Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dentysta
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-08-10, 06:45   

Oyakaell, znalazłam coś takiego:
Cytat:
Reklamacja usługi dentystycznej

Korzystałeś z usługi stomatologicznej. Ząb przestał boleć, ale po krótkim okresie wypadła plomba. Co masz robić?. Jeżeli od wykonania usługi nie minął jeszcze rok, masz prawo złożyć reklamację do dentysty wykonującego usługę. Zażądaj w wyznaczonym przez Ciebie terminie ponownego plombowania zęba. Dentysta jest zobowiązany bezpłatnie dokonać poprawek. Zwrotu ceny za wykonaną usługę możesz żądać, gdy stomatolog odmówi wykonania ponownego leczenia albo w odpowiednim czasie nie wykona tej usługi ( gdy wada jest istotna). W przypadku wad nieistotnych, możemy domagać się obniżenia ceny.

Podstawa prawna: art. 637 i nast. Kodeksu cywilnego


Źródło



Gabinet w którym się leczę ma w swojej ofercie jasno napisane, że na każdego zęba robionego u nich dają roczną gwarancję.




Disqualified as a human being.
 
 
Dentysta
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 19:17   

Zbieram zewsząd najróżniejsze informacje nt. refundacji ekstrakcji ósemek (i ewentualnych dziewiątek) przez NFZ. Czy jest na sali ktoś kompetentny, kto wytłumaczyłby mi w miarę prostym językiem czego (czy i jakiej kwoty) mogę się spodziewać, jeśli pójdę do pana chirurga z pytaniem czy będzie uprzejmy usunąć mi pięć nadprogramowych zębów?



 
 
Dentysta
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-10-06, 20:16   

Ja dostałam skierowanie od dentysty na usunięcie ósemki i idę na NFZ, nic nie płacę.



 
 
 
Dentysta
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 20:22   

Na NFZ mogą usunąć na jednej wizycie tylko jednego zęba.



Ostatnio zmieniony przez Camaleao 2015-10-06, 20:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dentysta
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 20:30   

"Chryste panie, pięć pielgrzymek do zębologa?!"
Uch... to może lepiej niech mie te kawałki dziąseł pousuwa. Dziękuję za odpowiedzi.




 
 
Dentysta
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-02, 14:41   

Od ostatniej ekstrakcji zęba niepokoi mnie nieprzyjemny zapach z mojej paszczęki. Płukanie, mycie zębów i języka niewiele pomaga. Nie wiem czy skrzep nie powinien goić się szybciej. Niektórzy piszą, że może to byś stan zapalny zęba. I nie wiem czy iść jak najszybciej czy czekać aż się normalnie zagoi. Jeżeli się zagoi.



 
 
Dentysta
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-02, 14:44   

wisielec napisał/a:
I nie wiem czy iść jak najszybciej czy czekać aż się normalnie zagoi. Jeżeli się zagoi.

Jeśli nie goi się od kilku dni, to poczekałabym jeszcze - a jeśli dłużej, to na wszelki wypadek poszłabym do lekarza.




 
 
Dentysta
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-02, 14:46   

Arya, i tak do niego idę po kilku dniach, muszę szwy zdjąć. Będę musiał Wunderbauma pod językiem chować przez ten czas.



 
 
Dentysta
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-07-29, 14:26   

Ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby na problemy z dziąsłami? Mam duży kłopot i za nic nie wiem co mam zrobić. :/ Mam i szczoteczkę elektryczna, i używałam specjalnej pasty i płynu do płukania i nic. Boję się, że jak tak dalej pójdzie, to mi zęby zaczną wypadać! :cry:



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Dentysta
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-29, 19:28   

Artemisia, używasz też nitki dentystycznej? Co Twój dentysta mówi na Twoje problemy z dziąsłami?



 
 
Dentysta
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-29, 20:20   

Artemisia, Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi Lennei najpierw poradziłabym Ci konsultację z dentystą. Jeśli problem tkwi w niewłaściwej higienie jamy ustnej to pół biedy. W czym tkwi konkretnie problem? Krwawienie, odsłonięcie szyjek zębowych? Może za mocno, za długo szczotkujesz zęby, używasz za mocnej pasty do zębów?
Dobrą pastą, a właściwie koncentratem jest Ajona - warta wypróbowania. Choć trudno dostępna, nie wszystkie apteki ją mają.




 
 
Dentysta
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-07-29, 23:05   

Mój dentysta mówi, że mam za słabą szczoteczkę do zębów. A zrobiło mi się to po tym, jak dentystka mi zrobiła oczyszczanie kamienia :/ Nici czasem używam, ale właśnie wtedy zaczyna krwawić. Tak normalnie to nie krwawią, są tylko takie strasznie czerwone. Rozejrzę się za tą pastę, dzięki liv89!



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Dentysta
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-30, 08:27   

Artemisia, pierwsze słyszę o za słabej szczoteczce, może skonsultuj to z innym dentystą? Też miewam problem z dziąsłami, tylko u mnie to kwestia głównie tego, że zapominam o używaniu nitki. Miałam też zlecony kilka razy jeden płyn do płukania jamy ustnej, ale go się stosuje przez chyba maksymalnie 2 tygodnie, a potem robi przerwę.



 
 
Dentysta
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-07-30, 09:38   

Artemisia, próbowałaś używać szałwię do płukania jamy ustnej?




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Dentysta
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-07-31, 16:28   

Adriaen, szałwię? Nie, spróbuję. Wyjdzie, ze lepsze porady znajdę na forum niż u dentysty :shock: :D



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Dentysta
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12