Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Asertywność
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2012-03-21, 11:49   

naamah666, czym jest dla Ciebie asertywność? Opisz sytuacje, zachowania, które są wg. Ciebie asertywne.

naamah666 napisał/a:
Cały czas zastanawiam się, jak się tego nauczyć bez jakichś kursów... Żeby przyszło mi to raczej naturalnie...

Postaram się powklejać to i owo ;)




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Asertywność
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2012-03-22, 17:06   

Dla mnie asertywność to umiejętność życia w zgodzie ze sobą. Osoba asertywna potrafi się obronić, odmówić nie będąc przy tym agresywna. To tak w skrócie.
Ja się asertywności uczę...z rożnym skutkiem :P




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Asertywność
elzet
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-25, 22:25   

Zdecydowanie nie jestem osobą asertywną... Bardzo często nie potrafię odmawiać, nawet w sytuacjach, które działają na moją niekorzyść. Wiele razy próbowałam "nauczyć" się asertywności, ale do tej pory mi się nie udało.



 
 
Asertywność
donflamingo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-26, 00:02   

ja jestem może nie tyle asertywny, co obojętny wobec ludzi, więc robię to co uważam że jest "słuszne" albo po prostu mi się chce to zrobić



 
 
Asertywność
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-12-26, 18:10   

elzet, mam podobnie. Choć ostatnio stawiam na swoim nawet. Ale to nieczęsto.



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Asertywność
NothingSpecial 



Wiek: 29
Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 320
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-30, 14:16   

Asertywność to dla mnie umiejętność wyrażania siebie i swojego zdania bez względu na opinię innych. Wiąże się ze szczerością.

Hmmm, czy jestem osobą asertywną to raczej zależy od sytuacji :P . Jeżeli jest to jakaś sprawa, która mało dla mnie znaczy to moja postawa może być mało asertywna, ale bardziej obojętna. Natomiast jak jest to coś ważnego to wyrażam swoje zdanie i robię to, co uważam za słuszne.

Przydaje się to, kiedy nie chcesz żeby wszyscy weszli ci na głowę i mieli cię za kogoś słabego. Człowiek asertywny na pewno ma łatwiej w życiu, bo umie żyć w zgodzie ze sobą, jak napisała Psychosis, .




I think a bullet
might hurt a little bit less
than this loneliness.
 
 
Asertywność
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-30, 17:30   

A propos asertywności to ostatnio robiłam taki test umiejętności społecznych, czy jakoś tak i mi wyszła bardzo niska asertywność :<
Aż moja psycho się zdziwiła.
Oż ja przewrotna istota :P




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Asertywność
NothingSpecial 



Wiek: 29
Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 320
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-30, 18:13   

Wydaje mi się, że te testy nie są adekwatne niekiedy, bo to zależy od dnia, nastroju, samopoczucia itp., ale oczywiście fachowcem nie jestem :P .



I think a bullet
might hurt a little bit less
than this loneliness.
 
 
Asertywność
Sourlie 
Porcelanowa Lalka



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1184
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-05-03, 20:38   Re: Asertywność

Psychosis napisał/a:
Czym jest dla Was asertywność?

Dla mnie asertywność jest to umiejętnośc wyrażania własnego zdania, a przede wszystkim potrafienie go obronić. Bądź asertywność to umiejętność mówienia "nie".
Psychosis napisał/a:
Uważacie się za osoby asertywne?

Tak, uważam się za osobę asertywną, gdyż mam własne zdania, któego bronię na wszelkie możliwe sposoby. Nie pozwalam, by ktoś wpajał mi swoje mądrości, wtedy, gdy coś innego myślę na dany temat.
Psychosis napisał/a:
W jakich sytuacjach jest to przydatne?

Jest to przydatne w sytuacjach, gdy chcemy komuś odmówić czegoś, co nie mamy ochoty zrobić. Bądź wtedy, kiedy się z kimś dyskutuje na jakiś temat.




I znowu stoi obok lustra na toaletce całkiem sama
I tylko jedna mała kropla spłynęła w dół po porcelanie
 
 
 
Asertywność
Gumiss 
Bez sensu..



Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 640
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-05-04, 03:00   

Zaczytuję.

Asertywność to umiejętność bycia w pełni sobą w kontakcie z innymi ludźmi. Zachowanie asertywne sprzyja kształtowaniu równości w relacjach międzyludzkich, umożliwiając nam działanie w naszym najlepszym interesie, obronę własnego stanowiska bez nadmiernego lęku, swobodne i szczere wyrażanie uczuć i korzystanie z własnych praw bez naruszenia praw innych ludzi.

-Dzięki zachowaniom asertywnym:
-Łatwiej i z lepszym skutkiem radzimy sobie w sytuacjach konfrontacyjnych
-Odczuwamy mniejszy stres
-Zyskujemy wiarę we własne siły
-Poprawiamy swój wizerunek i zyskujemy na wiarygodności
-Łatwiej opieramy się próbom manipulacji


Zachowania Asertywne opierają się na:
-Naturalnym tonie głosu
-Dobrym kontakcie wzrokowym
-Otwartej postawie ciała

Asertywne reagowanie na krytykę:
-Unikanie krytyki jest rzeczą naturalną, negatywne informacje mogą ranić - stąd skłonność do unikania osób, które wyrażają krytykę skierowaną pod naszym adresem. -Unikając krytyki, stwarzamy wiele trudnych sytuacji np. Gwałtownie zaprzeczamy lub atakujemy krytykującego, co prowadzi do eskalacji konfliktu. Nadmiernie usprawiedliwianie się powoduje możliwość dalszych oskarżeń ze strony krytykującego. -Kolejny sposób obrony to odcięcie się od niewygodnej dla nas informacji.
-Ta ostatnia postawa powoduje, że często jednostka nie dostrzega popełnianych błędów, co automatycznie do minimum redukuje prawdopodobieństwo ich naprawienia.


