Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dentysta
Autor Wiadomość
SummertimePain 



Wiek: 26
Dołączyła: 18 Wrz 2015
Posty: 19
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-08-31, 19:02   

Moje przekleństwo, chociaż chodzę na kontrolę co dwa miesiące, dbam o ilość wapnia i wit. D3 i tak są słabe. Wiem, że to przez ogólne osłabienie organizmu w związku z niedowagą, ale nic mi ta świadomość nie pomaga.



Well, can my dreams keep coming true
How can they, cause when I sleep
I never dream of you
 
 
Dentysta
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-12, 11:58   

SummertimePain,
Cytat:
chociaż chodzę na kontrolę co dwa miesiące, dbam o ilość wapnia i wit. D3

Jak wygląda Twoja dieta? Pytam, ponieważ często mimo właściwej suplementacji - witaminy, szczególnie z grupy A,D,E,K przyswajalne są przez organizm dopiero przy udziale tłuszczy.
Jak u Ciebie jest z żelazem?




 
 
Dentysta
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-12-27, 20:20   

Właśnie jestem po wizycie u dentysty - ciężko było pójść, bo strach blokuje, ale jakoś się przemogłam. I okazało się, że mam bardzo rzadki rodzaj próchnicy - próchnicę kwitnącą. :/ Ona bardzo niszczy zęby - zmiękcza je od środa, one słabną i wypadają. Cieszę się, że podjęłam leczenie, mimo oporu, bo mam szansę uratować przynajmniej część zębów, a nie w wieku trzydziestu paru lat skazać się na protezę całościową górnej szczęki, co by mnie czekało w przypadku braku leczenia. Co dziwne dolne zęby w miarę mam dobre i właśnie mama mnie uświadomiła, że moja babcia (mama mojej mamy) chyba też to miała, bo bardzo szybko miała protezę całą górną, a dolne zęby miała swoje - no cóż kiedyś była gorsza opieka medyczna.



"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Dentysta
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-02-21, 03:01   

Ktoś korzystał może z komputerowego znieczulenia The Wand i mógłby się podzielić wrażeniami? :roll:
Nigdy nie miałam jakiegokolwiek znieczulenia, bo panicznie się boję,a mam teraz trochę zabiegów bolesnych przed sobą i bez znieczulenia się nie obejdzie,ale strach przed strzykawka i znieczuleniem jest ogromny. :roll: tak strasznie się boję, no ale w końcu muszę pójść do jakiegoś kompetentnego dentysty. Moja poprzednia dentystka na ostatniej wizycie usunęła mi kamień i stwierdziła,że z resztą mam iść do chirurga pozbyć się :shock: kazała mi się pozbyć 2 ukruszonycj zębów i kilku z małymi ubytkami :shock: bardzo nie kompetentna, no ale cóż tak to jest z małymi gabinetami, jakby 15 lat wstecz u dentysty na NFZ. :zły:
Ciekawe jak dużo pieniędzy przez jej niekompetencje będę musiała włożyć w moje zeby :zły:




Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
Dentysta
nobody.more 
Włóczykijka



Wiek: 30
Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 167
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-02-21, 09:15   

Ja wygrałam z fobią. Zapisałam się do dentysty, gdzie chodzi moja friend. I troszkę było nieprzyjemnie, no ale przeżyłam. Teraz idę wyrwać zęba i się nie boję aż tak, żeby mnie paraliżowało. No ale przez mój strach straciłam dwa zęby, bo się nie dało ich wyleczyć ;/



nobody.more
 
 
 
Dentysta
Sue 
Ziemniak



Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 91
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-02-21, 17:17   

Bałam się dentysty panicznie. Aż do 17 roku życia byłam tylko raz - na kontroli, na minutę.
Potem okazało się, że był to największy możliwy błąd. Poszłam do gabinetu konkretnie sparaliżowana strachem, miałam ochotę się tam rozpłakać. Jeszcze zabawniej zrobiło się, kiedy na rentgenie wyszły cztery ósemki do chirurgicznego usunięcia w przeciągu najbliższego roku.
No i dostałam to znieczulenie (takie śmieszne, grające)... fajnie było. Teraz specjalnie rozkładam naprawę zębów, żeby sobie chodzić co tydzień, bo to lubię. Trzeba tylko przyjąć na klatę sam moment ukłucia, który nie jest zupełnie straszny. :D Serio, nie bójta się - im wcześniej, tym mniej bólu.




