Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Medytacja
Autor Wiadomość
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-21, 16:26   Medytacja

ktoś z Was medytuje?
ja mam zamiar się w to zagłębić, mam bardzo niecierpliwy i rozgadany umysł więc jest to trudne, ale... nie poddam się.
szukam swojego sposobu, chyba najlepsze dla mnie jest liczenie oddechów.

mm a jak jest z Wami?




 
 
Medytacja
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-21, 17:05   

Ja medytuję już od dłuższego czasu. Nie były to jakieś skomplikowane techniki. było to np. liczenie oddechów, skupianie się na oddechu, staranie zachowania świadomości etc. teraz byłem na spotkaniu buddystów, i wybieram się jeszcze na inną grupę, i zobaczę, co jest dla mnie lepsze. A wtedy już będę medytował na całego :)

lit. int.
edit by Sadu




Ostatnio zmieniony przez 2010-01-21, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Medytacja
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-21, 17:09   

Dante, a napisałbyś coś więcej o tym jak wchodzisz w stan medytacji? :) bo dopiero się uczę.



 
 
Medytacja
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-21, 17:25   

ja Ci Cherry powiem że mi muzyka przeszkadza. rozprasza. niby próbowałam przy muzyce do medytacji (a przynajmniej tak wpisałam w google :D ) ale wyłączyłam zaraz bo mnie rozpraszała za bardzo.
za to jest cudowna żeby się uspokoić przed medytacją ;)




 
 
Medytacja
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-21, 18:04   

Z takich prostszych:
-Medytacja z oddechem
Siadamy w wygodnej pozycji, bądź kładziemy się (wg. uznania) i skupiamy się na swoim oddechu. Nic, poza tym oddechem dla nas samych nie istnieje, tylko to. Łatwiejsza wersja zakłada liczenie oddechów, tzn. wdech, i wydech jako jeden, następny cykl oddechowy to 2, itd. Liczymy do 9, a potem od nowa od jednego,żeby nie popaść w rutynę. Można tez bez liczenia, wystarczy sobie zdawać sprawę, że oddychamy, i skupiać się na tym. Ma to na celu świadomośc oddychania.

- Pozycja ciała
Zauważ w danej chwili swoją pozycję ciała. poczuj, jak ono się układa, poczuj całe swoje ciała. Zastanów się co daje i co zabiera ci ta pozycja(plusy i minusy), i czemu ma ona służyć (relaks, przygotowanie do snu, etc.).

Na razie tyle. Mam całą taką książkę o tym, więc potem napiszę jeszcze jakieś fajne techniki :)

Co jest najważniejsze w medytacji? by nie oceniać swojego umysłu. Medytacja ma na celu 'niemyślenie', lecz gdy pojawią się myśli nie mamy ich brutalnie tłumić, tylko zdawać sobie z nich sprawę, gdyż nasze myśli to tak naprawdę my sami, nieważne jakie one są.




 
 
Medytacja
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-21, 18:16   

Czyli trening autogenny Schultza lub trening Jacobsona też jest medytacją?


Mojwa napisał/a:
ja Ci Cherry powiem że mi muzyka przeszkadza. rozprasza. niby próbowałam przy muzyce do medytacji (a przynajmniej tak wpisałam w google :D ) ale wyłączyłam zaraz bo mnie rozpraszała za bardzo.
za to jest cudowna żeby się uspokoić przed medytacją ;)

Mnie ta muzyka totalnie wyciszała, relaksowała i usypiała... zamiast skupiać się na oddechu czy też rozluźnianiu kolejny części ciała - sama muzyka na mnie działała i "wyłączała".




 
 
Medytacja
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-21, 19:23   

http://medytacja.info/czym-jest-medytacja/



 
 
Medytacja
Gość

Wysłany: 2012-04-17, 18:36   Medytacja

Próbował ktoś? Jakie daje ona u was efekty?

Ja medytuje czasami, nieregularnie, chciałbym spokojnie sobie "posiedziec" ale choroba mi nie daje, niepotrafie się wyciszyć.

