Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ból głowy a migrena
Autor Wiadomość
acic 



Wiek: 113
Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 425
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2012-04-13, 11:14   

Jest i to ogromna. Nie jestem specjalistką, ale pamiętam jeszcze zwykłe bóle. Można je było wytrzymać. Przy nich życie się nie zatrzymywalo i nie zamykało szczelnie w ciemnym pokoju. Teraz wszystko zaczyna się bardzo niewinnie. Małe zaburzenia widzenia. Później prawie nic nie widzę. Czasem wcześniej zaczynają się mdłości, czasem ból. Po jakimś czasie widzę całkiem dobrze, ale ból, mdłości i wymioty zostają. Nie ma mnie dla nikogo. W takich chwilach chciałabym, żeby mnie nie było. Najgorsze, że taki ból trzyma dość długo.To tylko tak z grubsza.



Skowyt męczenników dodaje uroku piekielnemu pożarowi.Nie należy skowytem ognia podsycać, pożar, który wybuchł, nie jest piekielny, lada chwila sam zgaśnie.Nie należy ulegać pokusie skowytu - choć - nie ma co ukrywać, jest to pokusa w swych kiczowatych urokach znaczna.
 
 
Ból głowy a migrena
acic 



Wiek: 113
Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 425
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2012-04-13, 11:44   

Mercy, u mnie też nie zawsze są wymioty. Najlepiej jakbyś poszła do lekarza. Na bóle migrenowe są specjalne tabletki. Niedawno się dowiedziałam, że nie ma co szaleć z p/bólowymi bo ich nadmiar powoduje kolejne bóle głowy i nasila je. Samej czasem trudno się zorientować jaki to rodzaj bólu, a jeśli chodzi o głowę jest ich trochę.



Skowyt męczenników dodaje uroku piekielnemu pożarowi.Nie należy skowytem ognia podsycać, pożar, który wybuchł, nie jest piekielny, lada chwila sam zgaśnie.Nie należy ulegać pokusie skowytu - choć - nie ma co ukrywać, jest to pokusa w swych kiczowatych urokach znaczna.
 
 
Ból głowy a migrena
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-13, 12:37   

Mercy, bóle głowy mogą mieć różne przyczyny. W przypadku migreny najprawdopodobniej przyczyną jest nieprawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych w obrębie mózgu. Przy migrenie ból jest jednostronny i występują objawy takie jak: mdłości, fono i fotofobia. Może także występować tzw aura, czyli paraliże rąk, trudności w mówieniu, porażenia wzroku, śnieg optyczny (liczne drobne białe kropki w polu widzenia). Leczenie NLPZ zwykle bywa nieskuteczne. Skuteczne leki można dostać na receptę po postawieniu diagnozy. Istnieją także leki stosowane w profilaktyce.



 
 
Ból głowy a migrena
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-13, 12:55   

No tak - pisałam o trudnościach w mówieniu przy aurze migrenowej.



 
 
Ból głowy a migrena
acic 



Wiek: 113
Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 425
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2012-04-16, 09:52   

Mercy, A zwróciłaś uwagę, na pewne czynniki, po których często pojawiają się u Ciebie te objawy? Ja nie znoszę mrugającego czy przygaszonego światła. Szybko przemykających obrazów. Czy to w tv, czy za oknem aut. Pewne dźwięki powodują wibrcje od których dostaję strasznych mdłości...Jest tego trochę. No i pewnie niektóre potrawy też mają wpływ na wystąpienie migreny. Tyle jeszcze muszę się nauczyć...Trzymaj się mocno i pójdz do lekarza.



Skowyt męczenników dodaje uroku piekielnemu pożarowi.Nie należy skowytem ognia podsycać, pożar, który wybuchł, nie jest piekielny, lada chwila sam zgaśnie.Nie należy ulegać pokusie skowytu - choć - nie ma co ukrywać, jest to pokusa w swych kiczowatych urokach znaczna.
 
 
Ból głowy a migrena
acic 



Wiek: 113
Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 425
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2012-04-16, 11:24   

Mercy, Ja miałam przedtem raz na pół roku, na 8-9 miesięcy i też nic z tym nie robiłam. A szkoda.Po wizycie u lekarza może byś wiedziała jak zapobiegać choć trochę.



Skowyt męczenników dodaje uroku piekielnemu pożarowi.Nie należy skowytem ognia podsycać, pożar, który wybuchł, nie jest piekielny, lada chwila sam zgaśnie.Nie należy ulegać pokusie skowytu - choć - nie ma co ukrywać, jest to pokusa w swych kiczowatych urokach znaczna.
 
 
Ból głowy a migrena
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2012-04-16, 11:32   

Mercy, idź do lekarza, skoro to uciążliwe.
Ja też mam problemy z migrenami, od lat. I to jest prawda, że tabletki przeciwbólowe później nasilają ten ból.
U mnie często w sumie nawet lekki ból głowy przeradza się w migrenę. Mam problem, kiedy np. robię skłony rano, albo słucham muzyki przez całą noc. Jak do bólu głowy wypiję kawę, jak czuję wszędzie, długo cynamon, zapach spalenizny także, jest niewietrzone.