 
 
Dentysta
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-02-23, 22:11   

Strach przed dentystą to chyba mój największy. Boję się nie tyle samego bólu, co faktu grzebania mi w paszczy. Nie pozwalam nikomu dotykać moich zębów, a jeszcze coś tam robić... ugh. Byłam raz w życiu u dentysty i nie wiem kiedy tam wrócę. Pewnie w końcu kiedyś będzie trzeba. Na razie jakoś sobie żyję z moim krzywym uzębieniem.



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Dentysta
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-10-06, 06:55   

Ma ktoś problemy z wyrwaniem ósemek ? Nie mogę się doprosić czy można je wyrwać, znaczy dwie mam zepsute, ale według mojej lekarki lepiej je leczyć niż usuwać: to jeszcze przeboleje. Tylko na "dole" przez ósemki zęby mi się "skrzywiły", chciałam je przez to usunąć, ale zostałam tylko wysłana z tym do ortodonty.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Dentysta
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-06, 07:08   

Zakręcona, skonsultuj się z innym lekarzem, może znajdź chirurga stomatologa, który będzie w stanie podjąć się wyrwania tych zębów. Ósemki zostawia się jak nie przeszkadzają, nie generują kosztów, ale skoro u Ciebie jedne są zepsute, a przez drugie zęby Ci się skrzywiły to tym bardziej bym je po kolei usunęła u dobrego lekarza.



 
 
Dentysta
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-10-06, 07:31   

Zakręcona, idź do ortodonty. Zapewnij kilkukrotnie, że nie stać cię na aparat i możesz jedynie usunąć ósemki. Wypisze ci skierowanie do chirurga na zabieg. Wtedy już nie będą narzekać. Albo idź na NFZ, na NFZ wolą wyrwać niż wyleczyć, ale nie gwarantuję, że ci wszystko wyrwą w całości, bo to konowały najczęściej są.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Dentysta
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-10-06, 08:05   

Edisni, byłam już u jednego chirurga (sama poszłam bez skierowania od dentysty) to twierdził, że to moja fanaberia, że chce to usunąć. Chodzę do dentysty na NFZ, to chyba już lepiej zacznę chodzić prywatnie, zapłacę, ale będę miała to z głowy.
Delphi, chyba tak zrobię, że pójdę do ortodonty i będę szła zaparte, że lepiej to usunąć. To z tego, że będę nosić aparat jak w dolnej szczęce "miejsca nie mam" i gdzie to ma mi się pomieścić. Nawet jak jedną ósemkę mi wyrwą będę szczęśliwa.




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Dentysta
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-06, 08:15   

Zakręcona, chodzę po różnych dentystach i chirurgach szczekowo-twarzowych i każdy jeden mi powiedział, że jeśli ósemki się psują, to się je usuwa, bo nie spełniają żadnej roli - nie są nam potrzebne w mowie, nie używamy ich podczas gryzienia. Ja mam usunięte wszystkie cztery, bez problemu, bo krzywily mi stawy. Często w ósemkach nie można zrobić kanałówki, bo ich korzenie są krzywe.
Masz jakiegoś pecha do tych dentystów. Ja chodzę i prywatnie i ma NFZ




Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2017-10-06, 21:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dentysta
Czarny Pan 


Wiek: 28
Dołączył: 05 Maj 2017
Posty: 113
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-10-06, 17:44   

Jak myślicie czy krzywo wyrzynająca się ósemka może zmienić swoją pozycję? W sensie czy może się naprostować?



 
 
Dentysta
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-06, 21:48   

Czarny Pan, nie wiem, ale miałam tak, że ósemka mi ocierała się o policzek w wewnątrz, a po jakimś czasie przestała.



 
 
Dentysta
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-10-07, 20:42   

Czarny Pan, myślę, że nie warto czekać, żeby to sprawdzić. Może się wyprostować, ale wcześniej się przez nią nacierpisz, albo pokrzywi ci wszystkie inne zęby.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Dentysta
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13