Kilka razy zdarzyła mi się udana medytacja, wszedłem głęboko w siebie, ale tak jak mówie chciałbym aby był to regularny sposób na stres :)




 
 
Medytacja
BlackAcid 



Dołączyła: 13 Kwi 2012
Posty: 107
Skąd: Łódź

Wysłany: 2012-04-17, 20:02   

Medytuję. Myślę, że mówiąc, że robię to regularnie za bardzo nie minę się z rzeczywistością.

Również jestem osobą mającą spore problemy z wyciszeniem się od środka - o ile na zewnątrz bardzo łatwo jest mi okiełznać własne emocje, o tyle wtedy cały ten "syf" kumuluje się wewnątrz. Jakieś trzy lata temu zaczynałam od, powiedzmy, pięciominutowych seansów, z czasem wydłużając je o kolejne minuty. Medytacja nie polega na tym, by siedzieć bez ruchu z uduchowioną miną i ewentualnie mruczeć jakieś tajemnicze mantry pod nosem; osobiście odbieram ją jako sposób na poznanie siebie, choć paradoksalnie zazwyczaj nie zaleca się przy niej myślenia o czymś lub kimś konkretnym, wręcz przeciwnie.

Próbowałeś może zazen? Jest to technika niemająca nic wspólnego z wizualizacjami czy wyszukanymi pozami, a dająca - przynajmniej u mnie - o wiele lepszy efekt. Najprościej mówiąc, jest to po prostu siedzenie. Bycie. Skoncentrowanie się na wykonywanej czynności, odczuwanie jej całym sobą, przy czym zazen niekoniecznie oznacza medytację w tradycyjnej definicji.




 
 
Medytacja
Gruszeńka 
płochliwy


Wiek: 33
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 40
Skąd: dsfgsdhjdvjcz

Wysłany: 2012-04-23, 10:29   

Tak BlackAcid, widzę że masz o tym pojęcie (:
Ja jakiś czas temu medytowałam na siedząco, na tej zasadzie, że starałam się skupić na oddechu albo odgłosach.. i być po prostu w chwili obecnej. Ale potem jakoś przestałam. Żeby były efekty trzeba poczekać, medytacja musi wejść w nawyk.
Polecam książkę 'Potęga Teraźniejszości'... Nie wiem jak ją tu zarekomendować, ale naprawdę warto, z tymże samemu trzeba dojrzeć do tego żeby ją przeczytać i zrozumieć i wnieść w życie.




 
 
 
Medytacja
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-12-06, 21:50   

ja od tygodnia ćwiczę jogę. Pozycje dla początkujących. Po wszystkim kilka minut medytacji... jestem odprężona. Czuję się wspaniale.



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Medytacja
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-10, 18:01   

Przeniosłam z "Tematy kontrowersyjne". Więc przy okazji odświeżam.



 
 
Medytacja
burgerqueen 



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2013
Posty: 69
Skąd: Gorzów

Wysłany: 2013-03-09, 11:04   

Próbowałam medytować, ale chyba nie potrafię. Wszystko mnie rozprasza.



You couldn't hate enough to love
Is that supposed to be enough?
 
 
Medytacja
matthew 
A RH-



Wiek: 28
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 176
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-06-02, 18:52   

ja próbowałem, ba nawet więcej niż próbowałem. I Powiem szczerze, że medytacja wycisza.
Na początku ciężko było z ogarnięciem własnych myśli. Co chwila to zastanawiałem się nad czymś, itp. Ale po pewnym czasie dało się to ogarnąć.




Totalny rozkład, a później autoliza.
 
 
 
Medytacja
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-03, 23:08   

Ja jestem osobą bardzo chwiejną emocjonalnie. Wciąż popadam w skrajności. Dlatego zaczęłam rok temu medytować. Potem miałam okres przerwy, ale znowu do tego wróciłam. Ja raczej skupiam się na tym, żeby całkowicie, a przynajmniej ile się da wyłączyć swoją świadomość i jak najgłębiej popaść w stan nieświadomości. Wtedy tak błogo się czuję.



 
 
Medytacja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14