Muszę to przeleżeć i zgasić światło, mieć absolutną ciszę. Nie ma mnie dla nikogo.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Ból głowy a migrena
Gość

Wysłany: 2012-04-16, 12:51   

Cytat:
I to jest prawda, że tabletki przeciwbólowe później nasilają ten ból.


Nie stosujcie na migrene paracetamolu czy ibuprofenu bo one mogą nasilać migrene. Nie licząc leków specjalistycznych na recepte, to najlepiej działa aspiryna.




 
 
Ból głowy a migrena
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-16, 18:28   

Nusquam napisał/a:
Cytat:
I to jest prawda, że tabletki przeciwbólowe później nasilają ten ból.


Zwłaszcza, jak się weźmie jedną i skoro ona oraz następna nie pomaga - bierze się kolejne :oops:




 
 
Ból głowy a migrena
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-05, 11:40   

Nie jestem lekarzem, ale osobiście od lat choruję na migrenę, a u neurologa leczę się na nią kilka miesięcy. Mam 3-4 migreny w tygodniu. Każda trwa przeważnie około 4 godziny u mnie. :(



 
 
Ból głowy a migrena
XOF 



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 955
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-07-06, 01:52   

Ja pamiętam, że w lutym i marcu 2007 roku miałem nawracające się ostre bóle głowy. Co ciekawe zawsze raz w tygodniu, w piątek po 13.00. Za każdym razem o tej samej porze. Mdliło mnie, denerwował mnie hałas i drażniło światło. Zwykle spędzałem 2h w łazience, oparty o wanne koło muszli. Na szczęście to jedyne tego typu przygody w moim życiu. Mi pomagał trochę amol. Nacierałem nim zawsze skronie.



We are not your kind of people
...
We are extraordinary people
Ostatnio zmieniony przez XOF 2013-07-06, 01:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ból głowy a migrena
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-06, 10:51   

XOF, z tego co piszesz to mógł być ból migrenowy. Też tak mam. Ja mam fotofobię i fonofobię i mdłości. Nie wspominając już o bóu. Ja regularnie biorę leki od neurologa (sumatryptany).


poprawiłam te nieszczęsne spacje. Stokrotka




Ostatnio zmieniony przez 2013-07-06, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ból głowy a migrena
Carine 



Dołączyła: 14 Cze 2013
Posty: 54
Skąd: Łódź

Wysłany: 2013-07-06, 19:01   

Ja mam migrenę od kilku lat. W każdą niedzielę wieczorem, trwa to zwykle 5-10 godzin. Ból promieniuje do oka i zazwyczaj nic nie widzę (ewentualnie jakieś czarne plamy), mam nudności i za każdym razem czuję jakbym umierała. Nie życzę nikomu, okropny ból.

Migrena objawia się bólem tylko z jednej strony w okolicach łuku brwiowego i rzadko jaki lek przeciwbólowy pomaga. Ze zwykłym bólem głowy da się normlanie funkcjonować.




„Na jawie świat jest dla wszystkich jeden i ten sam, ale we śnie każdy ucieka do własnego świata.”
Ostatnio zmieniony przez Carine 2013-07-06, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ból głowy a migrena
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2014-02-14, 00:49   

Nie pamiętam od kiedy ale migrenę mogę mieć. Z tego co pamiętam miewałam ataki dwa dni przed i po okresie, ale teraz to jest powodowane byle czym, za dużo laptopa, telefonu, nie wiadomo przez co w szkole, za długo wśród dużej ilości ludzi, za długo w pomieszczeniach, po zdenerwowaniu, i mogłabym dalej wymieniać ale teraz już nic nie przychodzi mi do głowy.
Co do objawów, to najpierw jest coś takiego wokół głowy, zawsze, jakbym miała taką bańkę, która jest bardzo ciężka i mnie przytłacza, potem jest mi strasznie niedobrze i pogłębia się to jak cokolwiek powącham, dopiero później nie mogę patrzeć, choć całkowicie wzroku nie traciłam, po prostu nie mogłam patrzeć, na koniec nie wytrzymuję najmniejszego hałasu, zwykle trzyma mnie to wszystko 3-4 dni, dosłownie.
Z leków to działa na mnie tylko 50 mg albo 100 mg *******.

[ Komentarz dodany przez: Mustela Nivalis: 2014-02-14, 11:09 ]
Zakaz podawania nazw leków na forum!




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-14, 11:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ból głowy a migrena
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-02-14, 10:58   

Głowa mnie boli tylko jak się porządnie zryczę. Tak to nie cierpię na tą dolegliwość. Z kolei migreny miewam, ale sporadycznie. Kilka razy na rok. I nie mam pojęcia co je wywołuje. :roll:

selfishbastard, nie podajemy nazw leków. :roll:




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Ból głowy a migrena
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16