkompromisowa, będzie Ci z tym ciężko, powinnaś się dostosować!




 
 
Komplementy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-03, 19:48   

nyaa napisał/a:
jesteś bezkompromisowa, będzie Ci z tym ciężko, powinnaś się dostosować!

Mówienie co się powinno, a co nie chyba w ogóle nie zalicza się do komplementów ani obelg. Do tej kategorii bym włączyła opis tego jaki ktoś jest.

nyaa napisał/a:
na pierwszy rzut oka brzmi jak komplement, a po chwili wiesz, że to wredne wbijanie szpili

Wtedy to jest wredne wbijanie szpili, a nie komplement. Wyżej pisałaś o takim komplemencie, a nie złośliwości.




 
 
Komplementy
cruella
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-04, 01:08   

Chochlik napisał/a:
Dzisiaj to raczej biedni, którzy jedzą najtańsze zupki z proszku są grubi

Staram się chodzić na siłownię codziennie i ćwiczyć co najmniej półtorej godziny, nie jem śmieciowego jedzenia - jem głównie owoce tropikalne, dużo warzyw, z mięsa jedynie drób. I nie chudnę, nic a nic. Dlatego bardzo bolą mnie takie określenia a także ocenianie po pozorach. Jestem grubsza - na pewno wpie*dalam dziennie 5 tysięcy kalorii, co w takim razie stoi komukolwiek na przeszkodzie zwyzywać mnie od grubasów czy użyć kilku gorszych określeń, które słyszałam już w podstawówce. Wiem, że to temat o komplementach ale właściwie żadnych nie pamiętam, za to każdą obelgę pamiętam słowo w słowo i nawet po wielu latach ich wspomnienia okropnie bolą.




 
 
Komplementy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-04, 08:22   

cruella napisał/a:

Staram się chodzić na siłownię codziennie i ćwiczyć co najmniej półtorej godziny, nie jem śmieciowego jedzenia - jem głównie owoce tropikalne, dużo warzyw, z mięsa jedynie drób. I nie chudnę, nic a nic.

Nie mówię o tym, co ty ze sobą robisz (lub nie), ale o tym co kierowało tą babcią.




 
 
Komplementy
cruella
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-04, 10:45   

Co mają zupki chińskie czy siłownia do babci?



 
 
Komplementy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13