Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dahl
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 06:53   Dahl

Ktoś z was robił tą zupę? Jak wrażenia? Bo ja mam mieszane uczucia. Kiedy jem ją na Woodstocku (ta gulaszowata maź od krysznowców), to wszystko w porządku. Kiedy robię ją sama w domu moje boskie majtki stają się na najbliższe trzy dni komorą gazową.
Zastanawiam się co robię źle...




 
 
Dahl
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 14:27   

To taka gęsta zupa (wygląda właściwie jak gulasz) z soczewicy z dodatkiem kostki sojowej, groszku, marchewki (ten groszek i marchewka jakoś się nie pojawiają w netowych przepisach, ale chyba woodstockowi krysznowcy wiedzą najlepiej jak robić hinduskie żarcie, nie?) i oczywiście przypraw.
Przykładowy przepis




 
 
Dahl
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-23, 18:11   Re: Dahl

rozwielitka napisał/a:
ta gulaszowata maź od krysznowców

Nigdy bym nie przypuszczała, że to zupa. Ale chyba spróbuję to zrobić, bo u krysznowców jest pyszne.




Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Dahl
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 18:15   

To słodkie nazywa się halava - kasza manna z bananem, miodem i przyprawami. Jedyna jadalna postać banana.
Ryż, to ryż, tylko z kurkumą.
A te chrupki nie pamiętam jak się nazywają, ale jak kiedyś szukałam przepisu to nie znalazłam, Gotowych do kupienia też nie. Właściwie, to wszędzie pisali, że tylko import wchodzi w grę.




 
 
Dahl
burgerqueen 



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2013
Posty: 69
Skąd: Gorzów

Wysłany: 2013-03-23, 21:43   

Ta halava to takie przepyszne danie! Wyjadałam od innych, bo twierdzili, że za słodkie.
rozwielitka, może to wina cebuli?




You couldn't hate enough to love
Is that supposed to be enough?
 
 
Dahl
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-24, 13:24   

Może, ale niekoniecznie. Inne dania z cebulą jem bez problemu.



 
 
Dahl
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-01-19, 14:22   

Odkopuję, bo przymierzam się do wypróbowania. :D

Wyciągnęłam z szuflady soczewicę i zamierzam przygotować z niej właśnie Dahl w najbliższym czasie. O ile znajdę czarną gorczycę, zrobię z jakiegoś klasycznego przepisu, jeśli nie, strzelę Dahl na mleku kokosowym, który wisi w moich zakładkach od dłuższego czasu.

Co do tego:
Cytat:
Kiedy robię ją sama w domu moje boskie majtki stają się na najbliższe trzy dni komorą gazową.
Zastanawiam się co robię źle...

podejrzewam, że to może być kwestia odymającego działania soczewicy i grochu, dorzucenie odpowiednich przypraw powinno pomóc.




Disqualified as a human being.
 
 
Dahl
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13