Asertywne reagowanie na krytykę:

-Uznaj istnienie faktów
-Postaraj się zrozumieć, o co chodzi osobie, która Cię krytykuje
-Potraktuj krytykę jako subiektywną opinie krytykującej Cię osoby. a nie prawdę obiektywną. Jeśli uważasz, że krytyka jest uzasadniona powiedz: ,,mam podobne zdanie na swój temat''. Jeśli nie zgadzasz się z oceną powiedz: ,,myślę o sobie inaczej''.
-Skonkretyzuj uogólnioną krytykę
-Wykorzystaj krytykę jako informację przydatną do oceny swojego zachowania


Może potem jeszcze coś dopisze. Ja zgadzam się z tym co tu pisze, a Wy co myślicie?




To umysł sprowadza człowieka na złą drogę, nie wrogowie czy nieprzyjaciele. (Budda)
"one thing, before I graduate...
never let your fear decide your fate."
 
 
Asertywność
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-04, 10:59   

Psychosis napisał/a:
Czym jest dla Was asertywność?

Umiejętność wyrażenia własnego zdania na dany temat. Umiejętność zaprotestowania.
Psychosis napisał/a:
Uważacie się za osoby asertywne?

Tak, ale do pewnego momentu. Kiedy w grę wchodzi alkohol, albo inne substancje psychoaktywne, moja asertywność nagle znika. I choć miałam nie pić, będę piła w nieskończoność. :roll:
Psychosis napisał/a:
jakich sytuacjach jest to przydatne?

Myślę, że ta umiejętność jest przydatna w codziennym życiu. Bez asertywności często możemy dokonywać rzeczy, na które tak naprawdę nie mamy ochoty. Poza tym człowiek asertywny jest bardziej szanowany, niż człowiek, który nie umie wyrazić własnego zdania i zawsze jest uległy.




 
 
Asertywność
Forever Alone 



Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 993
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-07-10, 18:51   

Psychosis napisał/a:
Czym jest dla Was asertywność?
Posiadaniem własnej opinii, swojego zdania, prezentowaniem swoich poglądów i umiejętnością bronienia ich. Również odmawianiem w sytuacji, gdy coś kłóci się z naszymi poglądami.

Psychosis napisał/a:
Uważacie się za osoby asertywne?
Nieszczególnie. W pewnych sytuacjach potrafię być uparta i nie odpuszczę. Czasem jednak nie potrafię odmówić.

Psychosis napisał/a:
W jakich sytuacjach jest to przydatne?
Posiadanie własnego zdania i umiejętna argumentacja na pewno przyda się w prowadzeniu dyskusji. ;) W towarzystwie, aby nie wciągnąć się w jakieś bagno... W zawieraniu nowych znajomości... a przynajmniej według mnie. Zdobędziemy czyjś szacunek i uznanie, jeśli nie damy sobą pomiatać. ;) Bywa to kłopotliwe (nie wszyscy ludzie lubią, kiedy im się odmawia), ale raczej lepiej mieć wokół siebie paru ludzi, którzy mają do mnie szacunek, niż wiele osób, które mną pomiatają.



:fori:
13.02.2017
 
 
Asertywność
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 14:09   

Psychosis napisał/a:
Czym jest dla Was asertywność?

Umiejętnością wyrażania własnego zdania i argumentowania swoich racji. Sztuką postawienia na swoim wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja.
Psychosis napisał/a:
Uważacie się za osoby asertywne?

Nie zawsze. Zdarza mi się czasami, ale wciąż uczę się nad tym pracować. Nie zawsze wiem, kiedy powinnam wyrazić swoje zdanie, a kiedy lepiej przemilczeć daną sytuację.
Psychosis napisał/a:
W jakich sytuacjach jest to przydatne?

Na pewno w każdej kryzysowej i konfliktowej sytuacji...
Ostatnio dzięki asertywnemu wyrażeniu swojego zdania i powiedzeniu "nie" w odpowiednim momencie udało mi się w pracy uzyskać to, czego chciałam... Nie spodziewałam się tego.




 
 
Asertywność
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 14:14   

Psychosis napisał/a:
Czym jest dla Was asertywność?

Konsekwentnym wyrażaniem swojego zdania i trzymaniem się go, choć nie zawsze jest to łatwe.
Psychosis napisał/a:
Uważacie się za osoby asertywne?

Jestem bardziej asertywna niż byłam pisząc poprzedniego posta dwa lata temu.
Psychosis napisał/a:
W jakich sytuacjach jest to przydatne?

Najbliższy przykład: W funkcji Administratora na forum.
A w życiu przydaje mi się to w kontaktach z rodziną, znajomymi... kiedy to najczęściej muszę postawić na swoim, żeby cokolwiek w życiu mieć.




 
 
Asertywność
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-05, 15:18   

Scaliłam z tematem "Asertywność" z innego działu".




 
 
Asertywność
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11